30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Stání na chodníku  (Přečteno 1645 krát)

flesh

  • Příspěvků: 52
    • Zobrazit profil
Stání na chodníku
« kdy: 15 Ledna 2020, 09:05:11 »

Ahoj všem,

Právě řeším stání na chodníku, zatím ve stádiu odfouknutého lístečku... Moje vozidlo stálo na chodníku (jak jsem již zjistil z předchozích rad, i když je v katastru napsáno "ostatní plocha", chodník to prostě je, protože to tak opravdu vypadá a funkci to plní) tak, aby případní chodci mohli projít, ale se dvěma koly v silnici (tak, aby byl zachována dostatečná průjezdnost). Už jsem měl v plánu počkat na vyděračský dopis a zaplatit to pětikilo nebo kolik, ale když to město mě tak ser zlobí (v současnosti řeším nějaké zábory atd), že na to opravdu nemám chuť. Mám tedy, pokud mé mozkové myšlení funguje správně a chci-li se vyhnout mrtvole a helmutovi, dvě možnosti:
a) uvedený skutek měl za následek dopravní nehodu: při ouřední výzvě sdělím, že popsaná skutečnost měla za následek dopravní nehodu (lze dokázat zaslanou fotografií škrábanečku na autě?) a tedy že nelze projednat v SprDel a dále odmítnu k věci vypovídat (kdy přesně se "nehoda" stala, jak byla veliká a zda to řeším s pojišťovnou či zúčastněnou osobou je jedno, ne? Policii nikdo nevolal, řidiči se dohodli nebo také ne, ale úřadu do toho nic není), nebo
b) nešlo o stání, nýbrž "zastavení vozidla": v autě mi začala svítit červená kontrolka a tak jsem je co nejrychleji odstavil a šel si zavolat odborný servis. Tady nevím, jak bych co dokazoval, vozidlo nebylo označeno, neblikalo atd...

Přikláním se tedy k variantě jedna, ale máte s tím už někdo zkušenosti? Dodávám, že je to takové to typické místo, kudy jednou denně projde městapák a rozdá lístečky, protože tam parkují všichni a všichni to vědí, ale prostě není kde jinde. Bohužel mi nějak v deset večer nedošlo, že tentokrát je to chodník a ne zábor...
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Stání na chodníku
« Odpověď #1 kdy: 15 Ledna 2020, 09:13:04 »

Počkejte jestli něco přijde a na to pak reagujte.
Třebas ani nic nepřijde.. a nebo udělají nějakou procesní botu.
IP zaznamenána

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil
Re:Stání na chodníku
« Odpověď #2 kdy: 15 Ledna 2020, 09:15:10 »

Vozidlo tvořící překážku bylo zcela jistě dle platných předpisů označeno výstražným trojúhelníkem. Škoda že obecní drábové jsou zaneprázdnění zabukařením a obuvničením, takže mohou nekalé živly v klidu řádit a trojúhelník byl jimi odcizen 8)
Důvodem k zastavení nezávislým na vůli řidiče může být např. i chvilková řidičova nevolnost.
IP zaznamenána