30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Ve starém autobusu si vezl po dálnici automobil  (Přečteno 4717 krát)

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 893
    • Zobrazit profil
Re:Ve starém autobusu si vezl po dálnici automobil
« Odpověď #1 kdy: 26 Září 2019, 22:30:42 »

koukam ze i v nemecku jsou uvedomeli obcane - praskaci  :)

Hlavně já na tom nevidím nic nezákonného. Překročil snad užitečnou hmotnost ? to asi těžko cca 50 lidí + zavazadla - to bude přes 5 tun. Takže tak nějak nevím ani proč měl někdo nutkání někam volat a čím se cítil ohrožen....
IP zaznamenána

Jeff

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
Re:Ve starém autobusu si vezl po dálnici automobil
« Odpověď #2 kdy: 26 Září 2019, 23:19:59 »

Podle mě mu budou chtít našít něco jako "nedostatečně zajištěný náklad". Nedávno jsem zaznamenal podobnou zprávu, jenom šlo o klasický náklaďák s autem na korbě a pod plachtou. I tak se našel dobrák.
IP zaznamenána
Markus Meechan | Carl Benjamin | Milton Friedman | John Stossel | Tucker Carlson | Katie Hopkins | Tommy Robinson  | Jordan Peterson | Dave Rubin | Ben Shapiro

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Ve starém autobusu si vezl po dálnici automobil
« Odpověď #3 kdy: 27 Září 2019, 00:42:09 »

Tak i tam píšou o zajištění nákladu. Napříště folie, nebo noviny na okna. Mně se to jako transport líbí:)
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Ve starém autobusu si vezl po dálnici automobil
« Odpověď #4 kdy: 27 Září 2019, 07:32:15 »

By mne zajimalo, kudy ten passat do autobusu "nastoupil". To snad musel vyriznout diru ve strese, nebo co...
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Ve starém autobusu si vezl po dálnici automobil
« Odpověď #5 kdy: 27 Září 2019, 08:10:30 »

Je tam psáno, má to v zadu otevírání jako vrata:)
IP zaznamenána

yyz9a1

  • Příspěvků: 259
    • Zobrazit profil
Re:Ve starém autobusu si vezl po dálnici automobil
« Odpověď #6 kdy: 27 Září 2019, 09:03:05 »

Nevím jak nezajištěný náklad? z uzavřeného busu to vypadnout nemůže, to ho spíš ztratí ta odtahovka.
Na druhou stranu Rakušáci jsou schopní vás buzerovat za lyžáky pod sedačkou v kabině....

Kdyby to ale přivázal nějakou kurtou za nápravu k něčemu pevnému, tak už na něj snad nemůžou...
IP zaznamenána

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Ve starém autobusu si vezl po dálnici automobil
« Odpověď #7 kdy: 27 Září 2019, 09:36:18 »

Ten autobus jsem nedávno viděl na vlastní oči zaparkovaný v jedné vísce poblíž hranice. Je to normální stará karosa upravená k přepravě závodních aut s vyklápěcí zádí, kterých po závodech dřív jezdilo spoustu.
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Ve starém autobusu si vezl po dálnici automobil
« Odpověď #8 kdy: 27 Září 2019, 09:42:14 »

presne tak drive to byla bezna praxe mit autobus upraveny na trnasport zavodniho auta a to vsude po svete, u nejakych histocupu atp jsou bezne videt i dnes

tak minimalne prikurtovana kola asi mit musel,jinak by tam litalo, coz je stejne zabezpeceni jako na podvalu
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Ve starém autobusu si vezl po dálnici automobil
« Odpověď #9 kdy: 27 Září 2019, 09:56:29 »

Fízlové mohou argumentovat že vozidlo je homologováno pro přepravu osob a zavazadel osobní auto i při nejlepší vůli osobou ani zavazadlem není. Tedy obdobně jako kdyby někdo vezl lidi na korbě náklaďáku by mu to zatrhli.
IP zaznamenána

yyz9a1

  • Příspěvků: 259
    • Zobrazit profil
Re:Ve starém autobusu si vezl po dálnici automobil
« Odpověď #10 kdy: 27 Září 2019, 12:50:54 »

Fízlové mohou argumentovat že vozidlo je homologováno pro přepravu osob a zavazadel osobní auto i při nejlepší vůli osobou ani zavazadlem není. Tedy obdobně jako kdyby někdo vezl lidi na korbě náklaďáku by mu to zatrhli.
Pochybuji že se homolohuje na přepravu zavazadel. Když tak nákladu.
Osoby a náklad.
imho nikdo mne nemůže zakazovat místo osob vést náklad, pračku taky vezu v osobáku na složených sedačkách a je to legální. Do max. nosnosti vozidla.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Ve starém autobusu si vezl po dálnici automobil
« Odpověď #11 kdy: 27 Září 2019, 13:17:20 »

nikdo mne nemůže zakazovat místo osob vést náklad, pračku taky vezu v osobáku na složených sedačkách a je to legální. Do max. nosnosti vozidla.
Jakože ji dáte do kufru, zajistíte ji proti pohybu kurtama a ona přesahuje do kabiny tak, že neohrožuje posádku a nebrání řidiči výhledu? To problém není.
Pokud myslíte, že sklopíte zadní sedačky a na to ještě hodíte pračku, tak to problém je. Jak to potom kurtujete, mohu-li se zeptat? :) Pokud praktikujete tento způsob, příště doporučuju připlatit si dvě stovky za odvoz, většina prodejců to nabízí.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 753
    • Zobrazit profil
Re:Ve starém autobusu si vezl po dálnici automobil
« Odpověď #12 kdy: 29 Září 2019, 21:46:58 »

kurty a kotevní body
samo certifikované

to je jediné, co mu najdou
takže ty folie do oken by to určitě řešily

nebo dobové zatahovací záclonky
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Ve starém autobusu si vezl po dálnici automobil
« Odpověď #13 kdy: 30 Září 2019, 09:58:27 »

.goyi - jenže ne vždycky to, co člověk potřebuje převézt, zrovna kupuje.

Ještě když jsem byl mladej a blbej, tak jsem do zavazadelníku felicie kombi dal rackovou UPS a pak měl nehodu. Nebyla upevněná. Zadní sedadla byla do pravého úhlu, ale vydržela a UPS neletěla dopředu. Takže všechno kurtuju a nejvíc je asi chytit kurtu za oka, která drží zadní sedadla a počítat hlavně s pohybem dopředu.
IP zaznamenána

yyz9a1

  • Příspěvků: 259
    • Zobrazit profil
Re:Ve starém autobusu si vezl po dálnici automobil
« Odpověď #14 kdy: 30 Září 2019, 11:03:25 »

....
Pokud myslíte, že sklopíte zadní sedačky a na to ještě hodíte pračku, tak to problém je. Jak to potom kurtujete, mohu-li se zeptat? :) Pokud praktikujete tento způsob, příště doporučuju připlatit si dvě stovky za odvoz, většina prodejců to nabízí.

Tak kurty jsou základ - nejsem sebevrah, to není o zákoně alo o pudu sebezáchovy. Mam MPVčko, takže sedačky jdou překlopit dopředu jako bylo u feldy kufru mam kotevní body, další vzniknou z úchytů sedaček. Nicméně ač zajištěná, nachýzá se v prostoru určeném původně  pro pasažéry. Samozřejmě když to někdo stěhuje ve smartu, tak to problém bude...

Předpokládám že tu káru měl taky přikurtovanou, jelikož nikdo není snad takový šílenec aby si dal volně za záda v autě něco co má tunu a kola...
« Poslední změna: 30 Září 2019, 11:13:17 od yyz9a1 »
IP zaznamenána