30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Překročení o 5km/h v obci noci  (Přečteno 1982 krát)

Cortez18

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Překročení o 5km/h v obci noci
« kdy: 25 Října 2019, 00:53:20 »

Dobrý den
Ve městě Mělník jsem byl vyfocen automatickým radarem na výjezdu z města. Na úseku bylo povoleno 50km/h a já mě po odečtení odchylky bylo naměřeno 55km/h. Přestupek se stal ve 2:43 ráno. Nemohl jsem tedy nikoho ohrozit svou bezohlednou jízdou o 5km/h.. Příjde mi to jako čistá buzerace a zneužití mocenského postavení státní správy. Dá se proti tomu nějak bránit? Kdybych jel 75 okolo školy v poledne, tak neřeknu ani popel, ale toto mi příjde přehnané. Pokuta je malá, ale spíše ten princip si toto nenechat líbit. Děkuji za pomoc. Cortez
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 5km/h v obci noci
« Odpověď #1 kdy: 25 Října 2019, 06:33:42 »

Ta výzva je podle mého názoru vůči provozovateli neúčinná, neboť neobsahuje informaci o tom, jaké znaky kterého přestupku podle ZPPK byly jednáním řidiče naplněny. SO navíc netvrdí, že vozidlo uvedenou rychlostí jelo, ale pouze že mu byla naměřena, přičemž neuvádí jakým zařízením.

Máte několik možností, z nichž dvě základní jsou:
1) zkusit výzvu ignorovat, vyčkat na zahájení řízení proti provozovateli a následně namítat protiprávní zahájení řízení s ohledem na neúčinnost výzvy, nebo
2) udat řidiče, který se pokusí ze spáchání přestupku vyvinit díky absenci materiálního znaku skutku - toto je jeden z těch výjimečných případů, kdy by to mělo být možné.

Nebo se také můžete omluvit všem občanům města, třeba Vám to uznají.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 5km/h v obci noci
« Odpověď #2 kdy: 25 Října 2019, 16:23:03 »

K téhle výzvě je třeba se postavit čelem, což u nás znamená nedat jim ani korunu.
Takže ignorovat a následně zabojovat jako provozovatel nebo se udat a zabojovat jako řidič.
Obě volby mají vysokou pravděpodobnost úspěšného konce a současně bude bonus v podobě fun factoru.

Každopádně to vypadá, že Mělník nemá výnosy z pokut jako dříve, tak snižují toleranci na automatizovaných systémech, což opět vylepší stav pokladny.
V drtivé většině jsou takové systémy nastavovány se záznamem o předkročení rychlosti o 10 km/h a řidiči s tím při jízdě počítají.


IP zaznamenána