30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Odpustek za stání v obytné zóně  (Přečteno 2697 krát)

Totoro

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Odpustek za stání v obytné zóně
« kdy: 19 Listopadu 2019, 14:43:55 »

Dobrý den všem,

přišla mi výzva na odpustek za absurdní přestupek stání za cedulí "obytná zóna", kde se stojí kvůli nedostatku parkování úplně běžně.
Sken zde:https://imgur.com/KZPPz0E

Pročítal jsem si FSM a zdejší rozcestník a není ni jasná nějaká přímá strategie, protože názory se liší od totální ignorace po zahlcení je otravnou občanskou aktivitou.
Jaký máte názor?

PS: jen dodám, že mi odpustek došel až po cca 4 měsících od dne, kdy jsem dostal lístek za okno.
« Poslední změna: 19 Listopadu 2019, 14:48:50 od Totoro »
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 690
    • Zobrazit profil
Re:Odpustek za stání v obytné zóně
« Odpověď #1 kdy: 19 Listopadu 2019, 14:55:12 »

ZPPK akci "odstavit vozidlo" nezná. Ale možná tím myslí zastavení vozidla, tedy přerušení jízdy z důvodu nezávislého na vůli řidiče. Tak když Vám tak napovídají, tak by asi bylo vhodné se tím řídit - šlo o zastavení vozidla, nešlo o stání nebo parkování.
IP zaznamenána

Totoro

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Odpustek za stání v obytné zóně
« Odpověď #2 kdy: 20 Listopadu 2019, 20:19:43 »

ZPPK akci "odstavit vozidlo" nezná. Ale možná tím myslí zastavení vozidla, tedy přerušení jízdy z důvodu nezávislého na vůli řidiče. Tak když Vám tak napovídají, tak by asi bylo vhodné se tím řídit - šlo o zastavení vozidla, nešlo o stání nebo parkování.
Ok, děkuji za připomínku. Mám s tím začít hned, nebo počkat na případný sprdel?
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 690
    • Zobrazit profil
Re:Odpustek za stání v obytné zóně
« Odpověď #3 kdy: 20 Listopadu 2019, 20:47:48 »

Tak teďka chtějí jenom peníze od provozovatele, ne? Nebo v té výzvě byla zároveň i nějaká možnost udat řidiče nebo se nějak jinak vyjadřovat k meritu věci?
IP zaznamenána

Totoro

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Odpustek za stání v obytné zóně
« Odpověď #4 kdy: 01 Prosince 2019, 08:29:10 »

Tak teďka chtějí jenom peníze od provozovatele, ne? Nebo v té výzvě byla zároveň i nějaká možnost udat řidiče nebo se nějak jinak vyjadřovat k meritu věci?
Omlouvám se za pozdní odpověď, byl jsem teď nějakou dobu v zahraničí.
V poučení píšou, že udat řidiče můžu, ale žádný formulář k tomu neposlali. Jednoznačně jim tedy jde o to zastrašit, abych zaplatil.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Odpustek za stání v obytné zóně
« Odpověď #5 kdy: 01 Prosince 2019, 15:46:46 »

Žádný formulář k tomu nemusí být. Stačí jen, pokud Vás k nahlášení řidiče vyzvou. Samozřejmě, jim jde jen o prachy a je jim zcela jedno, kdo jim to nakonec zaplatí…
IP zaznamenána