30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Řízení při nevědomém zákazu řízení  (Přečteno 3262 krát)

Horac

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
[?] Řízení při nevědomém zákazu řízení
« kdy: 18 Prosince 2019, 21:04:17 »

Asi před osmy měsíci jsem měl autonehodu při které my řidič kterého jsem předjížděl za vesnicí přidal plyn chvíli jsme vedle sebe jeli ale když už nebyl čas zabrzdil jsem a chtěl se za něj zařadit při čemž jsi mě údajně všiml ve zrcátku a začal brzdit takže nic jiného nezbylo než ho nabrat pravým bokem a vyhnout se srážce, v hodinách jsem skončil v poli. asi po měsíci mi bylo rozhodnutí zasláno ale já jsi ho na poště nevyzvedl (měl jsem trvalé na úřadě z důvodů přechodného bydliště a nějak jsem se zapomněl zastavit na poště) kde jak jsem se později při silniční kontrole dozvěděl že bylo rozhodnuto o mém zavinění nehody z důvodu ohrožení a zákazu řízení na půl roku. Tedy jsem 4 měsíce řídil dále s tím že je vše v pořádku dokud my při běžné kontrole nebylo zděleno že mám zákaz a byl mi odebrán řp. Nyní my přišel dopis o rozhodnutí 25 000Kč a zákazem na rok. Dá se s tím něco dělat? má cenu podávat odpor?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Řízení při nevědomém zákazu řízení
« Odpověď #1 kdy: 18 Prosince 2019, 21:09:49 »

1. Udělejte něco s písemným projevem. Pokusíme se Vám pomoci, ale nám by naopak pomohlo, pokud byste psal srozumitelněji.

2. Nahrajte sem v anonymizované podobě vše, co k tomu máte.

3. Opravný prostředek má určitě smysl podat, dražší to už nebude, takže si rozhodně neuškodíte.
IP zaznamenána

TomRider

  • Příspěvků: 151
  • Jsem pirát silnic a můj revír je dálnice :-)
    • Zobrazit profil
Re:Řízení při nevědomém zákazu řízení
« Odpověď #2 kdy: 18 Prosince 2019, 21:20:37 »

Doporučil bych založit datovou schránku a nic Vám neunikne , a když budete mít zapnutou notifikaci  tak budete předem vědet od koho Vam co přišlo   :)
IP zaznamenána
Co mají společného úředník a žába?
Celý den jen sedí, čumí a vymýšlí nesmysly.

Horac

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Řízení při nevědomém zákazu řízení
« Odpověď #3 kdy: 18 Prosince 2019, 21:28:28 »

Za písemný projev se omlouvá a vše sem hodím jen co udělám anonymizovanou verzi. Děkuji.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Řízení při nevědomém zákazu řízení
« Odpověď #4 kdy: 19 Prosince 2019, 18:39:16 »

Horac:
Nejdřív si můžete vzít poučení.. první velká chyba byla nepřebírat poštu když řešíte dopravní nehodu a hrozí zákaz řízení.
Druhá velká chyba další zákaz začít řešit až když vám přišlo rozhodnutí.

K otázce.. u tak vysokého trestu obvykle má smysl použít opravný prostředek..
výjimka je když potřebujete zákaz řízení vykonat co nejdřív (uložení zákazu o pár měsíců později by byl větší problém než uložení hned).
A nebo teoreticky když by ještě běžel předchozí zákaz řízení (a tím by se nový zákaz prakticky zkrátil o dobu kdy běží oba současně).
IP zaznamenána