30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: vjezd do zákazu - B11 s d. tabulkou  (Přečteno 5782 krát)

dwein dibly

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
vjezd do zákazu - B11 s d. tabulkou
« kdy: 07 Prosince 2014, 19:36:50 »

Dobrý den přátelé,

Po klasické stěračové výzvě se ke mě dostal pozdrav - viz.příloha.
jedná se o vjezd do centra města bez zaplacení poplatku, resp. o neumístění lístku. Pravděpodné nafocení vozidla MP v ulici kde se jiné zákazy nevyskytují.
Měl bych tedy dotaz zda li na tento skutek mohou aplikovat sprdel? Nebo mě jinak jako provozovatele obtěžovat, např. příkazem?

Pokud nikoliv, standartní odmítnutí vysvětlení a neúčast na jednání, zde již mnohokrát zmiňované, mám k tisku připraveno. A pokud ano, bude zde někdo ochoten se toho následně po dohodě zmocnit?

děkuji za odpovědi
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:vjezd do zákazu - B11 s d. tabulkou
« Odpověď #1 kdy: 07 Prosince 2014, 21:06:42 »

Sprdel z toho udělat nemohou, není to přestupek zaznamenaný automatizovaným systémem, ani nedovolené zastavení nebo stání. Tudíž může proběhnout leda klasické správko se zjišťováním konkrétního pachatele a prokazováním viny. Můžete je tedy v klidu vyfakovat  8)
IP zaznamenána

dwein dibly

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:vjezd do zákazu - B11 s d. tabulkou
« Odpověď #2 kdy: 08 Prosince 2014, 13:10:18 »

Děkuji,
automatika sice nikde nefiguruje, leč mohli argumentovat tím, že vozidlo stálo v místech kde je povinnost mít zaplacený poplatek za vjezd a tudíž by překvalifikovali přestupek na nedovolené stání v placené zóně.
Je možné z jejich strany takto zcela změnit přestupek např. zasláním úplně nové výzvy pod jinou sp.zn. a tuto původní po mém odmítnutí výpovědi dát na dno šuplete? Osobně se toho nebojím, ale jak se říká štěstí přeje připraveným, neboť v takovém případě bude zapotřebí stavět obhajobu na dalších argumentech jako např. zásobování a také něčem co nebudu prozatím zveřejňovat. Přece jen je to malé město a obavy z čtenářského kroužku místních operativců by mohlo moje úsilí zhatit.

IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:vjezd do zákazu - B11 s d. tabulkou
« Odpověď #3 kdy: 08 Prosince 2014, 16:18:13 »

by překvalifikovali přestupek na nedovolené stání v placené zóně.
To nejde, pokud to není vyznačené jako zóna s placeným stáním, což by museli prokázat :)
IP zaznamenána

dwein dibly

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:vjezd do zákazu - B11 s d. tabulkou
« Odpověď #4 kdy: 08 Prosince 2014, 17:44:30 »

díky,  odešlu dopis a věřím že další příspěvek zde, bude oznámení o prekluzi  ;)
IP zaznamenána