30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Lze odtáhnout vozidlo s přívěsem?  (Přečteno 4286 krát)

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Lze odtáhnout vozidlo s přívěsem?
« kdy: 17 Února 2020, 10:41:24 »

Hledal jsem na fóru, jak znemožnit městapu nařídit odtah vozidla. Kelímek na palubovce byl označen jako urban legend, k ničemu. Jiný návrh byl přidělat na auto vlastní botičku, nebo přidělat auto ke značce zámkem na bicykl. Můj nápad je dát za auto přívěs. Podle mě nemohou (nemají jak) odtáhnout vozidlo s přívěsem. Otázka viz předmět.

Bylo by zajímavé sledovat reakce po tom, co lidé přestanou v praze parkovat svými 4 metrovými auty, ale kvůli zvýšené šikaně začnou parkovat desetimetrovými soupravami. Parkování na trávě, na chodníku, u popelnic a jiné návrhy se mi nehodí, protože potřebuji něco, co vypadá na první pohled docela normálně a kolaborant musí k autu dojít a ověřit, že parkování je skutečně neoprávněné. Alternativně potom mít na autě přelepenou RZ obyčejnou papírovou nálepkou s RZ jiného auta, které neodpovídá barvou, typem, ani výrobcem, ale má oprávnění v místě stát. Městapák, i když je mu zřejmé, že značka je něčím přelepená, by neměl nařídit odtah, protože sundat nálepku nemůže, co je pod ní neví, kdo jí tam nalepil neví a ta značka kterou vidí, ta oprávnění má.
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 476
    • Zobrazit profil
Re:Lze odtáhnout vozidlo s přívěsem?
« Odpověď #1 kdy: 17 Února 2020, 11:19:49 »

S tím vozíkem to není úplně blbej nápad.
Já jem přemýšlem o této legrácce. Původně jsem ani nezamýšlel na nějaké  nečestnosti :-), chtěl jsem jen dekoraci na japan youngtimer na srazy.
  https://www.aliexpress.com/item/4000198545604.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.25483bc8VenVUp&algo_pvid=d50a7b76-0eed-448f-a4bc-a75002c549b0&algo_expid=d50a7b76-0eed-448f-a4bc-a75002c549b0-9&btsid=0ab6f83a15819339305814081e5074&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_
Obávám se, že poloopičák ví jak má vypadat japonská RZ, pokud to je vůbec japonská RZ. Ještě bych hodil na auto diplomatické CD a nějakou tu vlaječku, zneviditelnit vin za sklem.Myslím, že by se na takové auto raději vyprdli, aby se do něčeho nezapletli.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Lze odtáhnout vozidlo s přívěsem?
« Odpověď #2 kdy: 17 Února 2020, 11:59:12 »

Nejlépe to myslím vyřešil jeden zdejší člen, který si dle všeho nechal uděla značku na přání ve tvaru  nnn CDnn a jeho pokutičky systémy evidentně posílaly na ministersrvo zahraničí. SKončilo to tak, že se mu orgány snažily tuto značku odebrat.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Lze odtáhnout vozidlo s přívěsem?
« Odpověď #3 kdy: 17 Února 2020, 12:07:31 »

Nejlépe to myslím vyřešil jeden zdejší člen, který si dle všeho nechal uděla značku na přání ve tvaru  nnn CDnn a jeho pokutičky systémy evidentně posílaly na ministersrvo zahraničí. SKončilo to tak, že se mu orgány snažily tuto značku odebrat.

To je pěkný. Je to někde tady zadokumentováno?
IP zaznamenána

jozinzbazin

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Lze odtáhnout vozidlo s přívěsem?
« Odpověď #4 kdy: 17 Února 2020, 13:56:43 »

Šlo by auto připoutat řetězem ke sloupu osvětlení nebo dopravní značky.
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Lze odtáhnout vozidlo s přívěsem?
« Odpověď #5 kdy: 17 Února 2020, 19:53:16 »

Šlo by auto připoutat řetězem ke sloupu osvětlení nebo dopravní značky.

Jak píšu, to právě nechci, je to pozvánka pro fízla, že je něco v nepořádku. Podobně jako nechat rozblikaný blinkry, to je láká jak červotoče poleno.

Nejlépe to myslím vyřešil jeden zdejší člen, který si dle všeho nechal uděla značku na přání ve tvaru  nnn CDnn a jeho pokutičky systémy evidentně posílaly na ministersrvo zahraničí. SKončilo to tak, že se mu orgány snažily tuto značku odebrat.

Nedaří se mi to najít - cena za značku na přání je akceptovatelná vzhledem k ročnímu poplatku za parkování v Praze. Nevíte, jaký to byl rok? Pokud to bylo třeba 5 let zpátky, tak už je možné, že to nějak opravili.

S tím vozíkem to není úplně blbej nápad.
Já jem přemýšlem o této legrácce. Původně jsem ani nezamýšlel na nějaké  nečestnosti :-), chtěl jsem jen dekoraci na japan youngtimer na srazy.
  https://www.aliexpress.com/item/4000198545604.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.25483bc8VenVUp&algo_pvid=d50a7b76-0eed-448f-a4bc-a75002c549b0&algo_expid=d50a7b76-0eed-448f-a4bc-a75002c549b0-9&btsid=0ab6f83a15819339305814081e5074&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_
Obávám se, že poloopičák ví jak má vypadat japonská RZ, pokud to je vůbec japonská RZ. Ještě bych hodil na auto diplomatické CD a nějakou tu vlaječku, zneviditelnit vin za sklem.Myslím, že by se na takové auto raději vyprdli, aby se do něčeho nezapletli.

Tenhle nápad nejsem schopen posoudit. Když si na auto dám značku mimoevropského státu, zakryju VIN, tak se dopouštím poměrně hodně nezákonného jednání (to zakrytí VIN je podle mě akt, který by šlo přišít provozovateli, že to určitě udělal on - protože který vandal zakrývá VINka) a v případě nehody je to teda o průser. Dále bych nevěděl, jak se chovat k pomahačům - to jim prostě řeknu "Ja nemluvila babiš, ja volila Okamuru paňé." a pak mu podám český pas "tady jsou doklady ty šmejde."? Musím pak u sebe vozit nějaký ekvivalent zelené karty, osvědčení o registraci, případně nějaké další dokumenty, protože je vozidlo registrováno v zahraničí?

Pokud je to možné, zeptal bych se místních, jestli je urban legend, že při odtahu se nesmí nic poškodit a že za to odpovídá buď městapo, nebo město, nebo provozovatel odtahové služby? Myšlenka je taková, že by sprostý podezřelý na kouli dal jenom takovej ten kufřík (s homologací), ale upravil ho tak, že by do něj dal arduino senzoricky vybavené gyroskopem, které pozná, že se hýbe, kufr otevře a z kufru vypadnou nějaké věci. Potom by ten hajzl požadoval náhradu škody. Cíl je, že MP v konkrétním místě už bude auto znát a bude dávat maximálně lístečky, ale nikdy auto nenechá odtáhnout, protože budou vědět, že by bylo zle. Případně jednodušší varianta - vzít starý zahradní stolek a přišroubovat k němu tažné zařízení z vozíku. Sprostý podezřelý někam přijede, zaparkuje, z kufru vytáhne tento stolek, připojí ho za auto a odejde. Městapák bude v řiti, protože to sice není žádné homologované příslušenství ani registrované přípojné vozidlo, ale on s tím v tu chvíli nic nezmůže.
« Poslední změna: 17 Února 2020, 20:30:06 od mcsoap »
IP zaznamenána

katana

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Lze odtáhnout vozidlo s přívěsem?
« Odpověď #6 kdy: 17 Února 2020, 20:58:54 »

Sociální iženýrství ... jste malo kreativni.

Pár příkladů co jsem viděl ...

Cedulka, za předním sklem, případně na celém autě.
 
Upravené vozidlo. Odtahem nebo zdvihem poškodíte vozidlo.

Nebo označení, převoz plynových lahví. Nebezpečí výbuchu, ard. Apod. Cedulky v předu v zadu.
Převoz nebezpečných látek.
Převoz/sklad hadů. Opravdu. (odtah se zvířetem bla bla bla ... )
Převoz biologického materiálu. Převoz krve. (magnetické cedulky)
Magnetické cedulky pohřební služba = pohřební služba, převoz (teď si nevzpomenu na to slovo, ale materiál to nebyl) :D
Výrazné kryty kol.
Na kolech značení Danger 10 000 Voltage! (samo za sklem).

Taky jsem viděl cedulku: tohle auto by odtahl jen někdo hodně odvážnej nebo děsně blbej ...
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Lze odtáhnout vozidlo s přívěsem?
« Odpověď #7 kdy: 17 Února 2020, 21:51:07 »

Převoz biologického materiálu. Převoz krve. (magnetické cedulky)

Existuje nějaký důkaz, že to odradí městapáka od nařízení odtažení vozidla?
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Lze odtáhnout vozidlo s přívěsem?
« Odpověď #8 kdy: 17 Února 2020, 22:04:50 »

Hromada aut za sklem VIN ani nemá, tím bych se vůbec neznepokojoval.  Případně je možné si při výměně skla nechat zatřít primerem okénko na VIN, to nepozná nikdo.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Lze odtáhnout vozidlo s přívěsem?
« Odpověď #9 kdy: 17 Února 2020, 22:11:51 »

Občas mi za čelní okno zapadne vizitka nebo parkovací kotouč tak nešikovně, že není vidět VIN.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 868
    • Zobrazit profil
Re:Lze odtáhnout vozidlo s přívěsem?
« Odpověď #10 kdy: 18 Února 2020, 08:34:37 »

Když si na auto dám značku mimoevropského státu, zakryju VIN, tak se dopouštím poměrně hodně nezákonného jednání.
Mohl bych se prosím zeptat na zákonné ustanovení, které říká, že na ulici nesmí stát auto s cizí RZ nebo se zakrytým VIN? O jízdě tu nikdo nemluví...
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:Lze odtáhnout vozidlo s přívěsem?
« Odpověď #11 kdy: 18 Února 2020, 15:31:48 »

https://praha.idnes.cz/skryte-rz-v-parkovacich-zonach-dz9-/praha-zpravy.aspx?c=A170117_111237_praha-zpravy_rsr

To už řidiči zkoušeli.
Ale nevím jak to dopadlo.
Citace
    Správní orgán může přestupek vyhodnotit dle zákona o silničním provozu. Ten sice mluví o sankcích za překryté SPZ výslovně pouze u aut v pohybu, Praha ale ústy mluvčího Víta Hoffmanna tvrdí, že jako přestupek lze vyhodnotit i to, když značka není vidět při zaparkování.

Jde o to, jestli to co tvrdí úředník má nějakou oporu v zákoně.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Lze odtáhnout vozidlo s přívěsem?
« Odpověď #12 kdy: 18 Února 2020, 15:39:44 »

cocomoon> I kdyby, kdo se toho přestupku dopustil? Nemají řidiče a na sprdel to (snad) nenaroubují.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil
Re:Lze odtáhnout vozidlo s přívěsem?
« Odpověď #13 kdy: 18 Února 2020, 16:24:39 »

Cikus> Nebyl bych takovy optimista. Naprosto zive vidim myslenkovy (pripustme pro tuto chvili, ze je uradnik schopen mysleni) pochod urednika: "Ma zakrytou znacku -> nelze zkontrolovat, zda stoji opravnene -> stoji neopravnene -> sprdel". Rekl bych, ze presne tak to myslel ten mluvka Hoffman.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Lze odtáhnout vozidlo s přívěsem?
« Odpověď #14 kdy: 19 Února 2020, 16:04:07 »

Samozřejmě, že stojí neoprávněně, protože jinak by si nic nezakrýval nebo neměnil  ;)

"Ma zakrytou znacku -> nelze zkontrolovat, zda stoji opravnene -> stoji neopravnene -> sprdel". Rekl bych, ze presne tak to myslel ten mluvka Hoffman.
IP zaznamenána