30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Bazarní Buzny - u koho jo.  (Přečteno 9039 krát)

dedek

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Bazarní Buzny - u koho jo.
« kdy: 12 Září 2019, 18:53:31 »

Zdar

Protože užívaný kchár se před časem odporoučel do šrotu a toho času proháním skorem veterána, což je sice velice funny, ale docela drahá sranda, nastal čas na nákup dalšího, žel ojetého vozu.

Podle nějakých kritérií jsem vytipoval několik vozidel přicházejících do úvahy. Základním kritériem je, že dávám přednost autu s motorem, před levnými zánovními osmkrát turbenými motory do sekaček. Zda je, či není toto uvažování správné nakonec ale není předmětem tohoto vlákna. Narazil jsem totiž na problém, od koho předmětné vozidlo koupit.

Z výběru obchodního partnera se už před drahnou dobou diskvalifikovali zmrdi z AAA. Čili asi 40% bazarního trhu.

Pár aut odpovídajícího stavu na webu inzerují DAVO Car ve Voticích. Ale jejich pověst na webu je naprosto děsivá. Zřejmě zmrdi, co už nedokázali využívat ani v AAA stvořili vlastní rejdiště. Návštěva Votic tedy padla.

Nevím co si myslet o Auto ESA a Auto Diskont. Na první pohled se zdají být klonem AAA. Netuším. Negativní recenze na ESA se nesou ve znamení ofuků s úvěrama, což je mi celkem "brácha". Nehodlám auto ani lízat, ani jinak úvěrovat.

Ví třeba někdo něco o "Slomi Car" v ČB? Není to slovutný pan prase? A co EU automobile? A znáte někdo "větší" bazar, kde se dá nakupovat bez pocitu cikánského pouťového dobírání? Nebo si to fakt musím dotáhnout z říše?

Od koho v téhle zemi jde koupit auto?
« Poslední změna: 12 Září 2019, 19:00:12 od dedek »
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Bazarní Buzny - u koho jo.
« Odpověď #1 kdy: 12 Září 2019, 19:03:38 »

No, nemám sice moc zkušeností, ale obávám se, že jistotu nebudete mít a dle všeho ani obecně solidní bazar neexistuje. A to ani v říši. Kolega byl spokojen v Auto Opat, řešil i reklamaci a dopadla pozitivně.
IP zaznamenána

motoosman

  • Příspěvků: 255
    • Zobrazit profil
Re:Bazarní Buzny - u koho jo.
« Odpověď #2 kdy: 12 Září 2019, 20:05:04 »

Já mám  velice dobrou zkušenost s carnext.cz
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 235
    • Zobrazit profil
Re:Bazarní Buzny - u koho jo.
« Odpověď #3 kdy: 12 Září 2019, 20:06:33 »

Nebudu uvadet zadne znacky ani zemepisne oznaceni, zkusim zobecnit sve zkusenosti z posledniho ctvrt roku (netlacil me cas, stare provozuschopne auto jsem mel, nove jsem proste jen chtel), kdy jsem vybiral novy povoz. Novym mysleno novy nebo neco z operaku, 1-2 roky, 15-30 tisic najeto.

Stareho auta (10 let, 150 tisic km) jsem se hodlal zbavit, v me socialni siti nikomu nedavalo smysl. Auto sice odpovidalo stari, ale na investice (gumy, skrabance atd) jsem posledni roky kaslal, proste jsem vedel, ze to chci casem prodat. Samozrejme stejny pocit jsem mel jako potencialni kupujici ojetiny v bazarech.

Navstivil jsem velke autobazary, male autobazary i bazary honosici se znackou velkych prodejcu novych aut. Male autobazary nenabizely to, co jsem chtel, ale tak nejak jsem v nich mel pocit, ze si na nic nehraji a v blizkem okoli se nemohou zkazit jmeno, protoze pak konci. Velke a znackove autobazary, no to bylo o hodne smutnejsi. Ve finale jsem stal (tech nabidek bylo vice, nezalezi na znacce) pred rozhodnutim, zda poridit novou skladovku o cca 10-20 % draze, nez 1-2 starou ojetinu s alespon trochu lepsim puvodem. Takze mi pred barakem stoji uz tyden nove auto. Nakonec jsem jim i stare nechal na protiucet, mozna bych to nekde prodal o 10 tisic draze, ale za ten cas a nervy mi to nestalo, navic skladovky maji samozrejme "slevu" na protiucet, kterou bych v plne vysi neuhadal nikdy.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Bazarní Buzny - u koho jo.
« Odpověď #4 kdy: 12 Září 2019, 23:37:44 »

ESA má velmi podobné praktiky jako 3A
nemyslím jen finanční, ale především technické
tedy 90% navoněná bída
kamarád u nich měnil menší za větší, menší bylo po prvním majiteli, pravidelný servis atp.
tak nás zajímalo, za kolik se to "pak" objeví
no, vůbec se to neobjevilo
naopak do "nového" většího nasypal po půl roce skoro kilo ( NC 270 )
nyní již bez problému provozované
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Bazarní Buzny - u koho jo.
« Odpověď #5 kdy: 13 Září 2019, 09:38:00 »

Já mám z AAA všechny auta kromě zvláštností s osmiválcema. Jezdí všechno dobře. Je potřeba vědět co chci, neslevit z toho a ideálně vzít si s sebou někoho, kdo tomu konkrétnímu autu rozumí. Pokud takhle základní pravidla nehodláte dodržovat, nebudete spokojen nikde.

EDIT: Ještě jsem zapomněl na rozpočet. U aut do 100k je třetina jejich ceny marže, takže počítejte s tím, že to bude ve všech bazarech slabota. Pokud chcete koupit za nějaké rozumné peníze, třeba 250k a výš, tak se v áčkách dá koupit dost dobře.
« Poslední změna: 13 Září 2019, 09:39:50 od mcsoap »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Bazarní Buzny - u koho jo.
« Odpověď #6 kdy: 13 Září 2019, 10:07:06 »

Jo, je potřeba vědět co člověk chce. A třeba měřák tloušťky laku je povinná výbava. Já mám zásadní podmínky typu
- nebourané sloupky, prahy a střecha, např. jeden blatník nevadí
- po prvním majiteli, musí být FO, nikdy firma
- benzín

Pak už je mi to jedno, ale spíš preferuju korejce, protože stočit a nafejkovat oktávky umí každý, ale u exotik to lidi neumí a VAG na to nefunguje :-D
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Bazarní Buzny - u koho jo.
« Odpověď #7 kdy: 13 Září 2019, 10:24:40 »

Nevím co si myslet o Auto ESA a Auto Diskont. Na první pohled se zdají být klonem AAA. Netuším. Negativní recenze na ESA se nesou ve znamení ofuků s úvěrama, což je mi celkem "brácha". Nehodlám auto ani lízat, ani jinak úvěrovat.

Mám jednu starší zkušenost s ESA a tam to jeli stejně jako v AAA.
Všechno se tam vleklo.. jejich taktika asi byla hejla unavit aby jim podepsal to co chtějí a měl to už za sebou.

Že by řekli pravdu o stavu auta jsme ani nečekali.. při prohlídce zjištěné závady o kterých v bazaru "vůbec netušili"..

Podle smlouvy auto bylo úplný vrak a všechno bylo nutné vyměnit.. ale protože to byla šablona tak tam nebyly některé závady které auto skutečně mělo  ;D ;D

A třešnička.. chtěli jsme vidět předem návrh smlouvy.. ten neuměli vytisknout a tak nám dali přečíst smlouvu někoho jiného s jeho údaji  ;D ;D


Ale na druhé straně.. auto bylo po nějaké slevě koupené a po letech pořád jezdí a nebyl s ním žádný velký problém.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:Bazarní Buzny - u koho jo.
« Odpověď #8 kdy: 13 Září 2019, 10:44:22 »

Prosel jsem si zacatkem prazdnin necim podobnym. Obehl jsem snad vsechny vetsi a znamejsi bazary v Praze a ziskal jsem za a) presvedceni, ze cim vetsi bazar, tim vetsi zmrdi, a za b) presvedceni, ze AAA=ESA. Nechtel jsem zadny z idolu ceskych domacnosti (fabia/octavia/rapid/karoq/kodiaq/zemaq/funebraq/pasat/golf/focus/mondeo), takze jsem mel trochy usnadnenou situaci (vybiral jsem z radove mensiho poctu aut). Nakonec mi navstevy velkych bazaru pomohli si ujasnit, co vlastne presne chci a to jsem potom zacal shanet po cele CR. V uvaze byl i primy dovoz z okolnich zemi. Auto jsem nasel v internetove nabidce v jednom malem (nizsi desitky aut v nabidce) autobazaru za KV, jeden telefonat a jeli jsme. Celkem slusne a korektni jednani od bazarnika, trosku mlhy si neodpustil, ale vcelku rychle to vzdal - malinko ho evidentne rozhodilo, co vsechno se da na internetu dohledat i kdyz si on mysli, ze uz to davno smazal ;-). Dohodli jsme se, myslim, k obapolne spokojenosti a ani po cca 3 mesicich se na aute neobjevilo nic, o cem bych nevedel pri koupi.

Takze moje rada: ujasnit si, co vlastne presne chci a pak do hledani zapojit internetovou nabidku ruznych malych bazaru a nebat se si pro auto dojet par (set) km (treba i do toho Nemecka - i kdyz si myslim, ze uz to davno zadna automaticka vyhra neni).
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Bazarní Buzny - u koho jo.
« Odpověď #9 kdy: 13 Září 2019, 10:59:29 »

Můžu doporučit Auto Fráňa v Brně - bral jsem tam Mondeo, cca o měsíc dva později na mé doporučení kamarád Passata a obě auta naprostá špička. solidní jednání, dobrá domluva. Akorát není tak velký jako áčka no.. Ale zase se dá dovoz domluvit dle vlastních parametrů...
IP zaznamenána

Féna

  • Příspěvků: 137
    • Zobrazit profil
Re:Bazarní Buzny - u koho jo.
« Odpověď #10 kdy: 13 Září 2019, 12:15:21 »

Ja jsem obecne nabyl dojmu, ze pomerne dobra vec je kupovat auta, ktera byla zanechana protiuctem u dealera jakekoliv znacky. Tim netvrdim, ze tam nelze narazit na vrak, ale prodejce vetsinou neni zbehly bazarnik a neni to primarni zdroj jeho prijmu a tak se vetsinou nesnazi mlzit a s auty nejak manipulovat.

Hodne o aute rekne napriklad znacka pneumatik, ktere jsou na nem nazuty, pokud tam je sada zanovnich michelinu za 20k, tak je predpoklad, ze na aute se nesetrilo, pokud tam je cina nebo znacky typu sava, debica... tak se vice hledelo na provozni naklady a je lepe se mit na pozoru. Tohle se mi potvrdilo ve 100% pripadu.

A jen perlicka k AAA auto a auto ESA. Vim o aute, ktere vykoupili za 100k a prodavaji za 190k, behem jejich testovaci jizdy neodhali naprosto nic. Pokud se potrebujete zbavit nejake nalestene bidy, doporucuji :D
IP zaznamenána

ironman

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Bazarní Buzny - u koho jo.
« Odpověď #11 kdy: 13 Září 2019, 12:22:50 »

davocar nebrat, jako jediní odkoupili roční auto spálené na troud po C sloupky

když už chci do auta pustit trochu víc peněz, tak jedině u dealera
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 678
    • Zobrazit profil
Re:Bazarní Buzny - u koho jo.
« Odpověď #12 kdy: 13 Září 2019, 13:54:36 »

Posledni dve auta jsem si nechal dovezt od soukromniku ze zapadni Evropy. Ja nasel a vykomunikoval, dovozce prohledl, privezl a zaregistroval. Mam v umyslu tak postupovat i nadale.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Bazarní Buzny - u koho jo.
« Odpověď #13 kdy: 13 Září 2019, 23:52:37 »

já jezdím k dealerům ven - rovnou bez DPH
drahé polovičce jsem kupoval zde

samo vše do 3let stáří a vše nafta nad 100kW
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Bazarní Buzny - u koho jo.
« Odpověď #14 kdy: 14 Září 2019, 19:32:38 »

Nechte si tyto povídačky někam na Novinky.cz.

Pokud si auto vyberete na ploše dá se na něj cedulka “Prodáno” a pak se s ním již nehýbe než se vyříděj papíry a dostanete klíče.

Odstranění dálniční známky, kolikrát i koberečků, PHM a povinné výbavy probíhá snad ve všech bazarech před vystavením na ploše.

Více zkušeností zde:
https://www.vasestiznosti.cz/spolecnost-349/aures-holdings-a-s
« Poslední změna: 14 Září 2019, 19:35:12 od t4455 »
IP zaznamenána