30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Naměřeno 0,20 , 0,15 a 0,13  (Přečteno 23594 krát)

Levon

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
[?] Naměřeno 0,20 , 0,15 a 0,13
« kdy: 24 Listopadu 2014, 23:21:05 »

Dobrý den, moc vás žádám o pomoc.... Moje situace - jsem muzikant, jel jsem odehrát koncert autem...celý večer jsem nic nepil, poté odjel autem, auto zaparkoval a po cestě domů od parkoviště si dal jedno 13 pivo...došel domů a šel spát...Bylo něco po půlnoci. Cca ve 3:00 mě vzbudil telefon, volala mi známá, že je ve městě, ujel jí poslední noční vlak a nemůže se dostat domů...Jestli bych jí nehodil...Jelikož jsem jí hodně dlužen, často mi pomáhá, tak jsem souhlasil...Vstal, oblekl se, došel pro auto a odvezl jí domu...Ale jak se říká...Pro dobrotu na žebrotu...Na nějaké pivo před spaním jsem si ani nevzpomněl. Samozřejmě mě zastavila hlídka, provedla kontrolu a já nadýchal 0,20...další měření po 5 minutách 0,15...za dalších 5 minut třetí měření 0,13...To jsou přímo čísla, co svítila na displayi alkohometru... Řidičák mi nechali, sami řekli, že kdybych býval nešel spát a někde chodil nebo se aspoň před spaním najedl, tak nic nenadýchám...Bohužel jsem jim to jedno pivo před spanim přiznal, coz byla asi chyba, jak tady teď všude koukám... Zatím mi nepřišel žádný dopis, nic... Co můžu očekávat? jak z toho ven? hodně jsem tady toho pročetl, ale vůbec se v těhle věcech nevyznám a nejsem z toho moc moudrý...hlavně, abych nepřišel o papíry...Dojíždím učit do jedné základní umělecké školy cca 40 km, bez řidičáku bych byl pěkně v háji :-( prosím poraďte...děkuju mockrát
IP zaznamenána

iFos

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Naměřeno 0,20 , 0,15 a 0,13
« Odpověď #1 kdy: 24 Listopadu 2014, 23:30:07 »

Jistě Vám zde jiní poradí mnohem lépe než já, ale určitě jste přiznal jen jedno nealkoholické pivo před spaním a pokud jste pak něco podepsal, tak jste v té tmě a tom rozrušení z "preventivní" kontroly ani nepostřehl, že i přes Vaše jasné tvrzení o nealkoholickém pivu tam napsali jen pivo. Ale dokud nic nepřijde, tak bych se tím netrápil. Pokud ti poldové mají alespoň nějaké zbytky rozumu, tak to nechají být.
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:Naměřeno 0,20 , 0,15 a 0,13
« Odpověď #2 kdy: 24 Listopadu 2014, 23:40:24 »

Do 0,24 promile je to negativni vysledek na alkohol. Takze se nebat.
Zadejte si tady na foru termin fyziologicka hodnota alkoholu v krvi a prectete si to.

A priznani piva ?  Ano, myslel jste samozrejme nealkoholicke a protoze i vysledek dechove zkousky ukazal ze alkohol pozit nebyl, byla to pravda.

Jestli Vas obeslou, jednim podanim vysvetleni - pisemne nebo ustne to splachnete. Aspon se to naucite a hlavne nebudete priste cetnikum nic povidat  :)
IP zaznamenána
Concorde

Levon

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Naměřeno 0,20 , 0,15 a 0,13
« Odpověď #3 kdy: 25 Listopadu 2014, 00:02:31 »

Já blbec jim v tom stresu bohužel uvedl, že šlo o pivo Démon 13....
Nejsem si tím úplně jistý,ale mám pocit, že jsem jim pak ale podepisoval jen ty tři lístky z alkoholmetru...A nic jiného po mě podepsat nechtěli...Jak řikám, nejsem si tim na 100 procent jistý...ale fakt si nepamatuju, že bych podepisoval ještě něco. Je to možné?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Naměřeno 0,20 , 0,15 a 0,13
« Odpověď #4 kdy: 25 Listopadu 2014, 02:43:37 »

Já blbec jim v tom stresu bohužel uvedl, že šlo o pivo Démon 13....
Nejsem si tím úplně jistý,ale mám pocit, že jsem jim pak ale podepisoval jen ty tři lístky z alkoholmetru...A nic jiného po mě podepsat nechtěli...Jak řikám, nejsem si tim na 100 procent jistý...ale fakt si nepamatuju, že bych podepisoval ještě něco. Je to možné?
Je opravdu téměř jedno co jste podepsal. Prostě a jednoduše jste jim řekl že pivo bylo nealkoholické a nevšiml jste si že Vám asi špatně rozumněli a napsali tam alkoholické a nějakou značku......Důležité je co naměřili a co řeknete u správního řízení. A to co naměřili potvrzuje to že jste nepil.
« Poslední změna: 25 Listopadu 2014, 02:48:49 od pk202 »
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Naměřeno 0,20 , 0,15 a 0,13
« Odpověď #5 kdy: 25 Listopadu 2014, 09:03:37 »

Až něco přijde od úřadu, dejte vědět. Podáme jim písemné vysvětlení a tím to s největší pravděpodobností skončí.
IP zaznamenána

torrente

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:Naměřeno 0,20 , 0,15 a 0,13
« Odpověď #6 kdy: 25 Listopadu 2014, 10:18:03 »

Podle mě je v tomto případě celkem jedno, že se přiznal k tomu jednomu pivu. To by se musel přiznat, že si to pivo dal před jízdou nebo dokonce během jízdy. Po 3 hodinách už měl dostatečnej důvod se domnívat, že pod vlivem nebude. A zkouška to potvrdila.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Naměřeno 0,20 , 0,15 a 0,13
« Odpověď #7 kdy: 25 Listopadu 2014, 11:19:49 »

Já blbec jim v tom stresu bohužel uvedl, že šlo o pivo Démon 13....

Tady zase vidíte proč je lepší nic neříkat.
Měřáky na dechovou zkoušku mají nepřesnost až 0,24 a platné změřené hodnoty jsou 0,15 a 0,13- ovlivnění alkoholem se nepotvrdilo.
Takže Vaše výpověď že jste pod vlivem být mohl (i když ve skutečnosti asi ani nebyl) je teď asi jediné co proti Vám mají.

Ale třeba to úřad zahodí a na správní řízení ani nedojde. A i jinak se z toho půjde dostat. 0,15 nic neznamená takže to celé bude dost na vodě že "jste řídil i když jste mohl vědět že můžete být pod vlivem".
IP zaznamenána

Levon

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Naměřeno 0,20 , 0,15 a 0,13
« Odpověď #8 kdy: 25 Listopadu 2014, 14:38:15 »

Děkuju moc všem za rady...Snad to dobře dopadne... Vždycky si na tohle dávám pozor, když řídim nedám si ani malý pivo, i když mám třeba 3 hodiny času do odjezdu... A teď tohle...
Pokud mi něco z úřadu přijde, mám si to hned na poště vyzvednout? nebo to spíš protahovat?
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:Naměřeno 0,20 , 0,15 a 0,13
« Odpověď #9 kdy: 25 Listopadu 2014, 14:51:54 »

je to jedno, tohle jde smest ze stolu jednim dopisem/výpovědí
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Naměřeno 0,20 , 0,15 a 0,13
« Odpověď #10 kdy: 25 Listopadu 2014, 15:11:45 »

Pokud mi něco z úřadu přijde, mám si to hned na poště vyzvednout? nebo to spíš protahovat?
Protahováním vůbec nic nezkazíte.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Naměřeno 0,20 , 0,15 a 0,13
« Odpověď #11 kdy: 25 Listopadu 2014, 15:35:15 »

je to jedno, tohle jde smest ze stolu jednim dopisem/výpovědí

Ale v principu je taktičtější nespěchat. Ale zase neprošvihnout ty lhůty.
IP zaznamenána

Levon

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Naměřeno 0,20 , 0,15 a 0,13
« Odpověď #12 kdy: 08 Ledna 2015, 15:24:08 »

Dobrý den,
tak jsem myslel, že je klid, že to na úřad ani neposílali a smetli to ze stolu...Ale bohužel dneska mi přišlo předvolání k vysvětlení... Můžete mi prosím tedy poradit, co jim tam mám poslat za ten dopis? Pokud přijdu o papíry, tak jsem bez práce :( Díky moc všem
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Naměřeno 0,20 , 0,15 a 0,13
« Odpověď #13 kdy: 08 Ledna 2015, 16:15:29 »

Je to předvolání k podání vysvětlení nebo k ústnímu jednání? Každopádně dopis přeskenujte, dejte někam ke stažení a pošlete link do soukromé zprávy.

IP zaznamenána

Levon

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Naměřeno 0,20 , 0,15 a 0,13
« Odpověď #14 kdy: 09 Ledna 2015, 14:19:29 »

Chci teď poslat žádost o zaslání spisu...Podle vzoru zde hna fóru...Jen mám problém s bodem
"Dále uveďte spisovou značku a číslo jednací (pokud znáte jen jeden údaj, tak ten, který znáte)."

Neznám ani jden údaj...a na předvolání k podání vysvětlení, které mi přišlo taky ani jedno z toho nemůžu nikde najít... Poradíte prosím?
IP zaznamenána