30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Policista je povinen strpět pořizování záznamu nebo fotografií při výkonu služby  (Přečteno 5972 krát)

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil

Předpisy, předpisy.... hlavně, že mě už 2x v Praze prošel velký zavírací nůž. Vždycky mi ho vyhodí při cestě zpátky a já zase musím vybírat novej na alíkovi. ;D
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

A přitom nikdo neřeší, že v každém současném mobilu či notebooku jsou Li-Ion/Li-Pol články, které při (ne)vhodném zacházení můžou celé letadlo zapálit a zamořit toxickými splodinami jejich hoření..

Řeší.. já myslím že nějaká aerolinka dokonce už zakázala články od nějaké kapacity.

Takže když si chcete uplácat do letadla výbušninu, dělejte to v rukavicích a nenoste to po kapsách, pak je to cajk.

Asi taková pohoda to nebude.. třebas asi stačí být blízko u Semtexu a můžete mít problém.. a když se Semtexu dotknete tak je prý lepší na letiště pak pár týdnů nechodit.

IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil

Už jsem se několikrát ptal obsluhy detektoru, co mám dělat v případě, kdy si v samoobsluze vezmu košík po někom, kdo pracoval ten den třeba v chemické laboratoři. Neuměli mi odpovědět…
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil

No hlavně co máš dělat v případě že jsi ráno ještě zaskočit na střelnici a nitrokouř smrdí z hadrů i za roh :-D
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil

No hlavně co máš dělat v případě že jsi ráno ještě zaskočit na střelnici a nitrokouř smrdí z hadrů i za roh :-D
Pak bych doporučil mít naplánovaný let až navečer a užít si příjemnou prohlídku provozních prostor letiště spojenou s důkladným přebalením zavazadel. S ochrankou a pyrotechnikama pak můžete krátit čas kecáním o zbraních.
IP zaznamenána

M8

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil

Z kontroly výbušnin na letišti není důvod něco vyvozovat – je zcela namátková, ani není nutné vypadat jako talibánec. Test reaguje na přítomnost nitrátů. Pokud byste před odletem venku práskali petardy, tak je dobrá šance, že budete pozitivní.
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 688
    • Zobrazit profil

A co to pro cestujícího znamená? Pokud by jim to začalo pípat nebo co to dělá, co to znamená a co je cestující povinen strpět?

Celkem mne překvapilo, když mi těmi papírky na letišti otírali nezletilé dítě, se kterým jsem cestoval, a na souhlas s tím otíráním se ptali jeho, nikoli mě jako jeho zákonného zástupce.
IP zaznamenána

M8

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil

A co to pro cestujícího znamená? Pokud by jim to začalo pípat nebo co to dělá, co to znamená a co je cestující povinen strpět?

Celkem mne překvapilo, když mi těmi papírky na letišti otírali nezletilé dítě, se kterým jsem cestoval, a na souhlas s tím otíráním se ptali jeho, nikoli mě jako jeho zákonného zástupce.

Nevím co to znamená. Při pozitivitě (která samozřejmě může být falešná) bude pravděpodobně čekat výrazně podrobnější kontrola tebe i tvých zavazadel.

Děcka jsem nezažil, ale kontrolují prakticky každý let. Nesouhlasit asi můžeš, ale výsledek bude stejný jako při pozitivním testu.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil

M8: nejsem si jistý, zda-li ale nejsou povinni poučit, co znamená odmítnutí testu. Zejména pokud se ptají nezletilého…
Navíc si ani nejsem jistý, co vlastně znamená pozitivní test krom důkladné prohlídky zavazadel. Jak už jsem psal dříve — několikrát jsem se jich ptal, co v případě, kdy kontaminace pochází např. z košíku v samoobsluze. Neuměli odpovědět…
IP zaznamenána

M8

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil

nejsem si jistý, zda-li ale nejsou povinni poučit, co znamená odmítnutí testu. Zejména pokud se ptají nezletilého…

Nevím, tipl bych, že žádnou takovou povinnost nemají. Přeprava letadlem není něco na co bys měl ústavní právo. Nebudeš se řídit pokyny personálu letiště, nepoletíš + jako bonus tě ještě zajistí do příchodu policie, když se jim něco nebude pozdávat.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil

celník je personál letiště?
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil

Myslím, že lidi na security nejsou celníci, ty bych čekal na celnici, tedy ten průchod od výdeje zavazadel ven. Myslím, že nejsou ani policisté.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil

No hlavně co máš dělat v případě že jsi ráno ještě zaskočit na střelnici a nitrokouř smrdí z hadrů i za roh :-D
Pred cca 4 lety se mi to povedlo - vecerni navsteva strelnice (vnitrni) a rano let Richmod - Newark a pak Newark - Praha. V Richmondu pohoda a v Newarku mne nahnali do ocuchavaci kabinky. Pozitivni test, pohovor s letistnim fizlem, stery rukou, provereni moji historie navstev USA a letel jsem o letadlo pozdeji, ale 'za odmenu' mne posadili do business. Nutno podotknout, ze jsem nebyl zdaleka sam pozitivne testovany.
IP zaznamenána