30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Pozvánka k výslechu u PČR  (Přečteno 5317 krát)

Stewie

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
[?] Pozvánka k výslechu u PČR
« kdy: 05 Prosince 2019, 21:33:50 »

Zdravím,
mám takové dilema zda reagovat nebo ne, protože mi asi hrozí pořádková pokuta.

Volal mi někdo z PČR, něco ohledně dopravního přestupku a ať se v nějaký den dostavím na služebnu zodpovědět dotazy. Po telefonu jsem udělal debila, zavěsil a nikam nešel.

Za dva týdny mi přišel doporučený dopis s červeným pruhem od PČR. Dopis jsem vyzvedl těsně před koncem lhůty pro vyzvednutí.
V dopise stojí datum výslechu, ale to je v minulosti - v den kdy ten dopis byl odeslán, takže k tomu nemohlo dojít a stroj času ještě nemám hotov. Další věc, na první straně se píše, že obsahem jsou 4 strany - já dostal jen jednu stranu.
Zajímavé nedostatky...
Jinak dopis mě vyzývá dle  § 158 odst.7 a 6 trestního řádu k podání vysvětlení, jehož předmětem je žádost o výslech osoby. Dále je tam klasické poučení o pořádkové pokutě. Co mám dělat, jsem nerozhodný?

//jedná se o záležitost kterou jsem řešil s magistrátem a nakonec jsem se proti jejich rozhodnutí o přestupku odvolal. Nějakou dobu byl klid, ale teď to má pokračování. Nechápu proč to magistrát poslal na PČR, to se mi ještě nestalo.

Děkuji všem za rady!
« Poslední změna: 05 Prosince 2019, 22:28:01 od Stewie »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Pozvánka k výslechu u PČR
« Odpověď #1 kdy: 05 Prosince 2019, 21:39:06 »

Za to ze jste se nedostavil na nesmyslny termin vam pokutu nikdo neda. Nereste to, poslou dalsi dopis.
Na ten odpovite takto:

Vážená policie, vzhledem k faktu, že v předvolání jste nevyplnili údaje týkající se věci, ve které má být podáno vysvětlení, nemám možnost zvážit využití svých zákonných práv, mezi která patří i např. přizvání mého právního zástupce.
Na podání vysvětlení bych se tedy pouze dostavil, ale vzhledem k faktu, že jsem krácen na svých právech na řádnou přípravu, nebudu nijak vypovídat, pouze si vyslechnu oč jde a následně odmítnu jakkoli vypovídat.
Vzhledem k tomuto faktu a s ohledem na platnou judikaturu týkající se podání vysvětlení (např. I. ÚS 1849/08) vám tedy oznamuji, že se na podání vysvětlení nedostavím.
Žádám o předvolání na nový termín s tím, že v předvolání bude uveden předmět podání vysvětlení.

No a pak uvidíte...
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Pozvánka k výslechu u PČR
« Odpověď #2 kdy: 05 Prosince 2019, 22:00:51 »

Já v tom §158 TZ nevidím žádnou povinnost uvádět věc, které se podání vysvětlení týká (na rozdíl od SprŘ).
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Pozvánka k výslechu u PČR
« Odpověď #3 kdy: 05 Prosince 2019, 23:07:30 »

Volal vám někdo od fízlů ohledně dopravního přestupku, jednalo se o záležitost řešenou s magistrátem, proti jehož rozhodnutí o přestupku jste se odvolal a nyní vás předvolávají dle trestního řádu k výslechu??
Netajíte nám něco Stewie?
IP zaznamenána

Stewie

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Pozvánka k výslechu u PČR
« Odpověď #4 kdy: 06 Prosince 2019, 10:15:16 »

No právě že tomu nerozumím, tohle je přípravné řízení- prověřování a vyšetřování které provádí policejní orgán... Proto jsem založit toto téma, zdá se mi to jako závažné, nenapadá mě důvod proč by měla pčr řešit banální přestupek. A ano platím si právní ochranu proti buzeraci na silnici, možná tohle, nevím

« Poslední změna: 09 Prosince 2019, 11:26:48 od Stewie »
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:Pozvánka k výslechu u PČR
« Odpověď #5 kdy: 06 Prosince 2019, 11:43:20 »

Neslo by alespon zhruba nastinit, ceho se tykal prestupek? Co se predani policii tyce, tak me napadaji treba veci jako krive svedectvi, posun z prestupku na trestny cin pri ovlivneni alkoholem/drogama, zdravotni problemy (ac je na miste zrejme, ze k zadnemu zraneni nedoslo) po nehode atd.
IP zaznamenána

now

  • Příspěvků: 243
    • Zobrazit profil
Re:Pozvánka k výslechu u PČR
« Odpověď #6 kdy: 07 Prosince 2019, 08:12:49 »

Nechci se hádat, takže přidám svoji zkušenost. Pražské kriminálce, se 2x nepodařilo napsat předvolání tak, aby bylo v souladu s platným právem.
Jinak úspěšně jsem rozporoval, že nevím jaký je předmět výslechu a také je důležité vědět, jestli mám podávat vysvětlení nebo vypovídat jako svěděk.
Po roce zesměšňování to vzdali. tehdy si uředník Gurecký zeGottwaldova stěžoval, že ho neznámá osoba pomlouvá, a uvedl mne jako podezřelého.
Pak se to táhlo další 1,5 roku, Věrka Máčalka z Uherského Hradišťa mne "odsoudila" no a teď po pár měsících to zrušil a zastavil kraj, protože nebylo vedeno trestní řízení proti mé osobě, ani mi nevylo sděleno obvinění, takže údajný přestupek prekludoval 4 měsíce před zahájením správního řízení.
Takže zatím jsem podal trestní oznámení na všechny co s tím přišli do styku a následně se chystám pokusit dostat z MV náhradu nemajetkové újmy za neoprávněné stíhání a psychické útrapy, což je pravda, protože jen ta vzdálenost mi zabránila, abych si to s nima nevyřídil ručně a stručně.. Tak uvidíme co s tím provedou.
Jinak u mne byl stejný postup, telefon - ignorováno, následně předvolání datovkou ale sere pes na nějakou 10ti denní fikci doručení, takže smůla, pak jsem se dočet, že ten matlák z kriminálky dost špatně nesl, že na jeho nepovedenou výzvu jsem mu poslal krásného žlutého smajlíka na celou A4...holt policajti si myslí, že jsou ještě před Bohem....
IP zaznamenána

Stewie

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Pozvánka k výslechu u PČR
« Odpověď #7 kdy: 09 Prosince 2019, 14:50:40 »

@now:
v §158 TZ není rozebírána povinnost udávat věc, to je definováno v §59 správního řádu. Ale podlě mě je to logické, když má mít člověk možnost právní ochrany, tak musí vědět v jaké věci.
Nejsem právník ale asi záleží na základě jakého paragrafu tu výzvu formulují? Ta tvoje byla §59 nebo §158?
Smekám před tím smajlíkem, já ze sebe dělám vždy tupce když něco musím řešit.

@ladin:
nevím jak moc do detailu mohu, ale helmut jel strašně rychle 2.5x rychleji než mohl, zaregistroval ho automatický radar - porušil §125f, no a ve výsledku způsobil nehodu. V helmuta se nevěří, tak podán odpor
« Poslední změna: 09 Prosince 2019, 15:00:10 od Stewie »
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:Pozvánka k výslechu u PČR
« Odpověď #8 kdy: 09 Prosince 2019, 20:33:55 »

Z duveryhodneho doslechu i zde z fora mam dve mozna vysvetleni, i kdyz znacne oslabena v pripade, ze je k vyslechu predem a varovan zvan sprosty provozovatel.

Ve spojeni s Helmutem se vicekrat stalo, ze korespondencni adresa Helmuta byla navstivena policajty a ti se vyptavali, nejlepe deti, sousedu, drben, uredniku,... zda se zde Helmut vyskytuje atd. Jeste o chlup vyzivnejsi v pripade, ze Helmut by v nasi republice nemel byt bez toho, aby o nem organ vedel. Samozrejme se neocekava jakekoli zjisteni, jde o psychicky natlak.

Podobne s nehodou. Prijde fizl a zacne se tvarit, ze ted tu nehodu se vsi vaznosti zacne resit. Pojdte podat vysvetleni. Popta se par sousedu, ze sprosty provozovatel tvrdil, ze mel zborene auto a jestli si toho vsimli. Atd.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Pozvánka k výslechu u PČR
« Odpověď #9 kdy: 09 Prosince 2019, 20:38:08 »

ladin> Ale to je jedině dobře. Když se fízl vyptává na Helmuta, nemůže zabukařit s radarem nebo nasazovat botičky.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:Pozvánka k výslechu u PČR
« Odpověď #10 kdy: 09 Prosince 2019, 21:11:42 »

To je otazka pristupu. Ja take u mnoha sousedu razim zasadu, ze nejlepe byt za podivina, u ktereho se boji zazvonit. Ale je hodne sousedu, kteri me chapou a hodne lidi, kteri se reakci sveho okoli desi tak, ze reknou, i co nevedi...
IP zaznamenána

Stewie

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Pozvánka k výslechu u PČR
« Odpověď #11 kdy: 31 Ledna 2020, 18:52:48 »

Takže update:
fízlové u mě zvonili a ptali se v okolí, naštěstí jsem měl služební cestu a ani jednou nebyl doma. To jim nestačilo a začali otravovat i rodiče sic jen po telefonu, jako že jsem něco provedl, bla bla bla.... Samozřejmě že rodiče hned ve stresu kvůli ničemu. Tak jsem těm pitomcům poslal doručeně dopis ať dají pokoj, že jim ve věci odmítám vypovídat.
Uvidíme co bude dál
« Poslední změna: 02 Února 2020, 20:59:33 od Stewie »
IP zaznamenána