30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Stání na chodníku v zákazu zastavení  (Přečteno 4625 krát)

AndyHen

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
[?] Stání na chodníku v zákazu zastavení
« kdy: 29 Ledna 2020, 11:54:29 »

Zdravím všechny účastníky,
Můj případ začal v březnu 2019. MP zjistila neoprávněné stání na chodníku v zákazu zastavení. Řidič není znám.
1. Výzva k podání vysvětlení z MP - ignorováno
2. Výzva k úhradě částky či udání z Magistrátu - ignorováno
3. Řízení proti určité osobě nezahájené - odloženo
4. Příkaz - nahlédnutí do spisu a podání řádného odporu
5. Výzva k účasti v dokazování, seznámení se, rozhodnutí - odpověď, že se nedostavím a že bych odmítal vypovídat
6. Po dvou měsících Rozhodnutí - Provozovatel se dopustil přestupku

Přikládám anonymizované rozhodnutí a zbytek spisu.
Myslíte, že má smysl se odvolat na SO2? Asi tim už nic nezkazím.
Do odůvodnění mě napadá jen toto:
1. SO neprovedl nezbytné kroky ke zjištění totožnosti řidiče. Zaslali jen výzvu k úhradě, kterou jsem nemusel brat vážně, protože se jednálo pouze o hypotetický smyšlený přestupek. Nebylo zřejmé, že se jednálo o krok jejích šetření.
2. O 20 metrů dál na stejném chodníku je explicitně povoleno parkování značkou. Je opravdu nutné sekyrovat řidiče, kteří zaparkovali na stejném chodníku před značkou? Tady napadnutí splnění materiální podstaty přestupku.

Napadá někoho ještě něco? Má to smysl? Pravděpodobně ano, vzhledem k vytíženopsti KÚ v JMK.

Děkuji za jakoukoli radu.
Nejde mi o tu pokutu, ale spíše o pochopení, co jsem udělal špatně a vytěžít z toho max zkušeností. :)
« Poslední změna: 29 Ledna 2020, 13:53:19 od AndyHen »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Stání na chodníku v zákazu zastavení
« Odpověď #1 kdy: 29 Ledna 2020, 11:58:44 »

Hlavní chybou bylo ignorování výzvy z bodu 2. Ano, odvolání určitě podejte, tím nic nezkazíte. Pro začátek blanketní a ke konci odvolací lhůty.

Chtělo by to Sežeňte spis, na základě něj lze vymýšlet rozumné odvolací body. Kde přesně se to stalo?
« Poslední změna: 29 Ledna 2020, 12:00:15 od Číkus »
IP zaznamenána

AndyHen

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Stání na chodníku v zákazu zastavení
« Odpověď #2 kdy: 29 Ledna 2020, 12:03:49 »

Měl jsem udát sebe a hájit se? Doufal jsem, že po odporu na příkaz se to ke mně už nevrátí..
Přidal jsem obrázky z rozhodnutí. Dám to raději do pdf ještě.
Stalo se to na Hybešově 36 v Brně.
Moc děkuji.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Stání na chodníku v zákazu zastavení
« Odpověď #3 kdy: 29 Ledna 2020, 12:14:57 »

Někoho (ať už sebe nebo někoho jiného) udat bylo určitě vhodné.

Máte z nahlížení do spisu kopii? Bez kompletní kopie spisu je to jen věštění z koule. Na škodu je Vaše pasivita po celou dobu správního řízení.

Jen pár nápadů pro případný brainstorming:
- napadnout turbomodel
- přestupku se dopustil řidič vjetím na chodník, nikoli zastavením => nesprdelizovatelné
- zpochybnit čas pořízení snímků, požadovat předvolání poloopicajtů
IP zaznamenána

AndyHen

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Stání na chodníku v zákazu zastavení
« Odpověď #4 kdy: 29 Ledna 2020, 13:58:57 »

Přidal jsem zbytek, co jsem si nafotil při nahlížení do spisu. Nepřidával jsem jen výpis z registrů občanů a vozidel, stejně bych to musel celé anonymizovat.
Kromě základní korespondence, kterou i tak od úřadu mám, je tam hlášení od MP o přestupku a Usnesení o odložení, pač nenašli řidiče.

V odvolání turbo určitě napadnu.
Je pravda, že všude píšou, že přestupkem bylo stání či zastavení, ale neodůvodňují, jak na to došli, jen, že to je chodník. O značce zákazu zastavení, která je těsně před tím není nikde žádná zmínka. Šlo by tedy argumentovat, že nešlo o přestupek, který se dá řešit sprdelem.
IP zaznamenána

karel28

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Stání na chodníku v zákazu zastavení
« Odpověď #5 kdy: 24 Března 2021, 17:34:54 »

Přesně na tomto místě v dnešní době dává městapo v Brně vybraným vozidlům botičku:-( Tak jak se mi stalo dnes. Zastavil jsem na deset minut a když jsem přišel k autu, tak městapo nasazovalo botu autu které stálo asi o dvacet metrů přede mnou. Ty auta které byly mezi námi vynechali a prostě nasazovali botu asi náhodně vybranému. Zkoušel jsem se s nimi domluvit, ale ta spolustrážnice co byla s tím řidičem z městapa byla arogantní kráva, která mi dokonce nařizovala ať neukazuji prstem na jiná auta....a pokud se mi to nelíbí, tak že odjedou a přijedou v 15 hodin a do té doby tam na ně budu muset čekat. Ten její kolega byl aspoň normální, tak jsem rezignoval a zaplatil pokutu 100kč plus dostal blok na 400kč za nasazení a následnou demontáž zádržného zařízení. Přemýšlím, že si koupím úhlovou akubrusku pro podobný případ, kdyby se mi to ještě někdy stalo a botičku tím deaktivuji:-) Jak jsem měl správně postupovat abych se vyhnul placení kvůli takové buzeraci? Předem díky za odpověď.
IP zaznamenána

lora

  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil
Re:Stání na chodníku v zákazu zastavení
« Odpověď #6 kdy: 24 Března 2021, 18:23:15 »

Tak podle mě je nejlepší zavolat státní policii a pokud budete mít nahráno to, že vás nechají čekat do 15:00, tím lépe...
IP zaznamenána

karel28

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Stání na chodníku v zákazu zastavení
« Odpověď #7 kdy: 24 Března 2021, 23:01:27 »

Děkuji za odpověď, ale šlo mi spíš o to jak postupovat jinak v případě, že by se toto někdy opět stalo. Když bych počkal až odjedou, následně pak rozbruskou odřezal tu botku a odjel, tak se pak stane co a jak postupovat? Nebo jak nejlíp postupovat celkově?
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Stání na chodníku v zákazu zastavení
« Odpověď #8 kdy: 24 Března 2021, 23:14:02 »

Můj tip, co by se stalo:
Samotné parkování by se nejspíš muselo řešit standardní výzvou.
+ bych čekal, že provozovateli přijde výzva k podání vysvětlení a pravděpodobně bude MP v kooperaci s PČR dosti hrozit tím, co vše Vám hrozí, když nesdělíte řidiče (který samozřejmě nemusí mít s demontáží boty nic společného) + co hrozí tomu, kdo botu deaktivoval. Neumím si ovšem představit, že by mohl být provozovatel jakkoliv stíhán za to, že se z jeho auta ztratila bota.
Pokud by byl pachatel přitom spatřen, nabonzován, nebo natočen šmírovací kamerou, tak by byla situaci o dost horší.

Jinými slovy, troufám si tvrdit, že pokud nebude pachatel spatřen (náhoda je blbec a může kolem je policie, nebo ji na pachatele někdo zavolat), tak je takový pachatel nepostižitelný. Dal bych ovšem pozor i na věci jako jsou otisky prstů, pokud pachatel plánuje botu někde pohodit.
« Poslední změna: 24 Března 2021, 23:16:19 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

karel28

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Stání na chodníku v zákazu zastavení
« Odpověď #9 kdy: 25 Března 2021, 11:55:13 »

Díky za odpověď, ta výzva už by se asi řešila podobně jak naměřená rychlost. To znamená označit sebe jako toho kdo měl vozidlo k užívání a pak se odvolávat. Jestli se někde stane, že dostanu znovu botu, tak už budu mít tu akuflexu v kufru a pak uvidíme. Dal bych sem pak info s přesnějším dotazem. Ještě jednou dík!
IP zaznamenána

lora

  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil
Re:Stání na chodníku v zákazu zastavení
« Odpověď #10 kdy: 25 Března 2021, 12:42:43 »

>>Johncreek

Docela by mě zajímala hypotetická situace, když si svépomocí (například pomocí paklíče, či náhrádního klíče) sám otevřu botku a položím ji vedle auta a přitom mě chytnou pomahači, porušil jsem nějaké nařízení? Můžu být za to popotahován? Co když to udělám přímo před očima hlídky?
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 653
    • Zobrazit profil
Re:Stání na chodníku v zákazu zastavení
« Odpověď #11 kdy: 25 Března 2021, 13:10:21 »

@lora
Tohle dělal Majk je vůl, dokonce to měl na youtubu.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Stání na chodníku v zákazu zastavení
« Odpověď #12 kdy: 25 Března 2021, 19:46:23 »

Když bych počkal až odjedou, následně pak rozbruskou odřezal tu botku a odjel, tak se pak stane co a jak postupovat?

Já myslím že tu už podobný případ byl.. botička zmizela.. PČR to pak řešila jako krádež a chtěli vysvětlení od provozovatele. Provozovatel řidiče neudal a tím to asi skončilo.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Stání na chodníku v zákazu zastavení
« Odpověď #13 kdy: 25 Března 2021, 21:22:38 »

Panek > Tam to skončilo tak, že mu policie dala zákonnou výzvu, které se Majk vždy bál a tam to skončilo.

2M > Tak ono i kdyby udal řidiče, tak ten tam přeci přišel a bota tam nebyla.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

lora

  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil
Re:Stání na chodníku v zákazu zastavení
« Odpověď #14 kdy: 25 Března 2021, 22:34:43 »

@Panek

Nemáte odkaz? Jinak mě zajímá ten případ, kdy ji odemknu a položím vedle auta, tzv se nic neztratí a ani neponičí...
IP zaznamenána