30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Rychlost, zmeškané ústní jednání  (Přečteno 2020 krát)

am6

  • Příspěvků: 224
    • Zobrazit profil
[?] Rychlost, zmeškané ústní jednání
« kdy: 12 Září 2019, 11:05:30 »

Ahoj, stručný sled událostí:
1. na jaře naměřena rychlost 70kmh v obci, nic nepodepsáno, nic neuvedeno, fízlpapír ofocen na mobil
2. podán řádný odpor
3. nařízeno ústní jednání, přizváni byli i fízli
4. bohužel toto nedávné ústní jednání mojí chybou zmeškáno (bez omluvy), sám jsem si ho chtěl zkusit, v minulých případech se na fízlí vypovědi nikdy nedostalo

Co mě čeká dále? Spis jsem ještě neviděl, možná bych ho mohl vyzvednout dnes.
« Poslední změna: 12 Září 2019, 11:07:49 od am6 »
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, zmeškané ústní jednání
« Odpověď #1 kdy: 12 Září 2019, 14:07:29 »

Běžně bývá v "pozvánce" k ústnímu jednání informace o možnosti seznámit se s podklady pro vydání rozhodnutí po skončení ústního jednání. Pokud to tam je může úředník rozhodnout.
Nejvyšší čas se stavit nahlédnout do spisu a vyžádat si lhůtu na seznámení se s podklady a vyjádření se k nim. Lhůta na vyjádření by neměla být kratší než pět dní.
Může se stát, že má úředník rozhodnuto, pak Vám tím bude doručeno rozhodnutí, ale to už stejně neovlivníte.
IP zaznamenána

am6

  • Příspěvků: 224
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, zmeškané ústní jednání
« Odpověď #2 kdy: 19 Září 2019, 22:14:11 »

Možná dobře, možná špatně, nevím, pro spis jsem ještě nebyl (pro nedostatek času teď odkládám vše co jde), ale v datovce již přistálo rozhodnutí. Nečekám nic jiného než vinen. Co je v současné chvíli nejlepší taktika? Nechat doručit fikcí, pak pro spis a odvolání?
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, zmeškané ústní jednání
« Odpověď #3 kdy: 20 Září 2019, 07:13:45 »

Nechat doručit fikcí, pak pro spis a odvolání?

Nechat doručit fikcí, spis, blanketní odvolání, počkat na výzvu k doplnění, plnotučné odvolání.
IP zaznamenána