30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Změřen stacionárním radarem na široké cestě z kopce...  (Přečteno 1655 krát)

Bobb11

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil

Dobrý den,

potřeboval bych poradit. Dorazila mi pokuta, že jsem překročil v obci ve 3 ráno v místech, kde není ani přechod, rychlost o 21 Km/h... nevím jestli je to už po odečtení nebo ne, jelikož o tom nepíšou. Avšak jde mi o to, že radar je v místech jen pro výpalné obce, protože mě navíc musel změřit z kopce dolů, protože jsem v místech do města nejel (jel jsem jinou cestou). Takže mají mou fotku tak maximálně ze zadní části.

Navíc problém je, že byl udán helmut. Přestupek byl spáchán 17.2.2019. Helmut se nedostavil a tak správní orgán to vrátil tedy na úřad s tím, že mi dávají příkaz k zaplacení pokuty za to, že jsem provozovatel vozidla a údajný člověk se nepřiznal.

Co teď? Lze podat odpor. Skončí případ v prekluzi nebo to už neplatí a běží restart doby o 1 rok?

Děkuji předem za informaci,
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Změřen stacionárním radarem na široké cestě z kopce...
« Odpověď #1 kdy: 21 Ledna 2020, 13:09:04 »

Jestli je to před odečtem nebo po odečtu poznáte podle toho, zda je tam zmíněno § 125c odst. 1 písm. f) bod 3 a nebo bod 4.

Zda mají fotografii zezadu nebo zepředu je obecně vzato lhostejno.

Proč je problém že byl udán Helmut? Díky němu uběhl skoro rok a úřad měl navíc nějakou práci a výdaje. To je dobře.

Bohužel stihli zahájit správní řízení (doručením příkazu) do roka od spáchání, čímž nejen že nedošlo k promlčení, nýbrž se lhůta prodloužila o další rok.

Pokud chcete bojovat, je třeba podat proti příkazu odpor.
IP zaznamenána

Bobb11

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Změřen stacionárním radarem na široké cestě z kopce...
« Odpověď #2 kdy: 21 Ledna 2020, 17:19:28 »

Děkuji. To jsem potřeboval vědět.
IP zaznamenána