30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Prodlužovací taktika, předvolání na MP  (Přečteno 4121 krát)

Houbař

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Prodlužovací taktika, předvolání na MP
« kdy: 09 Října 2019, 16:29:13 »

Nejedná se o SŘ, zatím: S mým autem byl údajně spáchan přestupek. Chci to co nejvíce protahovat, aby se nestihla lhůta na zahájeni SŘ. Právě jsem dostal od městských opicajtů předvolání. Jak lze už v této fázi protahovat a získávat čas (například žádostí o pozdější termín jednání)? Co musím doložit pro žádost o jiný termín nebo omluvu z termínu jednání? Jako MP bývají celkem dost nepříjemní a neochotní, zákony sami nedodržují, tak bude dobré znát svá práva a taky třeba by šel chybný postup MP napadnout a tím opět získat čas. Nebo bude nejlepší udělat to, co vždycky, výzvu ignorovat?
« Poslední změna: 09 Října 2019, 16:38:45 od Houbař »
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Prodlužovací taktika, předvolání na MP
« Odpověď #1 kdy: 09 Října 2019, 17:46:36 »

MP většinou ve svých dopisech má, že si člověk může neformálně domluvit jiný termín, na nějaké formální omluvy se tam nehraje. MP má zájem tu pokutu vyinkasovat bez předávání domnělého přestupku na úřad.

Čím déle tedy budete MP udržovat v naději, že se přece jen dostavíte, postavíte se k přestupku čelem a zaplatíte, tím více zahájení SŘ oddálíte.
IP zaznamenána

Houbař

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Prodlužovací taktika, předvolání na MP
« Odpověď #2 kdy: 10 Října 2019, 16:14:58 »

Uz jsem to nasel na strankach nasi obecni opicije, jsou svolni k jednomu odkladu max dva tydny bez udani duvodu, zajimave je, ze v zakonu o OP se uvadi moznost uvest radnou omluvu (vice se to tam nerozvadi), to asi bude podobne jako omluva z jednani ve SR, v dopise nemeli o tomto nic.
« Poslední změna: 10 Října 2019, 16:35:16 od Houbař »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Prodlužovací taktika, předvolání na MP
« Odpověď #3 kdy: 10 Října 2019, 21:04:18 »

Nejdřív bych se omluvil kvůli služební cestě nebo něco pracovního a v den druhého termínu bych zavolal, že mám horečku.
IP zaznamenána

Houbař

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Podání vysvětlení městským zřízencům
« Odpověď #4 kdy: 29 Října 2019, 22:30:30 »

Dostal jsem výzvu k podání vysvětlení městské policii. Přemýšlím, zda se dá jednání na MP využít k nějakým průtahům podobně jako správní řízení. Nemůžu ale nikde najít právní předpis, kterým se takové projednávání přestupku řídí, našel jsem jen Zákon o obecní policii a tam se touto oblastí celkem neurčitě zabývá paragraf 11. Tušíte, co za předpis hledat? Má to smysl, nebo bude lepší obvyklá taktika ignorace a aktivitu nechat až na magistrát?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Podání vysvětlení městským zřízencům
« Odpověď #5 kdy: 30 Října 2019, 01:44:38 »

Tak pokud chcete nahnat co nejvíce času pro případné promlčení, tak toho můžete využít tak, že nejprve využijete možnosti dojednat vhodný termín telefonicky na co nejpozději - tady si můžete vymyslet třeba služební cestu nebo dovolenou (samozřejmě vše nahrávat), pak se zkoušejte vždy omluvit a domluvit na stále pozdějším a pozdějším termínu dokud jim nedojdou nervy a neodešlou to na úřad. Nic tím neztratíte, ublížit Vám to nemůže. Můžete kombinovat písemné a telefonické omluvy jak dlouho to MP pod vidinou pokutičky do vlastní kasičky vydrží.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Prodlužovací taktika, předvolání na MP
« Odpověď #6 kdy: 30 Října 2019, 08:32:24 »

Sloučil jsem témata - dva v podstatě totožné dotazy od téhož uživatele.

Obecně je nejlepší MP ignorovat, ona ani nemá právo předvolávat k podání vysvětlení. Hravější jedinci mohou zkoušet, jak dlouho se MP nechá tahat za nos různými omluvami a překládáním termínů. Praktický význam je nyní již ale téměř nulový, oddálení zahájení řízení o nějaké dva měsíce stěží kdy může nějak zásadněji přispět k zániku odpovědnosti.
IP zaznamenána

Houbař

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Prodlužovací taktika, předvolání na MP
« Odpověď #7 kdy: 30 Října 2019, 12:34:38 »

oddálení zahájení řízení o nějaké dva měsíce stěží kdy může nějak zásadněji přispět k zániku odpovědnosti.

Chtel jsem hrat na 1 rok od doby, kdy se stal prestupek, to by mela byt lhuta na zahajeni SR. Je neco v me uvaze o co nejvetsim protahovani jeste pred zahajenim SR spatne?
« Poslední změna: 30 Října 2019, 15:54:28 od Houbař »
IP zaznamenána

pk78

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Prodlužovací taktika, předvolání na MP
« Odpověď #8 kdy: 15 Listopadu 2019, 23:12:18 »

Jak to chcete natahovat? Po zpřísnění zákona jsou na projednání 3 roky, nebo se mýlím?
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Prodlužovací taktika, předvolání na MP
« Odpověď #9 kdy: 16 Listopadu 2019, 01:38:09 »

Velmi zjednodušeně, podrobný výklad lhůt najdete jako návod na fóru: lhůta je jeden rok s restartováním, restartovat může např. vydání rozhodnutí o vině, zahájení řízení a celkem se to může natáhnout max. na 3 roky, to máte pradu.
IP zaznamenána