30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nehodovost v ČR za rok 2019  (Přečteno 3006 krát)

Jeff

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
Nehodovost v ČR za rok 2019
« kdy: 05 Února 2020, 10:20:09 »

IP zaznamenána
Markus Meechan | Carl Benjamin | Milton Friedman | John Stossel | Tucker Carlson | Katie Hopkins | Tommy Robinson  | Jordan Peterson | Dave Rubin | Ben Shapiro

yyz9a1

  • Příspěvků: 259
    • Zobrazit profil
Re:Nehodovost v ČR za rok 2019
« Odpověď #1 kdy: 05 Února 2020, 12:05:43 »

To je zas článek...
„To, co se na českých silnicích děje, je celospolečenský problém. Musí se jím zabývat všechny orgány veřejné sféry,”

při tom o kus níže alespoň píší pravdu
"Rok 2019 byl co do počtu obětí silničních dopravních nehod třetím nejšťastnějším od roku 1961. V porovnání s loňským rokem na silnicích zemřelo 547 lidí, což je o 18 méně. Klesá i počet těžce zraněných"

Takže zase někdo objevil ameriku - ano aut je více, provoz houstne, tak se holt častěji stává, že si někdo odře plechy. Podstatné jsou následky, a zde je trend jasný - pokles. Ale to se při snaze utahovat šrouby moc moc nehodí...
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Nehodovost v ČR za rok 2019
« Odpověď #2 kdy: 05 Února 2020, 12:53:49 »

Takže zase někdo objevil ameriku - ano aut je více, provoz houstne, tak se holt častěji stává, že si někdo odře plechy. Podstatné jsou následky, a zde je trend jasný - pokles. Ale to se při snaze utahovat šrouby moc moc nehodí...
Takže represe pomáhá. Represe se prohlubuje, parazitů na dohled je čím dál víc a vidíte? Mrtvých je míň. Takže pokračovat v nastoleném trendu, jen možná ještě přitvrdit a nabrat víc fízlů a kamer.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 997
    • Zobrazit profil
Re:Nehodovost v ČR za rok 2019
« Odpověď #3 kdy: 05 Února 2020, 15:19:32 »

No, faktem je, že co vidím na silnici, tak někteří řidiči jezdí s prominutím jak hovada.
A proč? Protože můžou a dokud neudělají nehodu (někoho nezabijou), tak se jim vlastně nic nestane. Policajti vetšinu času kontrolují řidičáky nebo měří někde za bukem na místech, kde je úplně jedno jestli někdo jede o 15km více, než je dáno zákonem.
To že by PČR buzerovala řidiče, kteří vědomě ohrožují ostatní (nebezpečné předjíždění, nedávání přednosti, lepení se na zadek, výrazné překročení rychlosti) proti tomu bych nic neměl.
Jenže to by PČR musela zvednout zadek a jít něco dělat. Zisk by byl oproti kasírování řidíčů co jedou šedesát na padesátce daleko menší. Protože takového vola, co chce někoho zabít potkám v provozu tak jednou za měsíc.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Nehodovost v ČR za rok 2019
« Odpověď #4 kdy: 05 Února 2020, 16:18:41 »

Stejná písnička pořád dokola. Kontrolovat to, co já nedělám. Jednak jistě se to poštěstí i Vám, udělat něco "špatného" a jednak, pokud se k tomu bude přistupovat tak, jak se přistupuje k té rychlosti, tak to bude prašť, jako uhoď.
IP zaznamenána

Jeff

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
Re:Nehodovost v ČR za rok 2019
« Odpověď #5 kdy: 05 Února 2020, 17:01:38 »

No, faktem je, že co vidím na silnici, tak někteří řidiči jezdí s prominutím jak hovada.
A proč? Protože můžou a dokud neudělají nehodu (někoho nezabijou), tak se jim vlastně nic nestane. Policajti vetšinu času kontrolují řidičáky nebo měří někde za bukem na místech, kde je úplně jedno jestli někdo jede o 15km více, než je dáno zákonem.
To že by PČR buzerovala řidiče, kteří vědomě ohrožují ostatní (nebezpečné předjíždění, nedávání přednosti, lepení se na zadek, výrazné překročení rychlosti) proti tomu bych nic neměl.
Jenže to by PČR musela zvednout zadek a jít něco dělat. Zisk by byl oproti kasírování řidíčů co jedou šedesát na padesátce daleko menší. Protože takového vola, co chce někoho zabít potkám v provozu tak jednou za měsíc.
Sis asi spletl fórum, ne?
IP zaznamenána
Markus Meechan | Carl Benjamin | Milton Friedman | John Stossel | Tucker Carlson | Katie Hopkins | Tommy Robinson  | Jordan Peterson | Dave Rubin | Ben Shapiro

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Nehodovost v ČR za rok 2019
« Odpověď #6 kdy: 05 Února 2020, 19:30:38 »

No, faktem je, že co vidím na silnici, tak někteří řidiči jezdí s prominutím jak hovada.
A proč? Protože můžou a dokud neudělají nehodu (někoho nezabijou), tak se jim vlastně nic nestane. Policajti vetšinu času kontrolují řidičáky nebo měří někde za bukem na místech, kde je úplně jedno jestli někdo jede o 15km více, než je dáno zákonem.
To že by PČR buzerovala řidiče, kteří vědomě ohrožují ostatní (nebezpečné předjíždění, nedávání přednosti, lepení se na zadek, výrazné překročení rychlosti) proti tomu bych nic neměl.
Jenže to by PČR musela zvednout zadek a jít něco dělat. Zisk by byl oproti kasírování řidíčů co jedou šedesát na padesátce daleko menší. Protože takového vola, co chce někoho zabít potkám v provozu tak jednou za měsíc.
Otázka je spíše co můžete reálně změnit, jak se takovým řidičům vyvarovat. Za mě trénovat předvídavost a reflexy. Všechny nepochopitelné manévry si zkusit nějakým způsobem odůvodnit, jejich pochopením je můžete předvídat. Koupit bezpečnější auto (když vás dostanou, budete mít vyšší šanci na přežití). Případně zvolit jiný typ dopravy (busy, vlaky, whatever). A pokud vás baví řidit, můžete zkusit koupit motorku (protože bezpečný auta, resp. skoro jakýkoliv auta sou proti tomu nuda) a volit cesty kde se taková individua nevyskytují (existují krásné cesty odnikud nikam). Řešit to pokutama a podobně, to opravdu nemá žádný efekt. To byste jako řidič mohl vědět a pokud ne, prostudujte dfens-cz.com .. důkladně.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

cocomoon

  • Příspěvků: 997
    • Zobrazit profil
Re:Nehodovost v ČR za rok 2019
« Odpověď #7 kdy: 05 Února 2020, 19:46:41 »

Neřekl jsem, že sem nikdy neudělal nic špatného a že úplně všude dodržuju třicítky a podobně.
Ale například by mě nikdy nenapadlo předjíždět do zatáčky kam nevidím, přes horizont a podobně. A to né pro to že bych se bál pokuty. Ale pro to, že nechci zabít sebe, nebo někoho jiného. A takový manévr si nedokážu nijak vysvětlit.
Pochopím věci co se stávají. Např. nedání přednosti. Prostě se někdo špatně rozhlédl.

Některým řidičům evidentně chybí základní pud sebezáchovy. Pokud zabijou sebe o strom, nebo kamion tak prosím. Ale ať se přestanou pokoušet zabíjet ostatní účastníky provozu.
Vím že mám na to v rámci tohoto fóra extrémní postoj. Ale nezměním ho. Za mě prostě takové existence nemají za volantem co dělat.

A pokuty. O těch sem nic nepsal. I kdyby byl za nebezpečné předjíždětí trest smrti, stejně to lidi budou dělat. Tak jako se kradlo i když se za to sekali ruce.

A jak snížit nehodovost? Přestat s buzerací řidičů na silnici. To co vidím podlední dobou to nemá obdoby. Všude radary, všude nějaké omezení rychlosti, všude nějaké značky. To se pak není čemu divit, že jsou řidiči flustrovaní, agresivní a nevěnují se řízení, protože nemají čas věnovat se řízení. Musí čumět po značkách a mít oči přilepené na tachometru. Jak se trošku zapomenou, tak je někde něco vyblejskne.

Chtělo by to pokus. Jestli je pčr potřeba nebo ne. Vyhlásit tři dni po které nebude přítomna na silnicích a veškeré radary budou fotit pouze pro účely statistiky. Někteří řidiči by jezdili jako do posud, ale jiný by toho zneužívali (80-100 po městě a podbně).
« Poslední změna: 05 Února 2020, 19:49:11 od cocomoon »
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Nehodovost v ČR za rok 2019
« Odpověď #8 kdy: 05 Února 2020, 19:55:49 »

Jedna vec je jezdit rychle a druha vec je jezdit vylozene nebezpecne/hazardne. Postihovana je rychlost, protoze to sype, dobre se to kategorizuje a pohodlne vybira.
Nebezpecna jizda se da zaradit pomerne obtizne a je to subjektivni hodnoceni, spatne se prokazuje.

Pred 2 lety to delali prevazne PL, nyni se to naucili i CZ(nebo polaci si poridili CZ RZ) a blinkrech nemluvim.

Ve 130 jet 3 metry za vozidlem, je jako miri nekomu nabitou brkovnici do ksichtu, casto lze videt na D1 3-4 zaklesnute auta v sobe obvykle jsou PL.
Neni to problem jen dalnice, v pondeli jsem v Brne videl 3-4 auta v sobe zaklesnuta v zatacce, nejeli vic nez 50-60, protoze by nebyli v sobe, ale v  krovi.

Neni to ani o psychotestech, je to o zdravem rozumu  a zakladnich znalostech fyziky, to by pak neridilo ~80% fizlu a bal bych se jim sverit i kone.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Nehodovost v ČR za rok 2019
« Odpověď #9 kdy: 05 Února 2020, 20:07:07 »

Ale například by mě nikdy nenapadlo předjíždět do zatáčky kam nevidím, přes horizont a podobně. A to né pro to že bych se bál pokuty. Ale pro to, že nechci zabít sebe, nebo někoho jiného. A takový manévr si nedokážu nijak vysvětlit.

Také se mi to povedlo. Byl jsem skoro doma po 300+ km dlouhé cestě, v noci jsem chtěl předjet kolonu, místem jezdím každý den, bylo to do pravotočivé zatáčky, asi 5 aut, čekal na světla auta z protisměru (celou dobu nic nejelo) abych to případně zadupl. Kolona jela 30kmph, já zrychlil tak na 70kmph, auto v protisměru cca 120, já to zadupl, on naštěstí taky. Byl jsem někde v půlce kolony. Možná bych to stihl, možná ne. Byl jsem naštvanej sám na sebe hodně dlouho, doteď nevim jak mě napadlo tu vzdálenost takhle neodhadnout, možná sem čekal světla z protisměru daleko dřív než auto. Měl jsem štěstí že řidič naproti správně reagoval (nesnažil se vyhnout, prostě to zadupnul, okamžitě). Vyškolilo mě to dostatečně.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

cocomoon

  • Příspěvků: 997
    • Zobrazit profil
Re:Nehodovost v ČR za rok 2019
« Odpověď #10 kdy: 05 Února 2020, 20:28:29 »

Ještě k mapě. Kouknul jsem na místa, kde občas PČR měří.
1. místo absolutně rovný široký most přes přehradu, kde je nesmyslně 60 i po rekonstrukci mostu. Prý tam kdysi dávno omezili rychlost kvůli špatnému stavu. Most je opravený, 60 zůstalo dál. Lidi na to samozřejmě kašlou, protože není absolutně žádný důvod tam těch 60 jezdit. Hlavně pro kamiony, protže hned za tím začíná stoupání a oni by se už ploužili 60 celou dobu. Snadný výdělek pro pachy. Počet nehod podle mapy: 0.

Za mostem dlouhá táhlá zatáčka do které není vidět, plná čára. Občas pár bláznů zkouší předíždět. Už jsem tam párkrát viděl málem nehodu. Jednou jsem i byl ten co jel proti a musel brzdit. Kvůli lidem co tam zkouší předjíždět vznikají dost nebezpečné situace. Nikdy sem tam policejní auto neviděl. Překvapuje mě, že podle mapy je tam jen jedna nehoda bez zranění. Zřejmě kvůli tomu jak je ta zatáčka táhlá to vždy nějak lidi stihnou dobrzdit.

Místo č.2 velký kopec městem dolů. Silnice rovná, žádný přechod. Pár nepodstatných vedlejších cest, kde moc aut nejezdí. Kvůli tomu kopci se tam ta padesátka blbě drží, protože i na trojku auto zrychluje. Opět snadný výdělek pro pachy. A počet nehod podle mapy: 0.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Nehodovost v ČR za rok 2019
« Odpověď #11 kdy: 05 Února 2020, 20:38:11 »

Ještě k mapě. Kouknul jsem na místa, kde občas PČR měří.
1. místo absolutně rovný široký most přes přehradu, kde je nesmyslně 60 i po rekonstrukci mostu. Prý tam kdysi dávno omezili rychlost kvůli špatnému stavu. Most je opravený, 60 zůstalo dál. Lidi na to samozřejmě kašlou, protože není absolutně žádný důvod tam těch 60 jezdit. Hlavně pro kamiony, protže hned za tím začíná stoupání a oni by se už ploužili 60 celou dobu. Snadný výdělek pro pachy. Počet nehod podle mapy: 0.

Za mostem dlouhá táhlá zatáčka do které není vidět, plná čára. Občas pár bláznů zkouší předíždět. Už jsem tam párkrát viděl málem nehodu. Jednou jsem i byl ten co jel proti a musel brzdit. Kvůli lidem co tam zkouší předjíždět vznikají dost nebezpečné situace. Nikdy sem tam policejní auto neviděl. Překvapuje mě, že podle mapy je tam jen jedna nehoda bez zranění. Zřejmě kvůli tomu jak je ta zatáčka táhlá to vždy nějak lidi stihnou dobrzdit.
Jsem si skoro jist že myslíme stejný most, jednou jsem tam jel za náklaďákem autoškoly, který jel 75-80. Musel na to bejt nasranej i instruktor, jinak by mu to hádám zašlápnul.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

lc81

  • Příspěvků: 735
    • Zobrazit profil
Re:Nehodovost v ČR za rok 2019
« Odpověď #12 kdy: 05 Února 2020, 21:27:38 »

Nevím, co to má znamenat, ale já v praxi vidím opravdu prasata cca 1-2x ročně a to jezdím cca 30-40tkm ročně. Zcela zásadní problém je, že se vše řeší pouze přes rychlost, protože to se dobře měří/kasíruje. Hlavně je to cecek pro obecní zmrdy, tak se vesele plní obecní kasy. Ale PR funguje, takže má člověk pocit, že krev už teče pomalu i do garáže, jak jsou silnice dlážděný mrtvolama. Samozřejmě se to krásně krmí vohnoutům, protože já mám plečku, co netahá ani 150, tak jen ať souseda zmáčnou, když má fáro. Systém postavený na vychcanosti úřadů a dalších beneficientů a primitivních lidských vlastnostech (závist, práskačství, nepřejícnost).
IP zaznamenána