30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Přestupková komise za parkování  (Přečteno 6958 krát)

bastardes

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
[?] Přestupková komise za parkování
« kdy: 08 Prosince 2014, 14:53:05 »

Zdravím Vás potřebuji poradit. Před časem jsem si půjčil od kámoše auto protože jsem potřeboval jezdit urgentně do práce načež se ale podělalo a bylo nepojízdné z toho důvodu jsem ho musel přeparkovat na parkoviště u silnice, které je zcela zdarma a bez poplatků s tím, že to budu řešit později a kámoš si ho odveze a nyní mu přišla pokuta za odtah vozidla a že má jít na přestupkovou komisi a může dostat pokutu až 50000. Prosím poraďte nechápu tu logiku jak mohu dostat takto pokutu za parkování na veřejném nezpoplatněním parkovišti je tedy pravda, že tam to auto stálo delší dobu.
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Přestupková komise za parkování
« Odpověď #1 kdy: 08 Prosince 2014, 15:02:40 »

Postni sem anonymizovaný příkaz nebo co to tomu kamarádovi přišlo. Bez toho se nedý smysluplně poradit.
IP zaznamenána

bastardes

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Přestupková komise za parkování
« Odpověď #2 kdy: 08 Prosince 2014, 15:08:04 »

Hodím to sem až to budu mít. Je pravda že to auto tam stálo od září a časem jsem na něj zapomněl já i on a tak mě ani nenapadlo se na něj zajít podívat.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Přestupková komise za parkování
« Odpověď #3 kdy: 08 Prosince 2014, 17:59:36 »

Častým důvodem k odtahu vozidla je blokové čištění. Jestli tam auto stálo fakt dlouho bez kontroly, tak jste nemohli ani vědět, že tam třeba probíhlao čištění. Značky osazují asi týden před tím.
IP zaznamenána

dwein dibly

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Přestupková komise za parkování
« Odpověď #4 kdy: 08 Prosince 2014, 18:11:30 »

taky se to vozidlo mohlo, díky vašemu zapomenutí, po částech postupně ztrácet. a jak víme, je li něco začato, dokončení je už rychlé a kdoví co z něj zbylo.
následně pak po oznámení vraku, město, nebo MP zajistí odtah na skladové parkoviště (placené?)
 
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Přestupková komise za parkování
« Odpověď #5 kdy: 08 Prosince 2014, 20:29:17 »

MP zajistí odtah na skladové parkoviště (placené?)

To bude určo placené, bratru 150,- Kč na den? Jestli ho tam mají dlouho, tak to bude asi ranec. Aby vykoupení nestálo víc, než je cena vozu  ;)
IP zaznamenána

lora

  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil
Re:Přestupková komise za parkování
« Odpověď #6 kdy: 22 Prosince 2020, 11:38:40 »

Hypotetická otázka, pokud by vykoupení stálo víc než je cena vozu a já se rozhodl ho tam nechat a dál se o vůz nezajímat, co mi v budoucnu hrozí? Může se stát, že budu nucen platit deset let parkovného na odstavnem parkovišti?
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Přestupková komise za parkování
« Odpověď #7 kdy: 22 Prosince 2020, 13:51:27 »

Pokud byl odtah v důsledku blokového čištění, tak se parkovné neplatí.
V opačném případě může dojít k tomu, že vozidlo po výzvě prodají, z utržené částky se umoří část dluhu a zbytek budou po vás vymáhat soudně.

U vraku dojde k jeho likvidaci rovnou po odtahu - § 19c odst. 2 ZPK.
« Poslední změna: 22 Prosince 2020, 13:57:58 od IZS »
IP zaznamenána