30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Alkohol na kole  (Přečteno 2753 krát)

Majakxx

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Alkohol na kole
« kdy: 30 Září 2019, 06:27:50 »

Dobrý den,
Mohl bych vás touto formou poprosit o pomoc, jeden z vikendovych dnu jsem byl v rannich hodinach zastaven na kole policii. Stopku provedla policie tak, ze za mnou najela na chodnik, predtim jsem ale jel na silnici, nevim, zda-li maji zaznam. Majaky zacely svitit az pri prejezdu na chodnik. Byla mi udelana 3x dechova zkouska, vse okolo 1prom. Obcansky prukaz jsem nepredlozil, udaje nadiktoval. Na miste jsem nic nepodepsal. Dle info od strazniku o ridicsky prukaz prijit nemohu, budu predvolan na magistrat, jedna se o pokutu. Je to opravdu pravda, nebo me jen balamutili? Ve “spisu” který vyplnili na místě je psano jako místo zadržení adresa s číslem popisným, nikoli silnice.
Předem děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol na kole
« Odpověď #1 kdy: 30 Září 2019, 08:00:36 »

Mají pravdu v tom, že jde "jen" o pokutu. Ale něco mi říká, že se za Vás pouze někdo vydával ???
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol na kole
« Odpověď #2 kdy: 30 Září 2019, 08:24:45 »

O řidičák přijít nemůžete. Maximálně Vám hrozí pokuta. Jakmile Vám něco přijde z úřadu, anonymizujte to a dejte to sem.
Mimochodem byli to policisté - státní policie, nebo strážníci - městská policie.
IP zaznamenána

Majakxx

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol na kole
« Odpověď #3 kdy: 30 Září 2019, 08:59:13 »

Byla to státní policie.

Ano, pravděpodobně se za mě někdo vydával, ale jak probíhá takové dokazování? :-)
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 509
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol na kole
« Odpověď #4 kdy: 30 Září 2019, 09:31:22 »

Správní orgán musí dokázat, že jste to byl vy, kdo byl fízlama přistižen při tom strašném přestupku. Standardně to probíhá tak, že se konstatuje ve spisu založený nějaký úřední záznam policajtů, kde se píše, že tvrzený přestupce byl ztotožněn podle předloženého dokladu číslo XY. Pokud to sprostý podezřelý rozporuje, měli by průběh toho ztotožnění fízlové dojít před orgán dosvědčit a třeba se ještě nechá zjistit, že doklad nebyl k tomu datu (ani bezprostředně potom) hlášen jako ztracený.
Pokud bylo ztotožnění bez dokladu, přímo se nabízí ho zpochybnit. Přitom by to chtělo neukazovat se na případném ústním jednání, kde by vás mohli fízlové identifikovat. Ideální by bylo vyslání zmocněnce.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol na kole
« Odpověď #5 kdy: 30 Září 2019, 10:19:37 »

Nedokáže si policie při lustraci podle nahlášených osobních údajů najít číslo aktuálně platného OP, a tím i ze ztotožnění bez dokladu udělat v úředním záznamu ztotožnění s dokladem?
IP zaznamenána

Majakxx

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol na kole
« Odpověď #6 kdy: 30 Září 2019, 10:33:00 »

To asi dokáže, ale lze člověka ztotožnit dle například 10 let staré fotografie?
IP zaznamenána