30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: odmítnutí zabývat se odvoláním  (Přečteno 1729 krát)

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
odmítnutí zabývat se odvoláním
« kdy: 13 Února 2020, 13:04:49 »

Požádal jsem orgán o pořízení kopie spisu do datovky (vyfutrováno stanovisko ombudsmana a paragrafy o nákladech a dobré správě...)
Orgán mi dle očekávání nasral a kromě obecných keců sdělil i toto

Správní orgán konstatuje, že účastník řízení (obviněný i zmocněnec) byl v oznámení o zahájení řízení mimo jiné poučen, že jako účastník řízení má právo – nahlížet do spisu (§ 38 odst. 1 zákona č. 500/2004 Sb.), činit si výpisy a právo na to, aby správní orgán pořídil kopie spisu nebo jeho části (§ 38 odst. 4 zákona č. 500/2004 Sb.), kdy ze správního řádu (zákona č. 500/2004 Sb.), nevyplývá povinnost zasílat účastníkovi řízení – obviněnému či jeho zmocněnci kopii spisu. – viz. např. rozsudek NSS č.j.: 5 As 16/2011-106.

Orgánovo sdělení jsem vyhodnotil dle obsahu jako usnesení o zamítnutí nahlédnutí/pořízení kopie a odvolal se pro ti němu.
Na dotaz v jakém stavu je odvolání orgán odpověděl

...sděluji, že dne dd.mm.yyyy Vám byl odeslán formální dopis
nikoliv „usnesení o zamítnutí žádosti o nahlédnutí do spisu“, které Vám bylo doručeno
dd.mm.yyyy. Tudíž Vám sděluji, že se správní orgán nemohl zabývat Vaším odvoláním proti
usnesení, jelikož se o usnesení nejednalo.


Kdo má v tomto případě posuzovat co je jen nějaký dopis a co je usnesení, když se to má posuzovat směrem k orgánu dle obsahu. Jak se to posuzuje směrem od orgána k člověku?
Mám uplatnit ochranu před nečinností? Nebo stížnost? Nebo to bohorovně strpět?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:odmítnutí zabývat se odvoláním
« Odpověď #1 kdy: 13 Února 2020, 16:33:38 »

To je ještě dobré. Já se dotázal Krajského úřadu Pardubického kraje na výši platů jednoho obzvláště šikovného úředníka, ale prý jsem málo hlídací a málo pes. Krajský úřad mou žádost zamítl formou rozhodnutí, jehož součástí bylo i poučení o opravném prostředku. V souladu s poučením jsem tedy podal odvolání, ale odvolací orgánové se rozhodli, že se mým odvoláním nebudou zabývat. Váhám nad žádostí o uplatnění opatření proti nečinnosti. Také by mě zajímalo, kolik Zmr. Kostruhová za tuhle "práci" dostává.
IP zaznamenána