30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: 96 na 80 - výzva provozovateli  (Přečteno 3027 krát)

torrente

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
96 na 80 - výzva provozovateli
« kdy: 14 Listopadu 2019, 05:09:52 »

Snad se na mě nebude nikdo zlobit, že tady zakládám téma ohledně něčeho, co se tu řešilo už 1000×, ale nejedná se o můj přestupek. Jedná se o to, že se snažim přesvědčit člověka, který automaticky platí všechny pokuty, aby to už nedělal. Takže radši se zeptám na další názory. Je to pro dobro věci :-)
Kamarád se služebním autem někdy v červenci překročil rychlost a provozovateli přišla teď v listopadu výzva k uhrazení 600 Kč. Provozovatel/zaměstnavatel mu to přeposlal a on už pomalu začal vyplňovat složenku a chtěl to jít automaticky zaplatit. No ještě jsem ho zarazil, ať ještě počká.
Důležitá věc je, že dotyčný už v tomto zaměstnání nepracuje a ani nemá v úmyslu, že by se tam třeba někdy v budoucnu chtěl vrátit, takže je mu jedno, jestli ho bývalý zaměstnavatel nebude mít rád, že to komplikuje a nespolupracuje.
Teď mi určitě napíšete, ať nic neplatí, nic neřeší a počká, co bude. Problém je, že když mu tohle řeknu, tak on to prostě radši zaplatí, aby měl klid.
V příloze je i ta výzva, ale to jsou jen standardní bláboly.
« Poslední změna: 14 Listopadu 2019, 05:12:22 od torrente »
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 678
    • Zobrazit profil
Re:96 na 80 - výzva provozovateli
« Odpověď #1 kdy: 14 Listopadu 2019, 06:33:39 »

Pokud jste mu to vysvetlil a on to stale chce zaplatit, tak bych ho nechal. Kazdy nechce byt Neo a Vy jste byl Morfeem v mire dostatecne.
« Poslední změna: 14 Listopadu 2019, 06:39:06 od Jenyk »
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:96 na 80 - výzva provozovateli
« Odpověď #2 kdy: 14 Listopadu 2019, 09:16:14 »

Ještě byste mohl kamarádovi podsunout myšlenku, že Výzva směřuje výhradně na provozovatele a pokud to zaplatí on jako řidič, tak orgán to zjistí a bude to považovat za podvod, a tedy že jako řidič bude ještě mít problémy.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:96 na 80 - výzva provozovateli
« Odpověď #3 kdy: 14 Listopadu 2019, 11:28:53 »

To má slušný potenciál dotyčného platiče namočit do plnohodnotného správního řízení. Výzva je provozovateli, on není provozovatel, tak co by platil, že. Pak na další výzvu zaměstnavatel předloží nějaký dokument ze kterého plyne, že je řidičem jmenovaný (kniha jízd nebo něco podobného). A tomu přijde příkaz. A jestli se posere z určené částky, tak z příkazu už tuplem. Jste si jist, že je to to, co chcete udělat?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:96 na 80 - výzva provozovateli
« Odpověď #4 kdy: 14 Listopadu 2019, 11:38:54 »

Příkaz jen na základě udání od provozovatele? To by pak stačilo se s orgánem chvíli kočovat a je z toho venku i provozovatel.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:96 na 80 - výzva provozovateli
« Odpověď #5 kdy: 14 Listopadu 2019, 12:31:32 »

Příkaz jen na základě udání od provozovatele? To by pak stačilo se s orgánem chvíli kočovat a je z toho venku i provozovatel.
Ano, ale bavíme se o někom kdo vidí modrý pruh a dostane z něj hnědý pruh. Nemyslím si, že by takový člověk uvítal kočkování s orgánem.. Akorát by mu tím zvýšili náklady a ještě by dodatečně zanevřel na kamaráda co mu to poradil.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:96 na 80 - výzva provozovateli
« Odpověď #6 kdy: 14 Listopadu 2019, 12:54:55 »

... Pak na další výzvu zaměstnavatel předloží nějaký dokument ze kterého plyne, že je řidičem jmenovaný (kniha jízd nebo něco podobného). ...
Jakou dalsi vyzvu provozovateli mate na mysli? Dalsi, co provozovatel v pripade nezaplaceni odpustku a nenabonzovani ridice dostane, bude prikaz provozovateli s nejakou sankci, popripade oznameni o zahajeni SR s provozovatelem. Ani v jednom pripade uz zadne udavani ridice neni ve hre.
Nebo se pletu?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:96 na 80 - výzva provozovateli
« Odpověď #7 kdy: 14 Listopadu 2019, 13:18:47 »

medved> MHMP (alespoň zatím) nejede turbo model a po ignoraci sprdelní výzvy posílá ještě výzvu k podání vysvětlení (sdělení řidiče)..
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:96 na 80 - výzva provozovateli
« Odpověď #8 kdy: 14 Listopadu 2019, 15:20:15 »

Aha, MHMP - jsem nepozorny. Nicmene v mych pripadech MHMP vzdy skoncilo poslanim prvni vyzvy - po ignoraci se uz nestalo nic.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:96 na 80 - výzva provozovateli
« Odpověď #9 kdy: 14 Listopadu 2019, 18:05:32 »

Ano, ale bavíme se o někom kdo vidí modrý pruh a dostane z něj hnědý pruh. Nemyslím si, že by takový člověk uvítal kočkování s orgánem..

Je to MHMP.. asi by stačilo výzvu ignorovat a nic dalšího se už nestane..

IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:96 na 80 - výzva provozovateli
« Odpověď #10 kdy: 14 Listopadu 2019, 20:18:29 »

Aha, MHMP - jsem nepozorny. Nicmene v mych pripadech MHMP vzdy skoncilo poslanim prvni vyzvy - po ignoraci se uz nestalo nic.
Já už mám za několik let šest pokračování. Dvě živé a jedno dokonce i s reakcí SO2. Jakmile po ignoraci odputku přijde výzva k podání vysvětlení, už se toho nepustí až do odvolání bez ohledu na cokoli. Asi mají nějaký buldočí vnitřní předpis, jinak tu umanutost nechápu. Měsíce si dopisovat pro pár stovek a nakonec dostat hovno...
IP zaznamenána