30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Pozitivní test na drogy  (Přečteno 7086 krát)

benq77

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
[?] Pozitivní test na drogy
« kdy: 08 Října 2019, 09:38:20 »

Zhruba 3-4 měsíce zpátky jsem měl test pozitivní na drogy. Žádné jsem neměl vyšli amfetaminy. Ukázalo mi to slabou druhou čárku. Auto jsem nechal na místě, ŘP mi naštěstí nechali. V nemocnici mi vzali krev a moč. Vyšetřil mě doktor, vše ok bez problému. I do spisu zadali, že jsem v pohodě a žádné příznaky, že jsem "sjetej". Do dnešní doby mi nepřišlo vyrozumění, že jsem ok. Trvá do déle nebo nemám nic čekat?

A rád bych se zeptal jelikož už se mi to stalo poprvé tak může i po druhé. Je na tohle řešení říct, že jsem si ŘP nechal doma a po provedení testu ho jakoby "najdu"? Nechci kvůli špatným testům být měsíce bez ŘP. :)

Děkuji
IP zaznamenána

pokutobijec

  • Příspěvků: 228
    • Zobrazit profil
Re:Pozitivní test na drogy
« Odpověď #1 kdy: 08 Října 2019, 09:55:49 »

Lhůty musí poradit někdo zkušenější, ale myslím že to bylo 1 měsíc na vyhodnocení vzorků a 1 měsíc policie (prosím kdyžtak mě opravte).

Co se týče ŘP, tak jste si ho nezapomněl, ale asi ho někde u sebe máte a hledáte. No a mezičas využijete na provedení testu na drogy. Když vyjde negativní, tak ho najdete, a když pozitivní, tak jste ho zrovna zapomněl doma, prostě smůla :)

Zapomenutý řidičák není nijak vážný přestupek - spadá pod "Jiné porušení povinnosti" par 125c odst. 1 písm. k. Tento přestupek není bodován.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Pozitivní test na drogy
« Odpověď #2 kdy: 08 Října 2019, 10:01:21 »

Pokud nezadrželi ŘP, můžete řídit a nemusíte čekat na vyrozumění. Přebíráte poštu na trvalém bydlišti nebo máte datovou schránku?
Kdyby vyšla krev/moč pozitivní, velmi záhy by Vám přišel dopis/datová zpráva - pravděpodobně pozvání k ústnímu jednání.

Jak často Vás stavějí a testují na drogy? Láká něco na Vás či na autě policajty? (např. dredy, vizuálně polorozpadlé auto atd.)
"Zapomenutý" ŘP a nalezený až po negativním testu je stále ještě OK řešení; mám jednu zkušenost, že PČR se velmi agilně snažila mi napařit nepředložení ŘP (chtěli blokově pětistovku a já odmítl), vypisovali Oznámení o přestupku (navzdory tomu, že jsem jim už mával "nalezeným" řidičákem před nosem), načež do pole pro vyjádření podezřelého jsem napsal, že ŘP jsem předložil, řidičák jsem podržel u Oznámení, vyfotil a vrátil. Uplynulo pár let a pokračování to žádné nemělo..

BTW: amfetaminy vycházejí po energetických nápojích a po volně prodejných lécích na chřipku celkem běžně - ty DrugWipe testy mají zejména na amfetaminech časté "false positive" výsledky
« Poslední změna: 08 Října 2019, 10:03:23 od dj-bobr »
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

benq77

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Pozitivní test na drogy
« Odpověď #3 kdy: 08 Října 2019, 10:02:14 »

Lhůty musí poradit někdo zkušenější, ale myslím že to bylo 1 měsíc na vyhodnocení vzorků a 1 měsíc policie (prosím kdyžtak mě opravte).

Co se týče ŘP, tak jste si ho nezapomněl, ale asi ho někde u sebe máte a hledáte. No a mezičas využijete na provedení testu na drogy. Když vyjde negativní, tak ho najdete, a když pozitivní, tak jste ho zrovna zapomněl doma, prostě smůla :)

Zapomenutý řidičák není nijak vážný přestupek - spadá pod "Jiné porušení povinnosti" par 125c odst. 1 písm. k. Tento přestupek není bodován.

Jen je to ty 2 měsíce, ale ani po té době mi nepřišla třeba omluva, že jsem kvůli tomu musel nechávat auto někde a ještě si nimi řešit jejich špatný test. Tak případně kam se obrátit :D
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:Pozitivní test na drogy
« Odpověď #4 kdy: 08 Října 2019, 10:04:07 »

Co se presne vsechno stalo? Byla kontrolni kontrola s pozitivnim testem na amfetamin a odber krve a moci. A dal? Bylo zahajeno spravni rizeni? Bylo ustni jednani? "Do spisu zadali" - tim myslite to, co sepisovali fizlove, nebo uz jste videl spis na urade?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Pozitivní test na drogy
« Odpověď #5 kdy: 08 Října 2019, 11:42:46 »

...ale ani po té době mi nepřišla třeba omluva, že jsem kvůli tomu musel nechávat auto někde a ještě si nimi řešit jejich špatný test. Tak případně kam se obrátit :D
;D

Tak omluvu opravdu nečekejte  ;) Zkuste si písemně zažádat o potvrzení o provedeném úkonu podel par. 109

Hlavně ale opravdu zkontrolujte poštu v mítě trvalého pobytu. Krev a moč musel někdo zaplatit - takže to rozhodně asi nemohli nějak odignorovat.
« Poslední změna: 08 Října 2019, 11:45:15 od pk202 »
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Pozitivní test na drogy
« Odpověď #6 kdy: 08 Října 2019, 11:56:36 »

Jen je to ty 2 měsíce, ale ani po té době mi nepřišla třeba omluva, že jsem kvůli tomu musel nechávat auto někde a ještě si nimi řešit jejich špatný test.
Tak s tou omluvou ste hodně pobavil.  ;D ;D
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Pozitivní test na drogy
« Odpověď #7 kdy: 08 Října 2019, 12:43:02 »

Samozřejmě se jim omluvit můžete... Třeba za to, že jste nespolupracoval dle jejich představ, vykrucoval se.. Omlouvejte se dle libosti :-) (Ano, vím, že jste chtěl omluvu od policajta vůči vám, ale to už zrovna tak můžete chtít aby se Bureš ke všemu přiznal a šel bručet...)

Vážněji: Zadrželi ŘP, ale ne řidičské oprávnění nemýlím-li se..? Tzn. pokud by teď řídil, hrozí max postih za zapomenutý doklad (sice tam není žádný materiální aspekt, ale s tím si nejspíš vytřou..)...?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Pozitivní test na drogy
« Odpověď #8 kdy: 08 Října 2019, 12:48:25 »

Vážněji: Zadrželi ŘP, ale ne řidičské oprávnění nemýlím-li se..? Tzn. pokud by teď řídil, hrozí max postih za zapomenutý doklad (sice tam není žádný materiální aspekt, ale s tím si nejspíš vytřou..)...?

Tak to není, za tento přestupek je postih výrazně vyšší.

edit: V tomto případě ale k zadržení ŘP naštěstí nedošlo.
IP zaznamenána

SORKA

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Pozitivní test na drogy
« Odpověď #9 kdy: 18 Října 2019, 14:37:26 »

Zdravím, řeším podobný problém.. jsem nyní na marodní a během cesty do krámu pro brambůrky mě zastavila hlídka pčr, dostal jsem test na drogy a vyšlo mi pozitivum na kokain/amfetamin. Žádnou z uvedených drog jsem nikdy neměl a viděl je maximálně tak ve filmu nebo ve zprávách.  Nicméně odběr krve jsem odmítl protože jehly nemám rád a ke všemu jsem si jel nakoupit v době kdy nemám vycházku (ano moje blbost) a nechtěl jsem riskovat že mě uvidí někdo z práce či přijde kontrola když budu někde v nemocnici čekat na výsledky krve. Jsem řidič profesionál jezdící MHD u nejmenovaného dopravního podniku, tudíž by byla komplikace přijít o ŘP i přes to že jsem u podniku již přes 5let. ŘP mi nevzali protože jsem ho neměl u sebe, jen jsem ji podepsal papír, řekli že mám zakázanou další jízdu a že mi přijde předvolání ke správnímu řízení. Podle přečtení zákona vím že budu řešen za přestupek Odmítnutí testu na alkohol / návykové látky za který je zákaz řízení 1-2roky a pokuta 25-50k. Je nějaká šance toto správní řízení vyhrát ? Případně jak postupovat aby byl přestupek např. promlčen? Děkuji.
IP zaznamenána

ipkis

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:Pozitivní test na drogy
« Odpověď #10 kdy: 18 Října 2019, 14:42:41 »

Ve Vašem případě - řízení Vás živí. Dále dle Vašeho popisu cítím, že nejste vůbec zkušený s bojem. 100% doporučuji odbornou pomoc, např. Nezaplatím. Bojím se, že jinak jste bez na slušnou dobu...!
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Pozitivní test na drogy
« Odpověď #11 kdy: 18 Října 2019, 20:07:35 »

Nicméně odběr krve jsem odmítl protože jehly nemám rád a ke všemu jsem si jel nakoupit v době kdy nemám vycházku

Jestli vás vyzvali k odběru krve a odmítl jste tak to je větší problém než ten test.. ale hodně záleží jak přesně to proběhlo..

Počkejte až k tomu něco přijde, ale hledejte zatím právníka..
IP zaznamenána

František Dobrota

  • Příspěvků: 359
    • Zobrazit profil
Re:Pozitivní test na drogy
« Odpověď #12 kdy: 19 Října 2019, 10:52:53 »

Je nekde pripad ze nekdo odmitnul krev a proslo mu to? Ja mam dojem ze pokud odmitnu tak je vymalovano.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Pozitivní test na drogy
« Odpověď #13 kdy: 22 Října 2019, 16:24:54 »

Moc dobře nechápu, kde je problém, když marodíte a někdo Vás uvidí v nemocnici... Každopádně odmítnou vyšetření, když jsi sem jistý, že jsem nic neměl, je teda z prominutím generální blbost.
IP zaznamenána