30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: GP ČR  (Přečteno 15837 krát)

Jeff

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
Re:GP ČR
« Odpověď #30 kdy: 19 Září 2019, 11:06:43 »

...
Ok, od teď všechny kontroly začínám "Dobrý den, soudruhu."

...
Tak to bych mu ještě odpustil. Třeba chtěl dělat něco užitečnýho, ale do armády ho nevzali...

Z osobní zkušenosti jsou horší ti, co se popisují jako "od dětství jsem měl silný pocit pro pořádek". Extra problém nastává, když je takový člověk z rozvedené rodiny atd.
To pak chce extra pomáhat a extra chránit ve všech oblastech života.
IP zaznamenána
Markus Meechan | Carl Benjamin | Milton Friedman | John Stossel | Tucker Carlson | Katie Hopkins | Tommy Robinson  | Jordan Peterson | Dave Rubin | Ben Shapiro

Jeff

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána
Markus Meechan | Carl Benjamin | Milton Friedman | John Stossel | Tucker Carlson | Katie Hopkins | Tommy Robinson  | Jordan Peterson | Dave Rubin | Ben Shapiro

yyz9a1

  • Příspěvků: 259
    • Zobrazit profil
Re:GP ČR
« Odpověď #32 kdy: 08 Listopadu 2019, 08:34:31 »

Předpokládám že zjistit majitele takové hračky zas takový problém není, pokud se snažili... Není to tuctovka a ochota lidí bonzovat je u nás velmi vysoká.
Jsem moc zvědavý jak se bude případ ubírat dál, protože majitel ještě neznamená řidič, a pokud se jim v nějakém pomatení smyslů sám nepřizná, nemají šanci poznat, kdo nebo co sedělo pod tou helmou. Klidně to mohl být Stig  ;)
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:GP ČR
« Odpověď #33 kdy: 08 Listopadu 2019, 08:58:07 »

je zajímavé, jak autor Petr Matulík toho posledního odkazovaného článku o slavném dopadení klade rovnítko "vozidlo technicky nezpůsobilé = ohrožení ostatních". Příliš ohrožující ta jízda přitom nevypadala, zažil jsem v provozu řadu horších situací s vozidly technicky způsobilými, leč dementním řidičem. Lze najít řadu speciálů homologovaných  - např. https://www.auto.cz/na-prodej-je-jedina-formule-1-ktera-muze-do-normalniho-provozu-100602 atd.
Ale bude záležet, jak se k tomu dotyčný, dosud neusvědčený údajný pachatel přestupku postaví - zda-li "po chlapsku" a nechá se vykostit, nebo pošle orientovaného zmocněnce. Osobně mu držím palce.
IP zaznamenána

HelmMuth

  • Příspěvků: 289
  • You're never wrong to do the right thing
    • Zobrazit profil
Re:GP ČR
« Odpověď #34 kdy: 08 Listopadu 2019, 11:31:41 »

Ze zvědavosti jsem otevřel diskusi na idnesu pod tímto článkem
https://www.idnes.cz/praha/zpravy/dalnice-d4-formule-ridic-policie-patrani-vysetrovani-prestupek-pokuta-pribram.A191108_073246_praha-zpravy_pmk/diskuse
a světe div se, panují zde jen samé rozumné názory :

škoda, že se PČR nevěnovala vyšetřování s takovou intenzitou když mi ukradli 2x auto, 3x sklep, 1x lyze i rakví, 1x litá kola, nebo když mě nabourali, vybrzdili, v centru města vykapsovali, na Venclu škálu drog nabízeli,...

Nevím, zda toto vozidlo "nezpůsobilé k provozu na pozemních komunikacích" ohrozilo ostatní účastníky silničního provozu, ale mě každoděně ohrožují vozidla způsobilá a policajtům to zjevně nevadí!

V tisícech? Bože dejte mu to za litra ať máte na svačinu a nechte ho být.
Pořád by mě podle videa ohrožoval méně než cyklista, co večer nemá žádná světla... jako se mi stalo včera večer.

Dobře udělali! Jeden zjistí, že mu to projde, a za pár let to bude na dálnicích samá formule!
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:GP ČR
« Odpověď #35 kdy: 08 Listopadu 2019, 22:16:43 »

Ze zvědavosti jsem otevřel diskusi na idnesu pod tímto článkem ...... a světe div se, panují zde jen samé rozumné názory
Protoze vidi konkretni pripad, dejte jim jinej priklad, napr. ze false positive "fetak" nepredlozil ridicak a diky tomu muze dal beztrestne ridit a uvidite ty komentare. Ti lide o tom nepremysli do hloubky, oni si akorat odskocili vyblejt svy jediny spravny nazory. Jen misto lokalni hospody zvolili idnes diskusi.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

invincible.miner

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:GP ČR
« Odpověď #36 kdy: 31 Března 2020, 14:08:28 »

Správní orgán konstatoval, že policie měla k dispozici několik videozáznamů jízdy formule po dálnici. Zjistila, kde formule parkuje a že s ní bylo nějakým způsobem manipulováno. Na konkrétního podezřelého policii navedl oznamovatel. Uvedený řidič se však k přestupku odmítl vyjádřit.

Správní orgán zastavil řízení s 45letým mužem, který byl v podezření, že loni na dálnici D4 na Příbramsku řídil technicky nezpůsobilou formuli. Podle vyjádření úředníků se nepodařilo policii prokázat, že monopost řídil právě tento muž. Šofér měl totiž helmu.

https://www.novinky.cz/krimi/clanek/urad-nepotrestal-ridice-formule-z-dalnice-d4-identifikaci-znemoznila-helma-40318768
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:GP ČR
« Odpověď #37 kdy: 31 Března 2020, 14:17:20 »

Ještě důležitější je jiné sdělení: "Správní orgán následně zadal antropologický posudek kriminalistickému ústavu, protože neměl způsob, jak zjistit, zda opravdu řídil 45letý muž. Ze znaleckého posudku vyplynulo, že podklady k přestupku jsou velmi nízké kvality, a není tedy možné spolehlivě hodnotit a porovnávat antropologické znaky nezbytné k identifikaci konkrétní osoby, napsal úřad..."

Tedy na něj měli opravdu velkou žízeň a zkoušeli všechno možné....
IP zaznamenána

invincible.miner

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:GP ČR
« Odpověď #38 kdy: 31 Března 2020, 14:26:05 »

Ten posudek by měla ta úřednická svině zaplatit.

Podrobnější informace vč. samotného usnesení SO: facebook.com/pravniochranaridicu/posts/2568243856784460
IP zaznamenána

Jojoba

  • Příspěvků: 437
    • Zobrazit profil
.... a to se ani nesnažili o SPRDEL ? Divné....
« Odpověď #39 kdy: 31 Března 2020, 18:21:37 »

« Poslední změna: 31 Března 2020, 18:30:08 od Číkus »
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:GP ČR
« Odpověď #40 kdy: 31 Března 2020, 22:18:10 »

z diskuse  ;D "Zde vidíme, jak je používání ochranných prostředků důležité"
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:GP ČR
« Odpověď #41 kdy: 31 Března 2020, 22:45:26 »

no tak stát na to určitě má  >:(
ale zaplaˇpánbu, ten pán s garáží měl rozum a načteno  8)
IP zaznamenána

yyz9a1

  • Příspěvků: 259
    • Zobrazit profil
Re:GP ČR
« Odpověď #42 kdy: 01 Dubna 2020, 14:52:01 »

no tak stát na to určitě má  >:(
ale zaplaˇpánbu, ten pán s garáží měl rozum a načteno  8)
Aby neměl, pokud to byl bývalý bengoš  ;D
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:GP ČR
« Odpověď #43 kdy: 01 Dubna 2020, 15:08:28 »

Aby neměl, pokud to byl bývalý bengoš  ;D

A nebo to bylo : Ty vole Karle - jak se v tom jezdí - paráda co ? Hlele tak jak to uděláme - no ty řekneš že......
IP zaznamenána

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:GP ČR
« Odpověď #44 kdy: 13 Srpna 2022, 20:19:39 »

IP zaznamenána