30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nová RZ  (Přečteno 3667 krát)

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Nová RZ
« kdy: 18 Prosince 2019, 10:02:35 »

Mám oparkovanou přední RZ, kamínky a sůl se na ní také podepsaly. Chtěl jsem požádat o novou (650,-), tam je ale problém, že úředník vezme starou RZ do depozitu a vydá až novou tabulku - cca 3 týdny bez auta.

Mohl bych požádat o obě nové, to je hned, ale byl by opruz se změnou zápisu ve firemním sapu, na parkovací zóně a u několika klientů, kde vjíždím do areálu, plus bych se rozešel s emisní nálepkou. Bohužel to vypadá na cestu klikatou, ale nejmenšího odporu.

Nějaké jiné řešení? Krom prosby u u okénka na Vyšehradě mne napadá jen požádat o RZ na nosič kol (tu s hvězdičkami) a prostě risknout nějaké přestupkové a chvíli jezdit s ní...
 
IP zaznamenána

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil
Re:Nová RZ
« Odpověď #1 kdy: 18 Prosince 2019, 10:19:45 »

A co ji nechat tak? Vy za opotřebení nemůžete, sám si ji opravit nemůžete (protože pozměňovat a upravovat ji je zapovězeno) a proč skleněnému oku velkého bratra usnadňovat činnost? :)
IP zaznamenána

rtof

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Nová RZ
« Odpověď #2 kdy: 18 Prosince 2019, 10:40:41 »

Otřískanou přední SPZ jsem nedávno měnil. Problémem je, že při větším poškození již neprojdete technickou (závada B).

Tady si úředník hraje na Boha - pokud se nepletu, tak můžete zajít na odbor dopravy kamkoliv. U mě (menší okresní město) to šlo tak, že jsem vyplnil formulář, že chci výměnu 1 značky z důvodu poškození, zaplatil a po zavolání z úřadu přišel se starou značkou a "z ruky do ruky" vyměnil.  ;)
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Nová RZ
« Odpověď #3 kdy: 18 Prosince 2019, 10:44:16 »

Otřískanou přední SPZ jsem nedávno měnil. Problémem je, že při větším poškození již neprojdete technickou (závada B).
A co ji před technickou trošku vyklepat, udělat si fixou omalovánky a po prvním dešti s platnou technickou mám zase klid. Než koukat na nějakýho xichta s razítkem a doprošovat se ho, aby mi vyměnil státní majetek a lépe mě identifikovaly kamery.
Já se naopak snažím mít přední RZ co nejvíc otřískanou a nečitelnou.
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Nová RZ
« Odpověď #4 kdy: 18 Prosince 2019, 11:20:19 »

Přece nebudu lepit Viribus Unitis na nějaké omlácené příšery. Zkusím s doklady navštívit magistrát a poptat se... V tomhle případě zkusím vstřícný přístup úředníků :-)
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Nová RZ
« Odpověď #5 kdy: 18 Prosince 2019, 16:30:38 »

Otřískanou přední SPZ jsem nedávno měnil. Problémem je, že při větším poškození již neprojdete technickou (závada B).

Ještě si asi můžete nechat vydat 3. tabulku RZ a tu pak dát dopředu..
a nebo si nechat vyrobit.. jestli nechcete jezdit s neoriginální tak stačí dát jen na STK.
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Nová RZ
« Odpověď #6 kdy: 18 Prosince 2019, 22:23:26 »

Třetí tabulka je s hvězdičkama v místech pro známky. Je to z výroby nebo nálepky, co jdou sundat?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Nová RZ
« Odpověď #7 kdy: 18 Prosince 2019, 22:24:28 »

Určitě to půjde přelepit.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Nová RZ
« Odpověď #8 kdy: 03 Ledna 2020, 10:55:22 »

A nebo říct, že jsem RZ ztratil, resp. mi ji někdo ukrad a vyměnit obě, což je sice dražší varianta, ale na druhou stranu zaručeně rychlejší, samozřejmě pokud nebazírujete na značce stejné.
IP zaznamenána

rtof

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Nová RZ
« Odpověď #9 kdy: 03 Ledna 2020, 12:01:08 »

A nebo říct, že jsem RZ ztratil, resp. mi ji někdo ukrad a vyměnit obě, což je sice dražší varianta, ale na druhou stranu zaručeně rychlejší, samozřejmě pokud nebazírujete na značce stejné.

Tohle bych viděl jako tu nejhorší možnou variantu, protože jakmile je značka ztracena/zneplatněna, tak s vozidlem nemůžete na silnici! (zvláště problém při pohybu po dálnicích nebo ve městech, kde je automatických systémů čtoucích SPZ jak ...)
Jako bonus k tomu ještě voser se změnou povinného ručení a zápisem do techničáku.  :x
IP zaznamenána

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Nová RZ
« Odpověď #10 kdy: 03 Ledna 2020, 20:03:07 »

To je snad nesmysl, při ztrátě je výměna na počkání.
IP zaznamenána

rtof

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Nová RZ
« Odpověď #11 kdy: 04 Ledna 2020, 11:55:22 »

Citace
...Žádost se zpravidla vyřizuje na počkání...

Ano, nerozporuji, že to může jít hladce, ale také se může stát, že nebudou mít nové značky z nějakého důvodu k dispozici a zůstanete stát.
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Nová RZ
« Odpověď #12 kdy: 05 Ledna 2020, 20:41:01 »

Nejasně jsem se vyjádřil, hned v úvodním příspěvku. Omlouvám se.

Žádostí o obě tabulky jsem myslel nové - jiné. To je ihned a celkem to stojí 450,- včetně zápisu do TP. S tím není žádný problém, nedovedu si představit, že by nějak došly apod. a předpokládám, že v kiosku pojišťovny mi ihned vytisknou novou ZK.

Dojdu se na úřad zeptat, jaká je praxe v případě žádosti o stejnou RZ, jestli mi tu omlácenou nechají, nebo ji budou striktně vyžadovat.
IP zaznamenána