30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Zadržený ŘP  (Přečteno 18857 krát)

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
[?] Zadržený ŘP
« kdy: 02 Prosince 2014, 21:26:54 »

Ahoj, mám tu případ známého, který, nepoučen, podělal všechno, co mohl. Rád bych mu pomohl, rád bych znal názor zkušenějších, jestli je to totální game over nebo jestli se dá něco ještě udělat.

O co jde. Byl zastavený v půl druhé ráno hlídkou PČR. Dechovou zkouškou mu naměřili 0,27 a o šest minut později 0,26. Nejprve tvrdil, že nic nepil, ale pak ho příslušník zpracoval a on přiznal, že se “na koncertu napil od přítelkyně piva” (to samé také napsal policajtům do potvrzení o zadržení ŘP, což také podepsal).  Následovalo zadržení řidičáku a cesta vlakem domů. Auto musel nechat odstavené na druhém konci republiky. 

V pondělí si na poště vyzvedl oznámení o zahájení řízení o zadržení řidičského průkazu. Má pět dní na vyjádření (tj. do tohoto pátku), poté bude rozhodnuto.

Můj odhad je půl roku bez řidičáku a tučná pokuta. Existuje nějaká šance, jak mu pomoci? Mám obavu, že když budu do toho rýpat, řízení se protáhne a on bude o to déle chodit pěšky.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Zadržený ŘP
« Odpověď #1 kdy: 02 Prosince 2014, 21:52:35 »

Jakmile je zadržený ŘP, je to v prdeli. Může rok táhnout správko a vyhrát, ale ten rok bude bez papírů, akorát nezaplatí pokutu. Nebo zaplatí pokutu a bude bez řidičáku 6 měsíců nebo víc podle toho, jak se dotyčný úředník vychrápe.

Jakmile má člověk sebemenší podezření, že by mohl nadýchat, je vždy lepší fízlům tvrdit, že řidičák zapomněl. Když nadýchá nulu, tak ho pak může "zázračně" najít.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Zadržený ŘP
« Odpověď #2 kdy: 02 Prosince 2014, 23:04:03 »

Jak píše jkraus game over.
Zadržený ŘP úřad nepustí.
Pokud chce rychle jezdit, tak ať spolupracuje, po vydání rozhodnutí zaplatí a po třech měsících podá návrh na upuštění od zbytku trestu. Ten návrh se podává u orgánu, který vydal rozhodnutí.

Pokud nemá hafo přestupků v kartě řidiče nebo dokonce alkohol, tak dostane minimum. U takové hodnoty a v případě spolupráce mu nedají více. Dostane 6 měsíců a pokuta by něměla přesáhnout 5000,-

Doba od zadržení ŘP se počítá do zákazu řízení, takže na přelomu únor/březen podle dne, kdy mu byl zadržen může jít žádat o upuštění.

Až dostane rozhodnutí o upuštění, tak musí vyhledat akreditovaného dopravního psychologa a teprve poté si zajde na úřad v jehož správním obvodu má bydliště a tam si požádá o vrácení řidičského oprávnění.

Jinak na oznámení o zahájení řízení o zadržení ŘP nemusí vůbec reagovat. Je to jiné řízení, zde se řeší pouze ŘP. V brzké době mu příjde rozhodnutí o zadržení ŘP.

Až později obdrží oznámení o zahájení řízení o přestupku, kdy bude předvolán k ústnímu jednání.
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Zadržený ŘP
« Odpověď #3 kdy: 03 Prosince 2014, 08:31:11 »

Díky - myslel jsem si to. Pro mě je neuvěřitelné, jak lidi dělají předně to, co jim policajt řekne a ještě mi pak tvrdí, že byl na ně hodný a slušný. V tomto případě mu ten hodnější policista "pomohl s vyjádřením do protokolu a dokonce mu to nadiktoval - tak moc byli na něj hodní." Chápete to?
IP zaznamenána

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
Re:Zadržený ŘP
« Odpověď #4 kdy: 08 Prosince 2014, 12:09:29 »

jednoduché, chybami se člověk učí... Někdy jsou ty chyby dost zásadní ale o to více si je zapoutej ;)
IP zaznamenána

fallen

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Zadržený ŘP
« Odpověď #5 kdy: 10 Listopadu 2016, 16:21:14 »

Ještě se k tomu vrátím - na základě čeho správní orgán rozhoduje o pokračování zadržení ŘP? Podle mě je to v zákoně dost špatně napsané, chybí jakýkoli odkaz na důvody uvedené § 118a odst. 1. V § 118c se pouze uvádí, že správní orgán po doručení oznámení zahájí řízení. Zcela ale chybí jakékoli hypotéza právní normy, není se o co opřít. Zkoušel jste někdo tuhle cestu, že by zadržení vlastně bylo plně na uvážení a dalo se argumentovat? Princip zadržení je vlastně v tom, aby osoba pod vlivem neřídila, v případě časového odstupu už tenhle důvod dán není. Díky 
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Zadržený ŘP
« Odpověď #6 kdy: 28 Května 2021, 19:52:51 »

Jak to dopadlo?
IP zaznamenána