30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Zastavení a stání na invalidech  (Přečteno 3349 krát)

Lightingwrath

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
[WIN] Zastavení a stání na invalidech
« kdy: 10 Ledna 2020, 16:56:26 »

Dobrý den,

Dnes mi přišla výzva k zaplacení za domnělý přestupek zastavení a stání na invalidech. Klasická situace - ostatní místa plná, tato místa naprosto prázdná, chvilkové zdržení. Člověk jde udělat dobrý skutek a darovat zvířatům, bohužel jedna opice evidentně utekla z klece.

Pročetl jsem podobné případy zde, avšak bohužel jsem z nich nenabyl přesvědčení, že pokud člověk výzvu ignoruje, tak na 90% se nic nestane, spíše jsou to stále probíhající případy, případně s málo informacemi k nim. Pravědpodobně se přestupek stal na P7, pokud je v tom rozdíl.

Rád bych se tedy zeptal čistě z hlediska možného úspěchu/neúspěchu - zaplatit výpalné rovnou (Není to malá částka, ale ani problémová), nebo se připravit pro odpor (kde případná uvedená částka 5 - 10 tisíc je pro mě již problémová)?

Bohužel studijní povinnosti neumožňují vydělávat větší peníze, než právě cca. 3000,- nad měsíční výdaje.

Vzhledem k tomu, že je to bezohledného občana první zásek, není bohužel vycvičen ke správné defenzivě.

Přikládám výzvu + původní papírek, který se po tolika měsících zázračně objevil.

Děkuji předem za jakékoliv rady, i když asi vím jak mě nasměrujete.
« Poslední změna: 10 Ledna 2020, 17:02:53 od Lightingwrath »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení a stání na invalidech
« Odpověď #1 kdy: 10 Ledna 2020, 17:09:03 »

Protože MHMP nepoužívá turbomodel, je správnou variantou tuto výzvu ignorovat.
IP zaznamenána

Lightingwrath

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení a stání na invalidech
« Odpověď #2 kdy: 10 Ledna 2020, 17:28:39 »

Děkuji za odpověď.
Chtěl bych se ještě zeptat, zdali při ignoraci jsou dále tyto možnosti - přijde výzva k udání, nebo se po roce přestupek promlčí.
A pokud by se případ dostal do SprDele, je reálná šance, že v něm bude obhajoba úspěšná?
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení a stání na invalidech
« Odpověď #3 kdy: 10 Ledna 2020, 17:36:23 »

Pokud se pripad dostane do sprdele, tak bude zalezet na tom, kolik a jake chyby naseka urad pri reseni, jak dobre je domnely prestupek zdokumentovan a tak dale, coz se da zjistit ze spisu, ovsem v te situaci, kdy je v planu vyzvu ignorovat, neni asi moc dobre jit nahlizet.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení a stání na invalidech
« Odpověď #4 kdy: 10 Ledna 2020, 17:36:42 »

Lze očekávat, že provozovateli ještě přijde výzva k podání vysvětlení. Ten následně označí řidiče (Helmut nebo lépe spolupracující řidič, který se přizná, ale následně popře). Pokud vše dobře půjde, MHMP nestihne do jednoho roku od přestupku zahájit sprdel a bude promlčeno.

Pokud to půjde hůře, MHMP zahájí sprdel s provozovatelem, ale protože odvolací orgán (ministerstvo dopravy) funguje jako černá díra, bude promlčeno po podání odvolání.

Co se týče věcné obhajoby, těžko lze hodnotit bez znalosti obsahu správního spisu.
IP zaznamenána

Lightingwrath

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení a stání na invalidech
« Odpověď #5 kdy: 11 Ledna 2020, 18:51:08 »

Děkuji za všechny odpovědi.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení a stání na invalidech
« Odpověď #6 kdy: 05 Dubna 2021, 22:39:45 »

Jak to dopadlo?
IP zaznamenána

Lightingwrath

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení a stání na invalidech
« Odpověď #7 kdy: 06 Dubna 2021, 11:51:46 »

Pardon, že jsem nedal vědět, nakonec to nevyžadovalo z mé strany v podstatě žádné kroky. Výzvu jsem ignoroval, poté napráskal řidiče, který chtěl zpytovat svědomí, avšak ani mu to nebylo umožněno, jelikož dodnes nic nepřišlo.

Poprosím tedy uzavřít případ, jen nebude moc nápomocný do příštích bitev, jelikož zde opravdu stačila ignorace a následné napráskání, aby přestali vymáhat.

Děkuji ještě jednou za všechny rady.

IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Zastavení a stání na invalidech
« Odpověď #8 kdy: 06 Dubna 2021, 13:30:15 »

Gratulace!
IP zaznamenána