30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Já nejsem povinen vás poučovat  (Přečteno 16030 krát)

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Já nejsem povinen vás poučovat
« kdy: 09 Prosince 2014, 18:09:21 »

stalo se v Praze, díky tomuto fóru, které sem začal číst s radostí a denně čekám na nové věci jsem se už nenechal několikrát ožebračit a naposled jsem si stihnul příhodu i téměř celou nahrát.
Zde přepis nahrávky:
...
městapák:tháák, tady máte občanku..
já: můžu se na to podívat?
mstp: na co?!
já:no, na to co jste napsal
mstp: no to se teda nemůžete podívat
já: proč bych se na to nemohl podívat?
mstp:né nemůžete se na to podívat
já:ale proč se nemůžu podívat?
mstp:protože vám to nedovolim a nemáte na to ze zákona právo
já:já si myslím, že na to právo mám
mstp:no to teda nemáte
já:proč nemůžu?
mstp: a proč byste se na to jako díval?!
já: no protože chci vědět, co ste tam napsal
mstp: no vaše nacionále ( po 4min ?! to tam kreslil i fotku asi, teď už začal zvyšovat hlas, postupně křičet a prskat :D ) vám příjde oznámení, vy eh my už spolu teďka nic řešit nebudeme, já si napíšu všpvaše nacionále a tp vám přijde poštou potom předvolání
já: ale já si myslím, že byste tam měl napsat co se vlastně stalo
mstp: já tam píšu to co já potřebuju , do toho vám nic neni, to je moje věc, vy semnou řešit na místě blokovou pokutu nechcete, tím je to vyřešený
já: víte že ste mě ani nepoučil omých právech?
mstp: ale já vás nemusim poučovat o mých vašich právech
já: to je ale vaše povinnost, vy jste povinnen mě před zahájením úkonu poučit o mých právech a povinnostech
mstp: nenene, já sem proti vám zakročil proti vašemu protiprávnímu jednání, nechte mě domluvit (nikdo mu do řeči neskákal) vy neznáte zákony dnešní? policie
já: ne? tak já sem teda asi blbej
mstp: no tak já vas poučim
já: no tak mě poučte, ale teď už je pozdě jen teda
mstp: no já bych vás poučil na místě, pokud vy semnou chcete řešit přestupek, vy semnou žádnej přestupek neřešíte, řešíte semnou nějaký přestupek?
já:vy mi odpíráte má práva
mstp: řešíte semnou nějaký přestupek?
já: nahlas číslo stážníka
mstp: ale já vám do vašich práv nezasahuju, já proti vám zakročil, já s váma úkon nedělám, já vas musim poučit před zahájením úkonu a vy semnou nic neřešíte
já: vy mě máte poučit pokaždé
mstp: to vás poučej až na správním řízení, né já
já: ale vy mě máte poučit taky o mých právech
mstp: nene, hehe, já vás nemusim poučovat, já s váma nic neřešim.. klidně si na mě stěžujte, nejdřív se naučte zákony a pak mě poučujte!
mstp: to ste zas viděl na internetu, to je zas trochu jinej případ
já: co sem viděl na internetu?
mstp: vo tom úkonu, já sem to viděl taky, jestli myslíte tady tu věc
já: ne, nemam na mysli nic konkrétního
v tuto chvíli je slyšet na záznamu nějakej aktivní občan-čurák, jak chválí městapáky za skvělou práci, že jim prej všechno dosvědčí .... nechápu jak může vůbec někdo mít takové potřeby mspt2: my to máme nahraný to je v pohodě
mstp: né v pohodě, pán si jen na mě bude stěžovat, já sem dyžtak nahranej , takže si stěžujte já za to dostanu ještě pochvalu
mstp: já vás ještě budu poučovat, nevim proč bych vás měl poučovat, když s sspolu nic neřešíme, vy ste to odmít, tím to pro vás zhaslo, budou vás poučovat na správním řízení, tam vám to vysvětlej
mspt1 a mstp2: on se nemusí vyjádřit, nechce se vyjádřit, on mě bude ještě poučovat... ( tady je slyšet jak mu 2 radí aby to napsal do oznámení rovnou, takže co kam psal fakt nevim ale koukal jak bacil do lekárny )   pán si počká, to tady napíšeme, on má čas
mspt: ještě mě tady bude zkoušet ze zákonů ty vole.. to je drzost... (moje SPZ) supr
mstp: tak tady to máte... a teď začal hodně křičet a strčil hlavu do okýnka " doufám že ste si mě taky natočil abyste mě dobře slyšel!!
já: já vás nenatáčim, ale nahrávám
mstp: příjde vám oznámení o přestupku naschle
já: okey, nashle..

Mám pocit, že za tohle by pochvalu nezasloužil..
« Poslední změna: 09 Prosince 2014, 20:11:55 od eRooo »
IP zaznamenána
In dubio pro reo

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Já nejsem povinen vás poučovat
« Odpověď #1 kdy: 10 Prosince 2014, 08:44:45 »

Tak abychom si to ujasnili z pohledu zákona  č. 553/1991 Sb., o obecní policii:

§ 6 odst. 1: Při provádění zákroků a úkonů k plnění úkolů obecní policie je strážník povinen dbát cti, vážnosti a důstojnosti osob i své vlastní...

§ 6 odst. 2: Strážník je povinen poučit osoby o jejich právech, provádí-li podle tohoto zákona zákrok nebo úkon spojený se zásahem do jejich práv nebo svobod, pokud to povaha a okolnosti zákroku nebo úkonu dovolují; v opačném případě je poučí okamžitě, jakmile to okolnosti dovolí.

Sepisování oznámení přestupku je úkon spojený se zásahem do Vašich práv a svobod, jelikož jste omezován v pohybu (nutí Vás setrvat na nějakém místě), nutí Vás k činění nějakých úkonů atd.

Dají se samozřejmě uvařit i na jiných věcech, např. § 7 odst. 4: "Strážník je při provádění zákroku povinen, pokud to povaha a okolnosti zákroku dovolují, použít odpovídající výzvy. Pokud to povaha zákroku dovoluje, použije strážník před výzvou slov „Jménem zákona!“." Udělal to? Silně pochybuji. V tom případě ale jednal nezákonně atd.

Pokud se chcete pobavit, přečtěte si ten zákon, vysbírejte jeden paragraf za druhým a podejte na ty trotly stížnost. Existenci nahrávky bych nezmiňoval, nechal bych ty čuráky lhát a nahrávku vytáhl až později, třeba až v žádosti o přezkoumání způsobu vyřízení stížnosti (vztahuje se na to správní řád).

http://portal.gov.cz/app/zakony/zakonPar.jsp?idBiblio=39601&nr=553~2F1991&rpp=15

http://www.mppraha.info/kontakt/oddeleni-kontroly-a-stiznosti
IP zaznamenána

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
Re:Já nejsem povinen vás poučovat
« Odpověď #2 kdy: 10 Prosince 2014, 10:30:17 »

To se teda dost divím že se zmrd nezdekoval hned když ucítil náznak odporu, tedy aspoň takovou zkušenost mam s městapem. Asi záleží kde to bylo :D
IP zaznamenána

Kuko28

  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Já nejsem povinen vás poučovat
« Odpověď #3 kdy: 10 Prosince 2014, 11:04:03 »

asi měli kluci workshop, kde jim nějaký "expert" poradil, jak mají jednat s problematickými pyráty voe, mrkli se i na youtube, tipnul bych to hezké video s mopedem a právníkem, který je trochu proškolil a teď už vědí, že zákon je na jejich straně, a v podstatě že "zákon jsem já" voe a poučovat nikoho nebudem a jestli nás někdo naštve, tak ho rovnou vodprásknem a ještě to bude i pokutička ve správným...  :P
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Já nejsem povinen vás poučovat
« Odpověď #4 kdy: 10 Prosince 2014, 15:45:03 »

Zatím od nich nic neprislo, tak na to kaslu, nejsem stezovaci typ, ale pokud mi prijde dopis, tak jim zavarim :))

Zakony sem si prave cetl, ted uz je mam i v mobilu, takze az narazim na podobnyho experta, prectu mu je rovnou a dam mu podepsat ze tomu rozumnel :D
IP zaznamenána
In dubio pro reo

Rudá Zmije

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil
Re:Já nejsem povinen vás poučovat
« Odpověď #5 kdy: 10 Prosince 2014, 15:48:17 »

Tak to je slusny, pripomina mi to situaci, ktera probehla priblizne nasledovne:

Projel jsem zakazem vjezdu, zcela vedome s tim, ze hned za tou znackou chytaji, ale jinak bych musel objizdet asi 20 bloku... zrovna meli chyceneho nekoho dalsiho, tak jsem si rikal, ze to risknu.

P: "Dobry den pane ridici, tak co, vite ceho jste se dopustil?"
RZ: "Krasny dobry den, Vy mi to urcite vysvetlite"
P: "No projel jste zakazem vjezdu, to je blokove (nejake to jejich rozpeti), co mi k tomu reknete?"
RZ: "Reknu Vam, ze jste mne nepoucil o mych pravech."
Pritelkyne sedici vedle mne se v tuto chvili zacala hystericky rehtat.
P: "Jak jako, pravech? Ty snad znate, ne? Coze? O cem vas to mam jako poucovat?"
RZ: "No o mych pravech... pred zahajenim ukonu..."
P: "Pockejte mi tu chvili..."
Odesel za kolegou, asi se poradit, jak vyresit nastaly problem. Vratil se asi za 10 sekund.

P: "Pane RZ, napadlo Vas nekdy, ze treba s vami chce policista resit Vas prestupek domluvou, a kdybyste se choval slusne, tak se tu nemusime dohadovat?"
RZ: "Ja se nedohaduji, pouze po Vas pozaduji to, co pozadujete Vy po mne."
P: "Ale ja od Vas zadna prava nechtel!"

V tu chvili uz cukaly koutky i me, ale zadrzoval jsem to, byl jsem seriozni.

RZ: "Jak to tedy navrhujete vyresit?"
P: "Vite co, jedte..."
RZ: "Diky, preji pekny den, nashledanou!"

Vzdy mne nejvic potesi, kdyz na ne muzu byt maximalne mily, s usmevem, to je tak rozhodi, ze hlavne v zime vidim, jak se jim kouri z usi :-)
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:Já nejsem povinen vás poučovat
« Odpověď #6 kdy: 10 Prosince 2014, 18:21:29 »

Zatím od nich nic neprislo, tak na to kaslu, nejsem stezovaci typ, ale pokud mi prijde dopis, tak jim zavarim :))

Zakony sem si prave cetl, ted uz je mam i v mobilu, takze az narazim na podobnyho experta, prectu mu je rovnou a dam mu podepsat ze tomu rozumnel :D

to chce jim udělat dusno hned, až něco přijde mohli by to požadovat za účelový  ;)
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Já nejsem povinen vás poučovat
« Odpověď #7 kdy: 10 Prosince 2014, 18:23:31 »

no jo, ale když jím pošlu stížnost, budou asi chtít vědět na jakym základě vznikla, tudíž proč sem se s nim vůbec vybavoval a to se mi úplně nehodí  :)
IP zaznamenána
In dubio pro reo