30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Celní řízení Praha 120  (Přečteno 30795 krát)

zodiiac

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Celní řízení Praha 120
« kdy: 09 Prosince 2014, 20:05:07 »

Zdravím ve spolek a budu stručnej. V únoru jsem si objednal od Pandawilu telefon, tak aby přistál v Rotterdamu a dál se pohyboval jako zboží s volným pohybem. Vše prošlo a telefon dorazil. Bohužel musel na reklamaci a i když jsem mu zařídil tu samou cestu zpět, tak ho drbli na celním v praze po napráskání z holandský strany, asi se tam nejakej idiot nudil.

 Vyžádali si podklady, ty sem jim samozřejmně poslal, protože to sou schopný poslat zpátky a jasně jsem jim tam oznacil, že jde o reklamaci. Teď čekám a mám blbýho tucha, že ačkoliv podle mě na to nemaj nárok, tak budou chtít aspoň něco vyvařit. Rád bych, pokud má někdo s tímhle zkušenosti poprosil o radu. Zaplatit asi budu muset, jinak mi to na pošte nedaj, ale jde mi o princip a chci jim to znepříjemnit, jak to jen pujde, aby si pamatovali, že nehodlám podporovat organizaci jako je Česká pošta.
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:Celní řízení Praha 120
« Odpověď #1 kdy: 10 Prosince 2014, 01:01:33 »

pokud tě pošta zastupuje v celním řízení tak účtuje fix 180kč
IP zaznamenána

zodiiac

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Celní řízení Praha 120
« Odpověď #2 kdy: 10 Prosince 2014, 19:23:43 »

Noo zastupuje, bohužel, jet tam mě vyjde dráž, než to posraný zastupování. Dneska se to podle čísla pohnulo a je dopravováno k adresátovi, tak sem zvědavej co vymysleli. Je nějaká instituce kam jim mam poslat stížnost a žádost o navrácení případný platby? Je mi jasný, že z toho nic nebude, ale nechci jim to dát zadara. :-)
IP zaznamenána

zodiiac

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Celní řízení Praha 120
« Odpověď #3 kdy: 22 Prosince 2014, 07:24:38 »

Takže,jak bylo psano, tak se i stalo. Řekli si o 96 korun, podrbal sem je na zadech stížností a od tý doby žádnej pohyb. Jednoduše na to serou . Po svátkách se pořádně naseru a to by bylo abych nevyhrábl nákej zajimavej paragraf.
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Celní řízení Praha 120
« Odpověď #4 kdy: 22 Prosince 2014, 20:56:44 »

No nás čeká asi reklamace u čp, docela se toho bojím :) Zmrdi si naúčtovali místo 180kč 700kč, což na telefonu za 1600kč je docela humus. Podle ceníku mají 700 za zastupování u obchodního zboží, asi někde zašantročili prohlášení že se jedná o neobchodní. Hlavně že to zmrdi chcou poslat :/
IP zaznamenána

zodiiac

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Celní řízení Praha 120
« Odpověď #5 kdy: 22 Prosince 2014, 23:33:03 »

No jestli máte někde kopii toho co jste jim poslal ,tak by to nebylo marný a nechá se po nich dost slušně vozit. Jinak sou to samozřejmně kurvy. Hlavně pozor na podepsání plný moci u zastupování, maj tam hlášku, že se vzdáváte všech opravných prostředků, nevim jak moc to má oporu v zákoně, ale preventivně jim jejich dokument co pošlou převedu do wordu, tuhle blábolu odstranim a pak to vytisknu oskenuju a pošlu, samozřejmně je i jeden výtisk jako doklad. Sem totiž přesvědčenej, že jak jim šlápnu tvrdě do držky, tak se tímhle hovnem oženou. Momentálně budu hledat nějaký ustanovení smlouvy o Eu nebo o evropských společenstvích, kde bude něco v tom smyslu, že na reklamaci nesměj šahat. Pokud nenajdu, pujdu po občanským zákoníku a uvidim, každopádně mi jde o princip. Doneslo se mi totiž, že teď zastavujou i uplný blbosti jen proto aby vydělali právě na zastupování, což je samozřejmně zhovadilost. A co hůř chytlo se toho i DHL a další s kterejma do teď nebyl sebemenší problém a začali tvrdě rejžovat na čem se dá, prakticky sem teď nic neprojde bez toho, aniž by z toho nevyvařili aspoň stovku za zástup. Jako další bod zkusim nechat poslat něco malýho třeba za třicet kaček a až mě to drbnou, tak jim napsat normálně na hulváta at dou do prdele, že nic nedostanou a at si to klidně na svý náklady pošlou zpátky. To ale ještě musim pokoumat.
IP zaznamenána

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 234
    • Zobrazit profil
Re:Celní řízení Praha 120
« Odpověď #6 kdy: 23 Prosince 2014, 01:14:48 »

Jo tomu fandím, ale obávám se, že se zabývají věcmi až od určitě hodnoty. Jsem častým nakupujícím na dx.com a až třetí SJ4000 putující z Hong Hongu se setkala s DPH. Jinak jsem za poslední rok nakoupil řádově desítky věcí s jednotlivou hodnotou pod 1000 Kč.
IP zaznamenána

zodiiac

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Celní řízení Praha 120
« Odpověď #7 kdy: 23 Prosince 2014, 11:16:09 »

Máte pravdu v tom,že se zabejvaj vecma až nad 22 euro, ale ja mám zprávy od lidí co si objednali prkotiny v řádu desetikorun a stejně je zasekli. A davá to smysl jak seknou tak je jedno že to je za pár kaček, lidi zaplatěj, bojim se že tenhle systém zavedli schválně aby to co nejvíc znepříjemnili ,no a ja koumam jak to zneprijemnit jim aby si dali pozor . nehodlam živit českou poštu ani jeji nohsledy na celním :-)
8
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Celní řízení Praha 120
« Odpověď #8 kdy: 23 Prosince 2014, 15:54:19 »

já tam měl problém jen jednou
pravda, nenechal jsem se zastupovat
celníci v pohodě, pošta zpruzelá
od tý doby mi přišlo všechno normálně, resp. pošťák to běžně hodí za plot
takže přijdu domu a na chodníku ke dveřím obálka od dx, honkong atp
naposledy 3ks najednou
IP zaznamenána

zodiiac

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Celní řízení Praha 120
« Odpověď #9 kdy: 23 Prosince 2014, 23:14:43 »

To ono chodi všechno normálně , teda až na tenhle čas. taky nemam s prkotinama sebemenší problém ,ale v tomhle jsem rozpoznal potenciál okrádání, zboží tu už jednou bylo to je evidentní, měli informace o tom, že to je vrácená reklamace, takže co jim bránilo to volně pustit? Odpověď je jednoduchá, nevydělali by a  samozřejmně, že tu zapracovala zpruzená pošta a lobby zmrdů, co nepotrebujou dovážet z tedlech zemí. Proto, jak sem psal vejš, hledám cestu, jak jim dát přes prsty za vnucovaný zastupování u jasnejch věcí. Tušim totiž, že nepotrvá dlouho a dopadne to tak, že v zájmu výdělku se budou zastavovat i blbosti a bude se rejzovat na tedlech pitomostech. Dovedete si představit situaci, že na blbosti za par korun trhnou 98 kč? Nejen, že to zadrbe poštu jako takovou, takže se na to bude čekat kdoví jak dlouho, což pošte nevadí, ale především si z toho udělaj totální zlatý prase. Proto je potřeba najít cokoliv, co by jim ukázalo, že to nebude tak jednoduchý. Dle mýho soudu, je jen otázkou času, než se dočkáme nějaký úpravy, která jim v tomhle dá totální zelenou a pak budem psát plný moci i na prkotiny, případně uplně zaseknou tyhle typy dovozů.
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 476
    • Zobrazit profil
Re:Celní řízení Praha 120
« Odpověď #10 kdy: 24 Prosince 2014, 00:05:29 »

Já nevím,jen kvuli tomu rejžování  za zastupování, bych se domluvil s nějakou celní agenturou v místě bydliště, která je oprávněna ručit za celní dluh (nejlépe, aby sídlila ve stejné budově jako celní úřad) a nechával bych veškeré zboží po dohodě zasílat  s určením po ten celní uřad, kde bude zboží projednáno. Celník moc dobře ví do jaké  částky nemusí projednávat. Asi bych mohl oprášit jednu starou známost z dob před vstupem do EU a vyzvědět jaké jsou v tomto směru možnosti.Aby si pošta a DHL dělala kšeft ze zastupování  v celním řízení, které mnohdy ani nemusí proběhnout , to je státem podporovaná zlodějina.
Dřív nebylo problém si při exportech nechat vystavit T1 od smluvní celní agentury v ceně asi 300Kč kamsi do tramtárie, ikdyž cena zboží byla řádově statisíce. Celník dokonce byl tak línej, že nedával ani celní závěry(plomby), z čehož obvykle bývalo velký  halóó na rakouských celnicích. Bylo to jen o důvěře a spolupráci se smluvní agenturou a CÚ.
IP zaznamenána

zodiiac

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Celní řízení Praha 120
« Odpověď #11 kdy: 24 Prosince 2014, 07:49:22 »

To co píšete zní zajímavě. Pokud můžete mít informace, určitě je nejen já, ale i ostatní co tohle někdy museli řešit uvítáme. Nikdo z nás nechce podporovat státní zlodějinu.
IP zaznamenána

mikky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 282
    • Zobrazit profil
Re:Celní řízení Praha 120
« Odpověď #12 kdy: 05 Ledna 2015, 10:20:47 »

Zajímalo by mě, jestli je vůbec možný jim to zastupování nepodepsat a vyřídit si to sám. A případně pak u pošty reklamovat nenaplnění smlouvy (balík nedoručili) a chtít po nich náhradu poštovného...
IP zaznamenána
Je-li vám 35 a méně, jsme vrstevníci => budeme si tykat. Je-li vám více než 35, jsem pro vás děcko => můžete mi tykat.

Cecil

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 227
    • Zobrazit profil
Re:Celní řízení Praha 120
« Odpověď #13 kdy: 05 Ledna 2015, 18:10:44 »

Zajímalo by mě, jestli je vůbec možný jim to zastupování nepodepsat a vyřídit si to sám. A případně pak u pošty reklamovat nenaplnění smlouvy (balík nedoručili) a chtít po nich náhradu poštovného...
Precliť balík ako fyzická osoba nejde - vždy to musí ísť cez nejakú firmu. U DHL mi zavolali vždy keď sa šlo cliť a spýtali sa ako to chcem (donedávna to mali "zdarma", teraz už za to chcú ~200 Kč). Na pošte mi išlo zatiaľ všetko bez clenia - to bude ale tým že keď objednávam niečo drahšie radšej si priplatím za DHL.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Celní řízení Praha 120
« Odpověď #14 kdy: 05 Ledna 2015, 18:33:17 »

v praze to normálně proclít lze
celníkovi jsem předložil výpis z karty, co to stálo a to bylo vše
ovšem bankovky za "úschovu zásilky" chce pošta vždy
IP zaznamenána