30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Zábor zeleně  (Přečteno 9600 krát)

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Zábor zeleně
« Odpověď #15 kdy: 04 Prosince 2019, 02:00:49 »

OT
Na rozdíl od pisálka Kozelky se domnívám, že krajský úřad rozhodl i se špetkou humoru  ... že by jej správní orgán I. stupně vyzýval k tomu, aby zíval tak dlouho, až vyzívá řidičský průkaz ...
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Hreny

  • Příspěvků: 24
    • Zobrazit profil
Re:Zábor zeleně
« Odpověď #16 kdy: 04 Prosince 2019, 14:06:19 »

Jenyk < No bohužel čeština není můj rodný jazyk nějaká hrubka se vyskytne,... hlavně teda zrovna mě / mně zní cizinci úplně stejně a pokuď nemá za sebou deset let diktátů v daném jazyku je v prdeli jak Baťa s dřevákama,....
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Zábor zeleně
« Odpověď #17 kdy: 04 Prosince 2019, 14:53:05 »

hlavně teda zrovna mě / mně zní cizinci úplně stejně a pokuď nemá za sebou deset let diktátů v daném jazyku je v prdeli jak Baťa s dřevákama,....

to nepoznají ani češi  ;D ;D
Ale fígl.. řekněte si jak by to bylo s tě/tobě.. když tam patří "tě" (kratší) tak "mě" (kratší) a když "tobě" (delší) tak "mně" (delší)..

Strážník tě/tobě vyzývá.. tam je správně "tě" a tak je správně "mě".
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Zábor zeleně
« Odpověď #18 kdy: 04 Prosince 2019, 15:23:32 »

[OT]
Dovolím si také přispět svou troškou do jazykového mlýna:

tTo nepoznají ani čČeši.
Ale fígl.. řŘekněte si, jak by to bylo s tě/tobě.. kKdyž tam patří "tě" (kratší), tak "mě" (kratší), a když "tobě" (delší), tak "mně" (delší)..

Strážník tě/tobě vyzývá.. tTam je správně "tě", a tak je správně "mě".

Jinak řečeno: čeština nezná ".." jako výpustku ani jako cokoliv jiného, naopak zná pravidlo o čárce před větou vedlejší v konklusivní vazbě, již vytvářejí spojky typu "tak", "a tak", "a tedy" atp., a rovněž má poměrně jasná pravidla stran použití majuskulí.
[/OT]

IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Zábor zeleně
« Odpověď #19 kdy: 04 Prosince 2019, 15:25:42 »

Tak jsem Brněnský aparát zdá se moc přecenil, pořád jsem neobdržel žadnou oficiální výzvu a to jsem to odhadoval na půlku listopadu,....

Ono se také nemusí stát už vůbec nic. Nebylo by to nijak neobvyklé (ani u MMB).
IP zaznamenána

Hreny

  • Příspěvků: 24
    • Zobrazit profil
Re:Zábor zeleně
« Odpověď #20 kdy: 10 Prosince 2019, 08:03:38 »

Tak včera se mi pošta pokusila doručit zásilku od MMB se všemi náležitostmi. Má smysl to nějak odkládat, nebo si pro to mám skočit rovnou?

IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Zábor zeleně
« Odpověď #21 kdy: 10 Prosince 2019, 08:52:52 »

Pokud je to možné, vyzvedněte zásilku poslední den lhůty.
IP zaznamenána

Hreny

  • Příspěvků: 24
    • Zobrazit profil
Re:Zábor zeleně
« Odpověď #22 kdy: 12 Prosince 2019, 07:08:53 »

Jen tak z akademické zvědavosti, co by se stalo, kdybych si zásilku nevyzvedl? V případě doručení fikcí už nemám možnost reagovat?
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Zábor zeleně
« Odpověď #23 kdy: 12 Prosince 2019, 08:10:11 »

Pokud si zásilku nevyzvednete, bude (předpokládám, záleží na Pozn. na lístku) vhozena následující den do schránky. Ale taky může být reálně vhozena až za několik dnů, a taky se při tom vhazování může ztratit, zatímco fikce doručení platí.

Při vyzvednutí zásilky na poště máte o trošku více pod kontrolou, co se děje, že o lhůtách, ve kterých je třeba reagovat, víte od jejich začátku, a tak podobně.
IP zaznamenána

Hreny

  • Příspěvků: 24
    • Zobrazit profil
Re:Zábor zeleně
« Odpověď #24 kdy: 12 Prosince 2019, 10:41:19 »

Rozumím, takže pro samotné vedení SŘ nemá přitěžující hodnotu kdyby zásilka byla doručena fikcí. Jediné riziko je, že se pak možná opravdu někde ztratí.
IP zaznamenána

Hreny

  • Příspěvků: 24
    • Zobrazit profil
Re:Zábor zeleně
« Odpověď #25 kdy: 19 Prosince 2019, 10:32:33 »

Tak jsem se dnes stavil na poště. SO mě předvolává na 7.1.2020 k podání vysvětlení ohledně přestupku §5 odst 1 pím g) 251/2016 (zábor zeleně).

Chápu to tak, že SŘ už bylo zahájeno a můžu si vyžádat spis. Dá se na tohle reagovat písemně, nebo se musím osobně v tom lednu dostavit? To se mi moc nechce.

Děkuji
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Zábor zeleně
« Odpověď #26 kdy: 19 Prosince 2019, 10:36:55 »

Pokud je to skutečně "výzva/předvolání k podání vysvětlení", pak správní řízení ještě nebylo zahájeno.

Na Vašem místě bych jim pár dní před termínem poslal dopis, že v souladu se zákonem odpírám podat vysvětlení.
« Poslední změna: 19 Prosince 2019, 10:40:44 od Číkus »
IP zaznamenána

Hreny

  • Příspěvků: 24
    • Zobrazit profil
Re:Zábor zeleně
« Odpověď #27 kdy: 08 Ledna 2020, 01:04:20 »

Tak jsem udělal, od pátku tam mají moji písemnou reakci s tím, že využívam svého práva odepřít podání vysvětlení.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Zábor zeleně
« Odpověď #28 kdy: 22 Prosince 2020, 22:14:43 »

Jak to dopadlo?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Zábor zeleně
« Odpověď #29 kdy: 28 Prosince 2020, 22:14:42 »

IP zaznamenána