30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zaviněná dopravní nehoda  (Přečteno 2323 krát)

loleclovec

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Zaviněná dopravní nehoda
« kdy: 07 Prosince 2019, 12:53:27 »

Dobrý den pánové,
prosím Vás o radu, celá věc je zatím v počátku, nicméně se snažím připravit na to, co se bude dále dít.

V nedávné době jsem způsobil nehodu, ze zadu jsem narazil na dálnici do pomalu jedoucího vozidla. Po zabezpečení místa nehody došlo k zavolání PČR. Vzhledem k tomu, že se jednalo o nehodu bez zranění(jak ridič, tak spolujezdec z poškozeného vozidla uvedli mně, tak i PČR že nejsou nijak zraněni). Policie udělila blokovou pokutu dle §18 odst. 1 ve výši 1100kč bez bodů. Celá věc se sepsala na záznam o dopravní nehodě nahlásilo na pojišťovny a obě vozidla pokračovaly dál v jízdě.
Den po nehodě se poškozený ozval přes sms, že pravděpobně došlo ke zranění s následky a že věc bude posuzována jako trestný čin těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti s pravděpodobně trvalými následky.
Ptám se tedy, je možné celou situaci přehodnotit na trestný čin, kde mi hrozí až odnětí svobody a vyslovení zákazu řízení ?
Je nějaká šance, jak bych se proti tomuto mohl bránit ?
Děkuji
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Zaviněná dopravní nehoda
« Odpověď #1 kdy: 07 Prosince 2019, 13:12:38 »

Mela by se Vam prvne ozvat policie se sdelenim obvineni, zadost o podani vysvetleni  apod.
SMS od zraneneho muze pusobit jako pokus o vydirani.

Pokud Vam hrozi trestni stihani, je na case zvazit pravniho zastupce, ted by mel hajit Vase prava.
Doporucuji shromazdit vsechny dukazy, ktere mate -  audio, video, pokutovy blok apod.

Obecne:
Poskozeni zdravi by melo souviset s mirou poskozenim vozidel - pokud pokracovala v jizde, melo by to znamenat jen tukanec - tedy zanedbatelna energie pri stretu, tady zanedbatelne nasledky na zdravi. Pokud tedy posadka byla napr. pripoutana, mela operky za hlavou, vozidlo nebylo nejaky veteran apod.

Pokud dojde na stihani, melo by se nasledne zvazovat, jak mohlo dojit k poskozeni zdravi(tusim je to 7 dnu a vice), posudek z oboru dopravy.
Behem stihani by mely byt vypracovany posudky v oboru lekarstvi, na zaklade lekarske zpravy a aktualniho zdravi postizeneho(tedy obvykle po ukonceni lecby).

Nesdelil jste detaily, foto vozidel apod. a slovni popis byva pomerne nepresny, tezko se mi predstavuje zraneni s nasledky i v  15 let starem vozidle.
« Poslední změna: 07 Prosince 2019, 13:23:56 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

loleclovec

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Zaviněná dopravní nehoda
« Odpověď #2 kdy: 07 Prosince 2019, 13:32:39 »

Samozřejmě veškerou dokumentaci uchovávám pro pozdější potřeby, zatím nevím, mám jenom tu sms, tak z toho nebudu dělat žádné závěry.

Pokud bude vzneseno obvinění, samozřejmě pokud bude vzneseno obvinění budu shánět právního zástupce.
U mého vozu nedošlo k aktivaci airbagů ani zádržnýc systémů, až na kosmetiku bylo vozidlo dále pojízdné a nedošlo k úniku provozních kapalin respektive chladiče.
Poškozené více než 20let staré vozidlo musela nakonec odvést odtahová služba, protože zadní výztuha by při další jízdě prodřela pneumatiku. Jediné čeho jsem si všiml, že došlo u poškozeného vozidla k oddělení opěradla od sedáku. Což podle mého není obviklé.
Děkuju za předběžné info, budu průběžně informovat.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Zaviněná dopravní nehoda
« Odpověď #3 kdy: 07 Prosince 2019, 17:44:38 »

IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Zaviněná dopravní nehoda
« Odpověď #4 kdy: 08 Prosince 2019, 20:00:24 »

Před nedávnem tady proběhlo podobné téma, tam to tuším nakonec řešil poškozený s pojišťovnou bez policie. Byla tam nějaká komplikace s rušením udělené blokové pokuty a PČR tuším poslala poškozeného onam, že už ji to nezajímá.
IP zaznamenána