30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Nadýcháno 0.35. Hledám radu pro můj konkrétní případ  (Přečteno 16921 krát)

winc2

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil

Dobrý den,
zhruba v polovině října jsem byl na oslavě, kde jsem pravda pár piv měl. Pil jsem večer a poté jsem se šel vyspat.
Ráno zhruba kolem páté, jsem se cítil dobře a bez známek toho, že bych se cítil něčím ovlivněn, jsem usedl do auta, že pojedu z Jevišovic u Znojma kvůli práci do Brna. Hned v první zatáčce mě zastavila hlídka s tím, že mi dají dýchnout. Samozřejmě jsem nekladl odpor, ale ke vší mé smůle test ukázal 0.37 promile. Druhý test ukázal 0.35. No a nyní mám na poště dopis, který jsem si teda zatím nevyzvedl a asi v něm bude předvolání až do Znojma na úřad. Já ale bydlím v Brně. No z hlídky jsem byl tak vyveden z míry, že jsem jim podepsal ten jejich papír, kde si dokonce dovolili uvést i kolik jsem toho vypil, což jsem si pak uvědomil, že toho ani tolik nebylo. Ještě mi nadiktovali, že mám napsat, že toho lituji, což jsem napsal a bohužel podepsal.
No a nyní se chci zeptat, jestli mám nějakou šanci si svůj řidičák uhájit. Je mi 22 let a jsem na něm životně závislý, protože pracuji jako UPC technik a tak neustále jezdím služebním autem. Nikdy bych si samozřejmě nedovolil usednout za volant opilý. Řidičák mi ponechali, ale nevím přesně, jak s nimi jednat. Cítím se jak ovce,kterou se chystá někdo oškubat. Klidně bych jim i nějakou pokutu zaplatil, ale o řidičák si nemohu dovolit přijít.
Prosím zkušenější o radu, případně jak postupovat dál. Jsem otevřen všem možnostem. Děkuji

« Poslední změna: 29 Listopadu 2014, 16:15:42 od winc2 »
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Nadýcháno 0.35. Hledám radu pro můj konkrétní případ
« Odpověď #1 kdy: 29 Listopadu 2014, 14:41:42 »

no, určitě bych začal tím, že se nebudu podepisovat vlastním jménem, zmrdi to tu mají jako povinnou četbu :)
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Nadýcháno 0.35. Hledám radu pro můj konkrétní případ
« Odpověď #2 kdy: 29 Listopadu 2014, 14:55:31 »

To jméno z příspěvku si smažte, dopis vyzvedněte a až přijde, napište mi soukromou zprávu (ideálně i se skenem dopisu, tím se to urychlí)  ;)
IP zaznamenána

winc2

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Nadýcháno 0.35. Hledám radu pro můj konkrétní případ
« Odpověď #3 kdy: 01 Prosince 2014, 20:09:25 »

Ten dopis mám na poště. Ale vyzvednout si ho plánuji poslední možný den. Poté bych vám ho poslal. Myslíte, že je možné si papíry uhájit ? :)
IP zaznamenána

torrente

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:Nadýcháno 0.35. Hledám radu pro můj konkrétní případ
« Odpověď #4 kdy: 01 Prosince 2014, 20:33:57 »

U toho prvního dopisu je v podstatě celkem jedno, kdy si ho člověk vyzvedne, protože to bude nepochybně pozvání k ústnímu projednání přestupku, který je stanovený na nějaký pevný datum.
Jinak já jsem měl zbytkáč 0,31 promile a po zaslání jednoho dopisu se zdá, že to úřad asi nechce dál řešit. Ještě sice neni vyhráno, ale dopis jsem posílal někdy v červenci a od tý doby nic. Pomalu se blíží doba, kdy od přestupku uplyne 1 rok a promlčí se. Velký díky patří právě člověku, co zde vystupuje jako jkraus222. On mi s tim dopisem hodně poradil.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 246
    • Zobrazit profil
Re:Nadýcháno 0.35. Hledám radu pro můj konkrétní případ
« Odpověď #5 kdy: 01 Prosince 2014, 20:42:23 »

Dobry vecer. Pozde bycha honit a asi zaroven vetsina z nas v takove situaci nebude uplne klidna :-\ Takze nebudu rozebirat body jako nemluvit, cist podepisovane, pripadne pri tomto obsahu paradoxne i zadost o odber krve,... Jen bych se chtel zeptat, jaka je v takovych pripadech mozna obrana? Jsme blizko analytickeho limitu, ktery je 0,24 promile, ale to se tyka odberu krve. Dechovy pristroj je ciste orientacni? Mirim spravnym smerem? Hlaseni policistu se nepovazuje za dukaz u spravniho rizeni, ale jak je to v pripade, ze ridic zazmatkuje a podepise? Pokud se ridic neprizna na miste, tak musi nasledovat odber krve nebo lze i po tak smesne hodnote alkoholu mit nakonec problem?
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Nadýcháno 0.35. Hledám radu pro můj konkrétní případ
« Odpověď #6 kdy: 01 Prosince 2014, 22:09:45 »

U toho prvního dopisu je v podstatě celkem jedno, kdy si ho člověk vyzvedne, protože to bude nepochybně pozvání k ústnímu projednání přestupku, který je stanovený na nějaký pevný datum.
Může se ale stát, že nedodrží zákonnou pětidenní lhůtu. Stává se to velmi málo (mně cca jednou z 50 případů), ale pak jim s chutí píšu, že vzhledem k nedodržení lhůty jejich výzvu pokládám za nezákonnou a jako takovou ji ignoruji. Snaží se s tím naložit různě, ale obvykle pouze rezignovaně nařídí nové ustní jednání. Obstrukční potenciál 3-4 týdny zadarmo :)
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Nadýcháno 0.35. Hledám radu pro můj konkrétní případ
« Odpověď #7 kdy: 01 Prosince 2014, 22:19:50 »

Jsme blizko analytickeho limitu, ktery je 0,24 promile, ale to se tyka odberu krve.
Spíše se to týká dechu. Obecně se bere hladina 0,2 jako fyziologická a 0,04 toleranční chyba Drägeru.

Dechovy pristroj je ciste orientacni?
Hladina alkoholu v dechu je orientační, samotné měřáky jsou relativně dost přesné (samozřejmě za dodržení podmínek měření udaných výrobcem), viz výše. Přesná je hladina alkoholu v krvi. Pro prokázání alkoholu ve správku ale alkohol v dechu stačí (fízlové mají povinnost nabídnout odvoz na krev, pokud by člověk s výsledkem měření nesouhlasil).

Hlaseni policistu se nepovazuje za dukaz u spravniho rizeni, ale jak je to v pripade, ze ridic zazmatkuje a podepise?
Oznámení přestupku a úřední záznam nejsou důkazy postačující k prokázání přestupku. To platí i o podpisu, takže to zase tolik neznamená. Je ale - minimálně psychologicky - lepší být od začátku konzistentní. Jakkoliv v průběhu řízení měnit tvrzení znamená se znevěrohodňovat.

Pokud se ridic neprizna na miste, tak musi nasledovat odber krve nebo lze i po tak smesne hodnote alkoholu mit nakonec problem?
Nemusí. Problém být může, protože ouřada se pokusí zkasírovat i hodnotu 0,01 promile. Co kdyby narazil na vola, který mu to zaplatí, no ne? Ouřadovi o nic nejde, buď to vyjde, nebo ne.

U malých hodnot je vtip spíše v tom, že úřad musí prokazovat, jak se ten alkohol do těla dostal  :)

http://30kmh.cz/index.php?topic=6.0
IP zaznamenána