30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Protokol o nahlížení do spisu, pan X.Y. trvdí že ve spise není soupiska  (Přečteno 4566 krát)

Houbař

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil

Ahoj, příští týden jdu nahlédnout do spisu na magistrát a vzpomněl jsem si, co mně v minulém SŘ zarazilo: ve spise nebyla soupiska, tak jsem požádal úřednici aby do protokolu o nahlédnutí do spisu tuto skutečnost uvedla, v případě odvolání mám jeden ne moc podstatný argumet navíc proti prvoinstančnímu úřadu, proč jim dělat život lehčí, parazitům. Ta mařka tam napsala něco ve stylu "pan X.Y. uvádí, že ve spise není soupiska". WTF? To ji tam pak doplní a řeknou, že jsem ji přehlédnul? Tentokrát budu tlačit na to, aby v protokole byl zapsán stav spisu a ne že já něco tvrdím, zapnuté nahrávání na mobilu bude samozřejmostí. Setkal se s tím někdo a podařilo se mu dosáhnout objektivnější formulace?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil

WTF? To ji tam pak doplní a řeknou, že jsem ji přehlédnul?

To si nemyslím, navíc i tak by to bylo velmi podezřelé, že to tam zapsala aniž by vás na soupis upozornila.
IP zaznamenána

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil

Já pořizuji fotodokumentaci, jednak každou stranu zvlášť a druhak celý spis a soupisku. Také se mi stalo, že soupiska chyběla, tudíž jsem udělal fotografii tak, aby bylo zřejmé při rozloženém spisu, že tam soupiska není.
IP zaznamenána

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil

Přivtírnu se s dotazem - jak je to v případě, že úředník tvrdí, že se soupiska vede pouze elektronicky? Dalo by se toho nějak využít?
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil

I soupisku vedenou elektronicky by měli být schopni vyplivnout na papír.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil

Soupis součástí spisu je nedílnou součástí spisového materiálu - srov. § 17(1) SprŘ. Podle § 38 má účastník v běžných případech právo na nahlížení do kompletního spisu a pořízení kopie kompletního spisu. Spis bez "soupisky" je nekompletní a odepřením jeho poskytnutí k nahlédnutí či okopírování jsou tedy porušována práva účastníka řízení.
IP zaznamenána

Grave

  • Příspěvků: 266
    • Zobrazit profil

Nikdy jsem nepožadoval zapsat do protokolu, že chybí soupiska.
Moje otázka: Toto je celý spis?
SO: Ano
Moje otázka: Nikde tady nevidím soupisku. .....

Toto vše mám nahrné a případnou chybějící soupisku dávám k dobru do vyjádření před vydáním rozhodnutí.
Pokud by chtěl toto SO zapřít, pak v odvolání rozmáznu, že nebyla soupiska a jako důkaz, že SO1 lže,
doplním o internetový odkaz na uložiště, kde bude nahrávka uložena.
IP zaznamenána

J0HN3C

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil

Jak to dopadlo? Došlo to až k odvolání? Řešil jste tam, že spis není kompletní?
IP zaznamenána

Grave

  • Příspěvků: 266
    • Zobrazit profil

JOHN3C: pokud je otázka na mne, tak jsem do odvolání (mimo jiné) naspal o chybějící soupisce a omáčku okolo toho. SO1 to okomentoval slovy, že "obviněnému nepřísluší hodnotit vedení spisu". SO2 se k tomuto bodu nevyjádřil, vrátil kvuli něčemu jinému. Když jsem se po následným dalším vydáním rozhodnutí šel podívat do spisu, tak tam soupiska nebyla kompletní, takže jsem to do odvolání zase bouchnul  ;D SO2 vše zastavil (na základě něčeho jiného). Ale všechno toto jsou střípky, které jednotlivě jsou "o ničem", ale když je jich vícero, dokáží složit mozaiku.
A nevím jak který SO2, ale já pracovat na SO2 a vidět X rozumných odvolacích bodů a mět se s tím "nějak" vypořádat, tak to raději hodím SO1 na hlavu s tím, že nebudu řešit jejich bordel.
IP zaznamenána

Houbař

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil

Jak to dopadlo? Došlo to až k odvolání? Řešil jste tam, že spis není kompletní?

Pokud to byla otazka na mne, tak tentokrate soupiska byla ve spise a na reseni pouzivam jinou taktiku nez procesni chyby SO. Je to tady v jinem vlakne, zatim v kuchyni. Ale dost by mne zajimalo, zda se z takove chyby SO da neco skutecne ziskat.
« Poslední změna: 05 Června 2020, 02:18:26 od Houbař »
IP zaznamenána