30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Souhlasím s blokovou pokutou....a před podepsáním odmítnu, chci správní řízení  (Přečteno 15259 krát)

pokutobijec

  • Příspěvků: 228
    • Zobrazit profil

Lze vysírat pomahače způsobem popsaným v nadpisu? Zastaví mě, za nějakou kravinu mi oznámí, že mi uděluje pokutu, já teda souhlasím, pach začne vypisovat blok a před podpisem odmítnu? Pokud zrovna vyloženě nespěchám a nehrozí mi z toho nějaké extra oplétačky, tak si s nima rád zablbnu :)
IP zaznamenána

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil

Udělal jsem zkušenost, kde by se tento postup jevil jako vhodný, neboť po zdvořilém odmítnutí pokutičky byl můj údajný přestupek překvalifikován na mnohem závažnější. Kdybych si nechal vypsat bloček, zdokumentoval jej a následně orgánovi sdělil, ať si ho strčí... pod výložky... mohlo by mi to u SŘ usnadnit situaci.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil

Mám v plánu to zkusit a dát pozor na to, abych měl zaznamenán blok (kvůli změně kvalifikace a přidávání dalších údajných přestupků, jak mají ve zvyku) a aby pak SO nepřišel s tím, že jsem se vlastně na místě přiznal, když jsem chtěl blok. Mám tu situaci nastíněnou jako:

O: Dobrý den, předložte doklady. Kam tak spěcháte? To bylo 70 v obci po odečtu, tedy o 20 víc, že jste to vy, můžeme to vyřešit za 500? Máte u sebe?
J: Hm, no
O: (opičák po deseti minutách sesmolil blok) - fízl blok podle mého nedá blok z ruky, takže zkusit vyfotit, ale stejně pochybuju, že mne nechají. Tím pádem na audiozáznam slovo od slova přečíst blok, ptát se u každý důležitý věci, jestli to souhlasí a nakonec....
J: S tím já nesouhlasím, tohle nepodepíšu, nestalo se to tak.

Může to být celkem zajímavá estráda.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil

Já bych se toho souhlasu s přestupkem až tak nebál. S přestupkem souhlasím .... a ... už jsem si to rozmyslel a nesouhlasím. To by neměl být ve správním řízení zásadní problém.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil

Souhlasím, nicméně, vsadím se, že fízl toužící po zaplaceném bloku, začne pokutičku vypisovat po sebemenším náznaku souhlasu a neznalosti možnosti výhry ve správním řízení.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil

Ale bez podpisu mu je tak nějak k ničemu.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil

Blok lze stornovat do podpisu pyráta zcela kdykoli, akorát fízlovi se do toho logicky moc nechce a bude pravděpodobně tvrdit, že to už nelze. Chce to pak mít audiozáznam - je skvělá munice mít nahraného fízla, že lže (a nejlépe když tam je zaznamenána i věta "a nelžete mi náhodou, že blok nejde stornovat?" a fízlovo vykrucování)
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

Fogyn

  • Příspěvků: 859
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 246
    • Zobrazit profil

Udelal jsem jednou podobnou zkusenost jakozto chodec.
Fizl: Pane, proc jste...? Dejte mi obcanku.
Ja: Dobry den.
Fizl: Eeeeeeeeeeeeee?
Ja: Dobry den.
Fizl: Delsi chvile ticha. Mate u sebe stovku?
Ja: Ne.
Fizl: Deset minut vypisuje slozenku. Tady to mate.
Ja: Ja jsem nesouhlasil s prestupkem a blokovou pokutou.
Fizl: Eeeeeeeeeeeeee? Sice mi SO1 uveri jakoukoli svedeckou vypoved, ale ten sprosty podezrely ma nahran cely prubeh konverzace a budu za kus hoveziho.
A tim to skoncilo.
IP zaznamenána

AndyT

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil

Lze vysírat pomahače způsobem popsaným v nadpisu? Zastaví mě, za nějakou kravinu mi oznámí, že mi uděluje pokutu, já teda souhlasím, pach začne vypisovat blok a před podpisem odmítnu? Pokud zrovna vyloženě nespěchám a nehrozí mi z toho nějaké extra oplétačky, tak si s nima rád zablbnu :)
Mike Pán (není tu zrovna v oblibě) to má v každém druhém videu. Základ je pečlivě natáčet od začátku do konce. Osobně jsem to v praxi nikdy nepoužil, vždy říkám, že nic nechci řešit na místě a rovnou do správka. Pak se ptám, jak dlouho jim bude trvat, než napíšou ty 2-3 věty s tím, že mám vyzkoušeno, že desetiletým dětem to trvá tak 5 minut...
IP zaznamenána

czl

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil

Udělal jsem to, už vlastně ani nevím proč - přestupek na silnici, návrh blokové pokuty, souhlasil jsem a při předání bloku jsem si to rozmyslel.

Orgána to nijak extra nerozhodilo, nakonec to skončilo ve správním řízení. Ovšem je třeba dodat, že tam si orgáni dali opravdu záležet a zdokumentovali to tak, že jsem nenašel obranu. Na druhou stranu jsem za 1500,- Kč dostal 5 stran podrobného textu vypracovaného skutečně na míru, ani mi těch peněz nebylo líto, někdo si to odpracoval.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil

asi smůla
já to absolvoval v Radotíně a krom opravdu důkladné kontrolní kontroly a pokusu o podepsání nevyplněného oznámení se již nic víc nedělo
následně jsem si pořídil do auta kameru  8)
IP zaznamenána