30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zamítnuta námitka podjatosti - odvolat se ke krajskému úřadu ?  (Přečteno 2914 krát)

krk

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil

Ve zkratce:
Překročení rychlosti nyní již mrtvou osobou, jsem brán na zodpovědnost jako provozovatel. Proběhlo správní řízení, kde jsem podal námitku podjatosti na osobu, která vede správní řízení.
Za 14 dnů mi došla odpověď, že dotyčná osoba není z projednávání přestupku vyloučena.

Dotaz:
Můžu se odvolat ke krajskému úřadu, ale dle sdělení to nemá odkladný účinek. Co tím můžu získat ?
Pokud by rozhodli, že moje námitka podjatosti byla oprávněná - získám aspoň čas ?

Pokud by rozhodli, že námitka byla neoprávněná - naštvu namítanou osobou ? Protože odvolání je na krajský úřad, ale dle sdělení se podává přes okresní úřad kde je vedeno řízení proti mne.
Může se stát, že o to rychleji mne vybaví (aby mi to oplatili) a nedosáhnu prekluze ?

Budu vděčný za každou radu.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Zamítnuta námitka podjatosti - odvolat se ke krajskému úřadu ?
« Odpověď #1 kdy: 03 Listopadu 2019, 09:19:12 »


Dotaz:
Můžu se odvolat ke krajskému úřadu, ale dle sdělení to nemá odkladný účinek. Co tím můžu získat ?

Ano, odvolat se je možné, ale nezíská se tím nic. Řízení pojede dál.

Pokud by rozhodli, že moje námitka podjatosti byla oprávněná - získám aspoň čas ?

Ne, protože námitka nebude oprávněná a to na 100%.


Pokud by rozhodli, že námitka byla neoprávněná - naštvu namítanou osobou ? Protože odvolání je na krajský úřad, ale dle sdělení se podává přes okresní úřad kde je vedeno řízení proti mne.

Namítaná osoba už je naštvaná a rozhodování o odvolání jí už nebude přinasí... Současně ví, že může vést řízení dál a SO2 jí podrží.

Může se stát, že o to rychleji mne vybaví (aby mi to oplatili) a nedosáhnu prekluze ?

SO1 se s tím určitě crcat nebude, má to na stole a chce se toho zbavit. Pokud jde o SO2, tak rozhoduje jaký Krajský úřad bude rozhodovat, protože některé kraje jsou opravdu rychlé.
IP zaznamenána

krk

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Zamítnuta námitka podjatosti - odvolat se ke krajskému úřadu ?
« Odpověď #2 kdy: 03 Listopadu 2019, 10:01:33 »

Skutečně je to tak, že SO2 na 100% podrží SO1 při námitce podjatosti ?

Nemůže nastat situace, když SO1 bude vědět, že o námitce podjatosti rozhoduje SO2 - že nebude ve věci konat a bude čekat na rozhodnutí aby si nepřidělával zbytečnou práci ?

Nemáte tipy na NEPRŮSTŘELNÉ námitky podjatosti ?
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Zamítnuta námitka podjatosti - odvolat se ke krajskému úřadu ?
« Odpověď #3 kdy: 03 Listopadu 2019, 11:52:10 »

Skutečně je to tak, že SO2 na 100% podrží SO1 při námitce podjatosti ?

Ano, prototže 99,9 % námitek podjatosti jsou ryze obstrukčního charakteru.

Nemůže nastat situace, když SO1 bude vědět, že o námitce podjatosti rozhoduje SO2 - že nebude ve věci konat a bude čekat na rozhodnutí aby si nepřidělával zbytečnou práci ?

Nemůže, proto je v poučení, že odvolání nemá odkladný účinek. SO1 už ví, že nebude vyloučen ani po projednání odvolání. Nemá důvod čekat na rozhodnutí SO2, ledaže by byla námitka orpavdu neprůstřelná.

Nemáte tipy na NEPRŮSTŘELNÉ námitky podjatosti ?

Neprůstřelná námitka by mohla být např. to, že osoba, která o věci rozhoduje, je např. Vaším sousedem, se kterým máte prokazeatelné soukromé rozepře. Možností je více, ale v podobném duchu.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Zamítnuta námitka podjatosti - odvolat se ke krajskému úřadu ?
« Odpověď #4 kdy: 04 Listopadu 2019, 10:39:03 »

Nemáte tipy na NEPRŮSTŘELNÉ námitky podjatosti ?

Asi nejvíc neprůstřelná podjatost je když OÚO je vaše osoba blízká.. a nebo bývalá osoba blízká  :)
a pak když OÚO má prokazatelný důvod se konkrétně vám za něco mstít (a nebo vám naopak pomáhat)..

když se s OÚO osobně neznáte tak šance na úspěch podjatosti asi není.
IP zaznamenána