30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výzva - kontrola zbraní  (Přečteno 3694 krát)

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Výzva - kontrola zbraní
« kdy: 05 Listopadu 2019, 09:49:03 »

Dobrý den,
v datové schránce mi přistála tato výzva. Má oporu v zákoně? Zbraň jsem registroval ani ne před rokem, a navíc jsem kvůli administrativní změně v průkazu zbraně byl před pár měsíci se zbraní opět na OSZBM.
Pojal jsem mírné podezření, že mi věnují zvýšenou péči. Na druhou stranu bych na sebe nerad strhával pozornost, abych se následně nedočkal nějaké "fyzické kontroly" zbraní doma, před dětmi a ženou.
Děkuji za Vaše názory.
Sudaler
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 921
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - kontrola zbraní
« Odpověď #1 kdy: 05 Listopadu 2019, 09:58:11 »

Vzdyt to tam pisou - zavedeni vzoru zbrane do systemu. Neni ta zbran nejaka specialita? Nebo si neco zapomeli opsat ... kazdopadne bych se nejake 'zvysene pece' nebal. Ta vypada (z vlastni zkusenosti) trochu jinak ;-).
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - kontrola zbraní
« Odpověď #2 kdy: 05 Listopadu 2019, 10:00:06 »

Na zbraních si dle mé zkušenosti jen tak prdel z lidí nedělají, takže buď vy nebo oni něco zmastili a teď to potřebují doplnit. Na konci musíte mít poučení, co se stane, když se na ně vykašlete. Ale nedělal bych to.


Zákon 119/2002 Sb.
§ 29 Povinnosti držitele zbrojního průkazu

e) předložit na výzvu příslušného útvaru policie zbrojní průkaz, zbraň kategorie A, B nebo C, střelivo do této zbraně a příslušné doklady, v případech hodných zvláštního zřetele lze dohodnout místo pro jejich předložení,
IP zaznamenána

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - kontrola zbraní
« Odpověď #3 kdy: 05 Listopadu 2019, 10:08:34 »

Na konci musíte mít poučení, co se stane, když se na ně vykašlete. Ale nedělal bych to.
Poučení není, ale zajdu tam. Děkuji.
IP zaznamenána

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - kontrola zbraní
« Odpověď #4 kdy: 05 Listopadu 2019, 10:14:20 »

Vzdyt to tam pisou - zavedeni vzoru zbrane do systemu. Neni ta zbran nejaka specialita?
O specialitu se nejedná - jde o starší, hojně rozšířenou zbraň :)
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - kontrola zbraní
« Odpověď #5 kdy: 05 Listopadu 2019, 10:38:45 »

Letmý nápad: nečinil jste něco, co by mohlo způsobit ztrátu spolehlivosti a následkem toho uvést ZP v ohrožení?
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - kontrola zbraní
« Odpověď #6 kdy: 05 Listopadu 2019, 11:32:00 »

Letmý nápad: nečinil jste něco, co by mohlo způsobit ztrátu spolehlivosti a následkem toho uvést ZP v ohrožení?
Nejsem si toho vědom. Mám ještě další zbraně, které vidět nechtějí.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - kontrola zbraní
« Odpověď #7 kdy: 05 Listopadu 2019, 11:54:11 »

Nemohlo např v okolí dojít k TČ se zbraní stejného/podobného typu, která se ale fízlům nepodařila zajistit, tak to zkoušejí napasovat na nějakou legálně drženou?
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - kontrola zbraní
« Odpověď #8 kdy: 05 Listopadu 2019, 11:56:29 »

to je neco, ze nekde nekdo neco zmastil, klidne u jine zbrane a nahodou se to potkalo, kdyby to bylo neco zasadiho byla by to jina vyzva, na zbrojnim jen tak neotravujou a kupodivu tomu i rozumej (nevim ja kjinde) :)
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - kontrola zbraní
« Odpověď #9 kdy: 06 Listopadu 2019, 23:46:01 »

bude tam asi něco zajímavějšího, protože když někdo něco zmastí, tak volaj
anebo jsou u Vás akurátní a rádi zakládají čísla jednací  ;)
IP zaznamenána

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - kontrola zbraní
« Odpověď #10 kdy: 26 Listopadu 2019, 08:03:34 »

Takže abych to uzavřel, jednalo se o doplnění informace o zbrani, která tam chyběla. Takže zdánlivě "banalita".
Nedělám si ovšem iluze, že to nebylo kvůli tomuto: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=8438.0, neboť když si šel můj bratr pro nák. povolení, byly mu naznačovány nějaké připomínky typu, proč zažádal o vymazání os. údajů, když je sám před pár měsíci poskytl. Po tom, co jim sdělil, že o nic takového nežádal, tak se mu omluvili, že to byl asi jeho bratr.
IP zaznamenána