30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nezaviněná nehoda, pojišťovna - totálka po opravě?  (Přečteno 2258 krát)

rada123

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Nezaviněná nehoda, pojišťovna - totálka po opravě?
« kdy: 06 Února 2020, 16:52:56 »

Dobrý den,
potřeboval bych poradit s pojišťovnou - proplácení nákladů servisu.
Na mém 12 let starém autě mi byla způsobena škoda - řešeno (má být) z povinného ručení viníka. Všechny dokumenty jsem pojišťovně dal, auto viděl i jejich technik.
Předáno do autorizovaného servisu, kde jsem podepsal plnou moc na řešení události servisem, kde se mimo jiné píše, že pokud pojišťovna odmítne platit, musím vše hradit já.
V servisu mi při opravě řekli, že si museli znovu volat jejich technika kvůli dalšímu poškození, které objevili až po odkrytí plechů, asi aby opravu schválil. Auto mi bylo po opravě normálně předáno s tím, že s pojišťovnou budou řešit náklady oni později.
No dozvěděl jsem se, že oprava vyšla nakonec dráž, než je hodnota vozu. Všechno se táhne a pojišťovna nejspíš ještě fakturu nemá.

Je možné, že odmítne zaplatit servisu opravu a ten to potom bude vyžadovat po mně? Jak jsem psal, auto viděl pojišťovací technik a o totálce nepadlo ani slovo. Je pravděpodobné, že bude krátit plnění? Měl bych to potom vyžadovat od viníka?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Nezaviněná nehoda, pojišťovna - totálka po opravě?
« Odpověď #1 kdy: 06 Února 2020, 17:45:46 »

Servis by vám měl předem říct předpokládanou cenu opravy..
k tomu došlo??

Pro jistotu si projděte znovu co jste servisu podepsal.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 000
    • Zobrazit profil
Re:Nezaviněná nehoda, pojišťovna - totálka po opravě?
« Odpověď #2 kdy: 06 Února 2020, 19:27:51 »

Řešil jsem nedavno něco podobného, akorát mě to dali formou totální škody.

Nicméně, doufám, že nevadí že se zeptám ve stejném vláknu. Pojišťovna v rámci likvidace škody hned na začátku pomocí jejich likvidátora rozhodne, jestli má oprava cenu. Tj. není to totálka.
Zajímalo by mě, jestli už po zahájení oprav může pojišťovna otočit a hodit to na totálku (zjistí se větší rozsah škody), nebo už musí prostě plnit a uvést auto do původního stavu i kdyby oprava přesáhla jeho hodnotu.
Druhá věc je, že bych něco takového servisu nepodepsal. Rozhodně bych trval na tom, ať si to řeší sama pojišťovna. Ona má povinnost uvést auto do původního stavu, ne?
IP zaznamenána

rada123

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Nezaviněná nehoda, pojišťovna - totálka po opravě?
« Odpověď #3 kdy: 06 Února 2020, 19:39:14 »

2M:
Mám podepsaný zakázkový list s odhadní cenou, ta konečná je ale vyšší o třetinu, tj. 30k.
Kdyby nastaly problémy, mám jít po servisu, pojišťovně nebo viníkovi?
IP zaznamenána

rada123

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Nezaviněná nehoda, pojišťovna - totálka po opravě?
« Odpověď #4 kdy: 06 Února 2020, 19:40:25 »

Myslím tím vyšší o 30k
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 000
    • Zobrazit profil
Re:Nezaviněná nehoda, pojišťovna - totálka po opravě?
« Odpověď #5 kdy: 06 Února 2020, 19:54:35 »

Jak už bylo řečeno. Záleží co jste si se servisem podepsal.

Jinak o navýšení ceny vás musí servis informovat a vy to musíte odsouhlasit. Bez informování může navýšit tuším, abych nekecal, max o 20%.
IP zaznamenána