30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Překročení rychlosti o více jak 40km/h v noci  (Přečteno 2568 krát)

tojatedynevim

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
[?] Překročení rychlosti o více jak 40km/h v noci
« kdy: 30 Listopadu 2019, 15:20:48 »

Ahoj, jednou v noci (asi ve 3 hodiny) jsem jel v obci na čtyřproudovce přibližně 130km/h. Nejsem si jistý jestli tam byl radar a jestli mě vyfotil, ale dočetl jsem se že mně hrozí zákaz řízení minimálně na 6 měsíců. Jak mně radíte postupovat abych abych ten zákaz nedostal ?
IP zaznamenána

motoosman

  • Příspěvků: 256
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 40km/h v noci
« Odpověď #1 kdy: 30 Listopadu 2019, 16:02:10 »

Byl bych v klidu. Pokud by Vás něco velkou náhodou změřilo, tak nemají řidiče.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 40km/h v noci
« Odpověď #2 kdy: 30 Listopadu 2019, 23:46:23 »

Až dostanete doporučený dopis, tak to začnete řešit, protože nyní stejně nic neovlivníte. Do té doby si zatím můžete prostudovat vhodné postupy zde na fóru.
Pokud Vás změřilo automatické zařízení (což nevíte, ale zatím jen hádáte), tak jste nebyl na místě ztotožněn a dokud Vy osobně se úřadu nepřiznáte, tak Vám žádný zákaz řízení nehrozí. Jen hrozí řízení s provozovatelem vozidla, kde v případě prohry Vás čeká „jen“ pokuta + náklady na správní řízení 1000 Kč v případě, že se provozovatel bude aktivně bránit. V případě, že provozovatel vozidla to vzdá a vyměkne hned po zaslání odpustkového dopisu, pak jsou náklady zpravidla menší, ale úřední šiml spokojeně zařehtá, neb bude mít bez práce vyděláno.
Pokud se udáte jako řidič, úřad bude spokojenější, neb zaplatíte mnohem více a hlavně přijdete dočasně o papíry.
Takže vyčkejte, jestli vůbec něco přijde…
« Poslední změna: 30 Listopadu 2019, 23:52:13 od ViktorN »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 40km/h v noci
« Odpověď #3 kdy: 01 Prosince 2019, 22:37:42 »

Jak mně radíte postupovat abych abych ten zákaz nedostal ?

Dokud to žádný orgán neřeší tak zachovejte klid.
Když by to řešit začal tak napište sem.. a hlavně k tomu bez rozmyšlení nedávejte žádné vyjádření.. zejména ne o tom že jste řídil!!
IP zaznamenána

tojatedynevim

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 40km/h v noci
« Odpověď #4 kdy: 01 Prosince 2019, 22:46:35 »

Děkuju všem za rady a za uklidnění, teď čekám jestli něco přijde. Kolik měsiců mají na to aby něco poslali ?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 40km/h v noci
« Odpověď #5 kdy: 01 Prosince 2019, 22:50:35 »

Teoreticky do roka od přestupku.
IP zaznamenána