30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Odcizená botička-podání vysvětlení  (Přečteno 3235 krát)

Bulwa

  • Příspěvků: 110
    • Zobrazit profil
Odcizená botička-podání vysvětlení
« kdy: 20 Ledna 2020, 18:58:19 »

 Jak reagovat? Vůbec nebo písemně, že o ničem nevím?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Odcizená botička-podání vysvětlení
« Odpověď #1 kdy: 20 Ledna 2020, 19:08:27 »

Možností je více. Také se lze dostavit, odmítnout výpověď a uplatnit nárok na cestovné (pokud se jedná o obec odlišnou od trvalého bydliště) a ušlý zisk/mzdu.
IP zaznamenána

Bulwa

  • Příspěvků: 110
    • Zobrazit profil
Re:Odcizená botička-podání vysvětlení
« Odpověď #2 kdy: 20 Ledna 2020, 19:25:19 »

Také se lze dostavit, odmítnout výpověď a uplatnit nárok na cestovné (pokud se jedná o obec odlišnou od trvalého bydliště) a ušlý zisk/mzdu.

Bohužel. Není lepší nevědět nic než odmítat vypovídat? Tím se nepřímo hlásím k tomu, že já nebo osoba blízká s tím má něco společného.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 868
    • Zobrazit profil
Re:Odcizená botička-podání vysvětlení
« Odpověď #3 kdy: 20 Ledna 2020, 19:42:34 »

Tím lépe, aspoň si vás dají na blacklist a příště nebudou otravovat :-) Mohou vědět, že s tím něco máte společného, ale to je tak vše - bez doznání vám nic nedokážou - a to je bude děsně srát! ;-)
IP zaznamenána

oemd

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:Odcizená botička-podání vysvětlení
« Odpověď #4 kdy: 20 Ledna 2020, 22:01:27 »

Muzete zhruba nastínit,jaká je tam vyčíslena výše škody(cca)? 
IP zaznamenána

Bulwa

  • Příspěvků: 110
    • Zobrazit profil
Re:Odcizená botička-podání vysvětlení
« Odpověď #5 kdy: 20 Ledna 2020, 22:02:36 »

Muzete zhruba nastínit,jaká je tam vyčíslena výše škody(cca)?

Je to ještě přestupek, v řádech tisíců.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Odcizená botička-podání vysvětlení
« Odpověď #6 kdy: 20 Ledna 2020, 22:07:55 »

Mne spíš zaujalo, že vznikla škoda společnosti. To jako botičkuje nějaká soukromá firma?

Nicméně pokud by se botička objevila na černém trhu, možná bych o ni měl zájem za účelem zkoumání slabých míst a možností překonání zámku.
IP zaznamenána

oemd

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:Odcizená botička-podání vysvětlení
« Odpověď #7 kdy: 20 Ledna 2020, 22:17:03 »

Jako majitele Aku nářadí všeho druhu mě to zajímá, kam až se to může  posunout, co do snkce. Počítám, že nová bota stojí bratru 3-5 tis. Použitá rok stará ,tak  polovic. 
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Odcizená botička-podání vysvětlení
« Odpověď #8 kdy: 20 Ledna 2020, 22:23:59 »

Bohužel. Není lepší nevědět nic než odmítat vypovídat? Tím se nepřímo hlásím k tomu, že já nebo osoba blízká s tím má něco společného.
Odmítnout výpověď je naopak ta jistá cesta. To, že botičku odstranil někdo kdo má vztah k tomu autu je asi jasné i lidem co mají iq na úrovni obvodu služební čepice.
Za využití svého ústavního práva vás těžko bude někdo popotahovat. Pokud mají na kamerovém záznamu jak někdo akuflexou sundavá botičku, tím spíš má smysl nic dústojně s odkazem na ústavu neříkat než se do toho jakkoli zamotávat. Kdyby měli jasno, nebudou si přece nikoho předvolávat a rovnou vystaví příkaz. Když tam bude někdo podobný nakamerován nebo svědecky spatřen, akorát jim pomůžete doplnit skládačku.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Odcizená botička-podání vysvětlení
« Odpověď #9 kdy: 21 Ledna 2020, 09:24:18 »

Nicméně pokud by se botička objevila na černém trhu, možná bych o ni měl zájem za účelem zkoumání slabých míst a možností překonání zámku.
Boty jdou občas koupit na Aukru (tříramenné do litru, "městapácká" za nižší tisíce korun), lockpick bez poškození zámku, co tak vím, triviální. (já samozřejmě nikdy nic nedobýval, ale jednou jsem našel na autě nezamčenou botu, tak jsem jim tu botu přijel osobně vrátit)
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita