30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Opatření proti nečinnosti u Výzvy k podání vysvětlení  (Přečteno 3109 krát)

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 922
    • Zobrazit profil

v červnu 2018 mi přišla výzva k podání Vysvětlení ( porušení zákazu vjezdu s dodatkovou tabulkou -B11 - na auto byla dána bota)
Parkoviště bylo vyhrazeno pro účastníky konference což byl i můj případ,ale auto tam zůstalo ještě 2 hod po skončení akce z důvodu likvidace techniky. V té době tam byla nasazena bota. Na místě nuceně zaplaceno 400,-Kč.
Na výzvu reagováno, že nebudu nikam chodit a podávám písemné vysvětlení a doložil jsem objednávku z akce a foto vyhrazenosti parkoviště.A přiložil žádost o vrácení neoprávněného poplatku 400,-Kč za TPZOV.
Od té doby se úřad již nijak neozval.. Rád bych dostal zpět 400,-Kč...  Lze to urgovat u Kraje opatřením proti nečinnosti?
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Opatření proti nečinnosti u Výzvy k podání vysvětlení
« Odpověď #1 kdy: 22 Února 2020, 14:44:03 »

Nevyřízení žádosti samozřejmě můžete prošťouchnout žádostí o uplatnění opatření proti nečinnosti, ale povede to pouze k tomu, že obdržíte rozhodnutí o odmítnutí.

S malou šancí na úspěch jste mohl zkusit požádat o přezkumné řízení, ale na to už je teď pozdě. Jedině snad tvrdit, že ta žádost o vrácení byla vlastně žádost o přezkum.
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 922
    • Zobrazit profil
Re:Opatření proti nečinnosti u Výzvy k podání vysvětlení
« Odpověď #2 kdy: 22 Února 2020, 15:22:19 »

Hmm.. Ale to rozhodnutí o odmítnutí musí nějak zdůvodnit.. A když nepokračovali v šetření, tak asi naznali že důkazy jsou na mé straně a tudiž se přestupek podle toho nestal a pak není důvod  odmítnout vrácení neoprávněné platby.Neoprávněné obohacení ??

Pak tu mám jiný případ, kdy jsem proti Příkazu podal v dubnu 2019 odpor / pokuta zaplacena cca 1 den po termínu a úřad to vrátil na adresu s chybně napsaným číslem popisným a tím se mu to vrátilo/ Proti tomuto příkazu podán blanketní odpor a do dneška se nic neděje..
Mám tedy počkat ještě do dubna a pak dát opatření proti nečinnosti a zažádat o vrácení platby včetně úroku?
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Opatření proti nečinnosti u Výzvy k podání vysvětlení
« Odpověď #3 kdy: 22 Února 2020, 16:07:23 »

Rozhodnutí o odmítnutí Vám zdůvodní snadno s tím, že jste a) neměl platit pokutu uloženou příkazem na místě, b) měl jste si požádat o přezkum. Jak jsem psal výše, jedině snad byste mohl tvrdit, že ta žádost o vrácení peněz byla žádostí o přezkum.

Tomu druhému případu nerozumím. To Vám přišly dva různé příkazy v téže věci? Pokud tam byl jen jeden příkaz a jeden odpor, jak bych předpokládal, můžete si zažádat o vrácení peněz, ale spíše bez nároku na úroky, neboť jste k platbě nebyl donucen žádným úředním rozhodnutím, a tedy jste ji provedl dobrovolně. Druhou stranou mince je samozřejmě skutečnost, že Vám úřad peníze (správně) nevrátil, po mém soudu to ale nárok na úroky nezakládá. Zkusit to ale samozřejmě můžete. Opatření proti nečinnosti by v této věci bylo zbytečné - buď do dubna SO vydá nějaké rozhodnutí, nebo dojde k prekluzi (tedy alespoň pokud jsem správně pochopil Váš poslední příspěvek).
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 922
    • Zobrazit profil
Re:Opatření proti nečinnosti u Výzvy k podání vysvětlení
« Odpověď #4 kdy: 22 Února 2020, 16:38:16 »

ad1) případ BRNO  nešlo o pokutu zapacenou na místě,ale o poplatek za odstranění zábrany MP.Protože odstraní až PO zaplacení poplatku PROVOZOVATELEM.
ad2) případ M.Třebová Přišla Výzva na 500- předáno kolegovi co to zaplatil později. Mě se jako provozovateli platba měla vrátit,
       ale až ze spisu jsem zjistil, že to poslali na špatné číslo popisné a tak se jim platba složenky vrátila.
       A pak po necelém roce přišel Příkaz na zaplacení 1500. Podán odpor  a pak viz výše...
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Opatření proti nečinnosti u Výzvy k podání vysvětlení
« Odpověď #5 kdy: 22 Února 2020, 16:49:00 »

Ad 1) Manipulační poplatek je soukromoprávní povahy. Pokud ani nezačalo řízení, a tedy nebyl žádny přestupek prokázán, můžete samozřejmě požadovat jeho vrácení (domnívám se, že do tří let od data zaplacení).

Ad 2) Bylo by zajímavé trvat na tom, že k výzvě byla úhrada provedena včas, což zjevně vyplývá i ze skutečnosti, že SO ji neprodleně nevrátil, a tedy byl příkaz vydán a řízení zahájeno v rozporu se zákonem.
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 922
    • Zobrazit profil
Re:Opatření proti nečinnosti u Výzvy k podání vysvětlení
« Odpověď #6 kdy: 22 Února 2020, 16:58:31 »

O.K.
ad1) tak tedy zkusím poslat urgenci ohledně vrácení peněz ( Magistrátu)
ad2) ano, k tomuto postupu mířím.. Jen nevím jak to začít.. Opatření proti činnosti :-) dělali co neměli .. ;D
       a nebo raději počkat na to, až se promlčí aby nechtěli třeba pokračovat v řízení ,když tam odpor mají a lhůtu 1 rok
       by ještě stihli k nějaké činnosti.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Opatření proti nečinnosti u Výzvy k podání vysvětlení
« Odpověď #7 kdy: 22 Února 2020, 17:13:01 »

Ad 2) V každém případě je lepší zkusit počkat na prekluzi a shora uvedenou námitku použít teprve v případě, že by SO chtěl v řízení pokračovat.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Opatření proti nečinnosti u Výzvy k podání vysvětlení
« Odpověď #8 kdy: 23 Února 2020, 13:54:39 »

V každém případě je lepší zkusit počkat na prekluzi

Jestli přestupek je z června 2018 a nebylo zahájené řízení tak je už promlčeno.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Opatření proti nečinnosti u Výzvy k podání vysvětlení
« Odpověď #9 kdy: 23 Února 2020, 14:39:30 »

Shora je uvedeno, že byl v dubnu 2019 doručen příkaz. Takže řízení běží.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Opatření proti nečinnosti u Výzvy k podání vysvětlení
« Odpověď #10 kdy: 23 Února 2020, 22:09:35 »

Aha.. přehlédl jsem ten druhý případ.
Tak jestli to je příkaz z dubna 2019 tak bych se ozval až po výročí.
IP zaznamenána