30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Městapo-předvolání k podání vysvětlení  (Přečteno 10590 krát)

Sturmgewer44

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:Městapo-předvolání k podání vysvětlení
« Odpověď #15 kdy: 19 Března 2020, 14:47:12 »

Jo taky mě to napadlo, ale uvidim jak to bude u nás s poštou, protože kdybych to měl posílat z města, tak to se tam už mužu rovnou stavit.  Ale píšou že maj celej magistrát zavřenej, tak očekávám že by po karanténě mohla přijít další výzva. Asi jim tam zavolám jestli mě chtěj a uvidim co mi řeknou.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Městapo-předvolání k podání vysvětlení
« Odpověď #16 kdy: 19 Března 2020, 22:48:52 »

nadprůměrná aktivita je poloviční nekázeň,,,
říkal náš soudruh profesor, blahé paměti
a měl pravdu

ale když se vám chce telefonovat....
IP zaznamenána

Majkky

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Městapo-předvolání k podání vysvětlení
« Odpověď #17 kdy: 24 Března 2020, 19:30:08 »

Aktuálně řeším skoro totožný případ. U mě jde dokonce o zákaz vjezdu mimo dopravní obsluhy - naprosto nechápu, že to někdo předvolává, když nechytli řidiče při vjezdu - ale hodlám naprosto ignorovat termín dostavení se (teď to ani nelze až do odvolání, MP Praha má přestupkáče mimo provoz). Pak předpokládám nové předvolání, předání úřadu nebo vyšumění. :-)
IP zaznamenána

Sturmgewer44

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:Městapo-předvolání k podání vysvětlení
« Odpověď #18 kdy: 25 Března 2020, 09:47:30 »

Jo zatim nám to řeší korona a komplet uzavřenej magistrát, taky budu čekat další obsílku.Uvidíme jak budou zahlcený.
IP zaznamenána

Sturmgewer44

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:Městapo-předvolání k podání vysvětlení
« Odpověď #19 kdy: 10 Května 2020, 09:06:10 »

Nechce se mi zakládat nové vlákno tak dotaz sem.Nemohu tady dohledat proč je dobré obsílku vybírat až poslední den? Když se tím připravím o čas na promyšlení jak řešit,plánování cesty a tak. Děkuji.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Městapo-předvolání k podání vysvětlení
« Odpověď #20 kdy: 10 Května 2020, 09:08:24 »

O žádný čas se nepřipravíte, lhůta stanovena správním orgánem se počítá od doručení. Navíc máte šanci, že vás třeba předvolají na moc časný termín a budou si to předvolání muset zopakovat.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Městapo-předvolání k podání vysvětlení
« Odpověď #21 kdy: 10 Května 2020, 10:19:34 »

A pise se to to snad v kazdem druhem tematu, to ani neni nutne hledat, zakopnete o to vsude.
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Městapo-předvolání k podání vysvětlení
« Odpověď #22 kdy: 10 Května 2020, 10:31:12 »

Ono z praktického hlediska, pokud člověk ví, že v tom dopise je předvolání na konkrétní datum a že tam chce na to předvolání jít, pak má StG pravdu, že se mu bude líp plánovat logistika, pokud to datum bude vědět co nejdřív. Takže jde o zvážení rizika, že tam je něco jiného, případně o nevyužití možnosti, že SO předvolává na příliš brzký termín.
IP zaznamenána

Sturmgewer44

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:Městapo-předvolání k podání vysvětlení
« Odpověď #23 kdy: 10 Května 2020, 21:03:20 »

Caroprd111-No mě zatim přišlo vždy stanovené datum jednání dost dní  po posledním možném dni vyzvednutí , tak mi právě uniká důvod to vyzvedávat co nejpozději, protože pokud je poslední den doručení třeba 5 a jednání by bylo třeba schválně na 7 tak by asi orgána nezajímalo jestli zrovna mám čas či ne. Nebo myslíte jako že by mohla být ta doba jednání mezi tím jak to pošlou a než uplyne doba vyzvednutí a tím by se to celé muselo posílat znovu? Děkuji.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Městapo-předvolání k podání vysvětlení
« Odpověď #24 kdy: 10 Května 2020, 21:15:35 »

O termínu ústního jednání musí být účastník řízení vyrozuměn nejméně s pětidenním předstihem. Tedy pokud Vám 5. bude doručena pozvánka na 7. nemáte problém Vy, nýbrž úřad. Ústní jednání můžete v klidu ignorovat, SO bude muset stanovit nový termín, což znamená nový dopis, další náklady, další příležitost udělat chybu, další lhůtu, kdy bude nový dopis čekat na poště na vyzvednutí. Stává se to.

Také nemusí být v dopise předvolání na konkrétní datum, ale něco, co se odvíjí od data doručení.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Městapo-předvolání k podání vysvětlení
« Odpověď #25 kdy: 11 Května 2020, 23:42:43 »

pokud člověk ví, že v tom dopise je předvolání na konkrétní datum a že tam chce na to předvolání jít, pak má StG pravdu, že se mu bude líp plánovat logistika

Pořád musí datum vědět aspoň 5 dní předem.. když vám na plánování stačí 5 dní předem tak je to asi bez rizika.. ale samozřejmě když to potřebujete vědět kvůli jiným plánům tak můžete vyzvednout dříve.

Tedy pokud Vám 5. bude doručena pozvánka na 7. nemáte problém Vy, nýbrž úřad. Ústní jednání můžete v klidu ignorovat

Já bych jako správný ovčan poslal omluvenku.. s nějakým neurčitým důvodem.. třebas že ten termín se mi nehodí a žádám jiný termín.
..když by dopis přišel dřív než je termín jednání..
..když je termín jednání dřív než je dopis doručený tak bych to určitě ignoroval.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Městapo-předvolání k podání vysvětlení
« Odpověď #26 kdy: 12 Května 2020, 11:07:24 »

2M> K čemu je dobré upozorňovat orgána na jeho chybu?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Městapo-předvolání k podání vysvětlení
« Odpověď #27 kdy: 12 Května 2020, 11:33:03 »

Já bych tam nepsal že mi to přišlo pozdě.. jen bych poslal omluvenku s důvodem který běžně neuznávají.. třebas že ten den jsem v práci.. a nebo jen "termín mi nevyhovuje".

Trochu kouřová clona.. já myslím že hodně úředníků se pak zaraduje a vytáhne šablonu jak si občanskej ksindl má plánovat život podle potřeb úředníka.. a třebas nebudou už kontrolovat kdy bylo předvolání doručeno.
IP zaznamenána

Sturmgewer44

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:Městapo-předvolání k podání vysvětlení
« Odpověď #28 kdy: 20 Listopadu 2020, 15:30:48 »

Tak dneska ve schránce výzva k vyzvednutí zásilky. Pravděpodobně se jedná o pokračování , ale možná něco jiného .  ALE
Bydlím dejme tomu ve vesnici Praha na kterou hned navazuje vesnice třeba Brno a obě mají stejné směrovací číslo a ulice pokračuje z jedné do druhé.  Na adrese sedí všechno včetně ulice a čp ale orgáni si spletli vesnice. Takže mám to jít vyzvedávat nebo by mi to na poště ani neměli dát když se liší vesnice v občance?  Každopádně aď je to co je to odmítnu vypovídat dopisem ,jak mi zde bylo raděno. Jak se zachovat? Děkuji.
« Poslední změna: 20 Listopadu 2020, 15:44:21 od Sturmgewer44 »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Městapo-předvolání k podání vysvětlení
« Odpověď #29 kdy: 20 Listopadu 2020, 22:40:45 »

Jakmile podepíšete, že jste to převzal, bude to jenom písařská chyba a nic z toho nebude. Možná na to zkuste upozornit na poště při vyzvedávání- bylo by ideální kdyby to vrátili pro špatnou adresu.
IP zaznamenána