30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Alkohol+zákaz řízení  (Přečteno 5387 krát)

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Alkohol+zákaz řízení
« kdy: 11 Září 2019, 20:26:08 »

Pomáhám kamarádovi řešit násl. případ a chtěl bych požádat o radu. Situace:

a) pán, 79let, zastaven 14.5.2019 ve městě v SČ kraji, nadýchal 0,33 a 0,32 promile (hodnoty před odečtem 0,24). Na krev nevyzván a jeho nenapadlo o to požádat. Pán přišel na místě o ŘP.  Přiznal tuším jedno pivo den předtím. Bral léky s obs. alkoholu, později doplním, ale to je asi už fuk.

b) pán musel (no nemusel, ale nešlo to asi v té chvíli jinak) vézt imobilní manželku k lékaři, takže na konci května 2019 jel bez ŘP. V Praze odlapen PČR, posouzeno jako jízda bez ŘP, sepsáno, nechali jej jet dál. K dnešnímu dni nebyl v této záležitosti obeslán.

c) 7.6.2019 přísl. úřad rozhodnul o zadržení ŘP za alkohol z 14.5.2019

d) 5.6. 2019 přísl. úřad vydal příkaz: 2500 pokuta, zákaz 6 měsíců poč. 14.5.2019

Následně 15.8. chtěl pán zažádat o vrácení ŘP, vyplnil si formulář, ale všimnul si tam věty "Podání návrhu odůvodňuji dosažení účelu uloženého správního trestu a současně prohlašuji, že jsem se po dobu doposud vykonávaného spr. trestu nedopustil žádného protiprávního jednání, které by odůvodňovalo zamítnutí mého návrhu."

Pán se bojí, že pokud zažádá o vrácení ŘP, vyskočí tam na něj ten přestupek z Prahy z konce května. Doporučil jsem mu zažádat o vrácení ihned a na nic nečekat.

Co si o tom myslíte? Díky.

IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol+zákaz řízení
« Odpověď #1 kdy: 11 Září 2019, 20:59:14 »

Pozn. pokuta uhrazena, dopr. psych. vyš. je OK.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol+zákaz řízení
« Odpověď #2 kdy: 11 Září 2019, 21:05:44 »

Generál po bitvě: Já všem pořád říkám ať u sebe nevozí ŘP, ale je to marný, je to marný, je to marný...

SO rozhodl o zadržení ŘP až 2 dny po (příkazním) rozhodnutí o přestupku? Kdy bylo zahájeno řízení o zadržení ŘP?

Já bych také hlasoval pro zažádání o vrácení, uškodit si tím imho nemůže.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol+zákaz řízení
« Odpověď #3 kdy: 11 Září 2019, 21:13:50 »

Generál po bitvě: Já všem pořád říkám ať u sebe nevozí ŘP, ale je to marný, je to marný, je to marný...

SO rozhodl o zadržení ŘP až 2 dny po (příkazním) rozhodnutí o přestupku? Kdy bylo zahájeno řízení o zadržení ŘP?

Já bych také hlasoval pro zažádání o vrácení, uškodit si tím imho nemůže.

Tak pán má své roky, dlouho žil v Austrálii a v USA, v ČR měl po návratu jediný přestupek před 12 lety (taky alkohol, podobně nízký). S PČR má naprosté minimum zkušeností.

Ano, SO skutečně rozhodnul o zadržení ŘP 2 dny po (příkazním) rozhodnutí o přestupku! Řízení o zadržení ŘP zahájeno 20.5.2019.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol+zákaz řízení
« Odpověď #4 kdy: 16 Září 2019, 22:20:10 »

Taj jen pro info, pán má zažádáno o vrácení ŘP, stran přestupku, který se stal po zadržení ŘP policií nic nepřišlo. Tak to snad dopadne dobře.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol+zákaz řízení
« Odpověď #5 kdy: 16 Září 2019, 22:32:04 »

b) pán musel (no nemusel, ale nešlo to asi v té chvíli jinak) vézt imobilní manželku k lékaři, takže na konci května 2019 jel bez ŘP. V Praze odlapen PČR, posouzeno jako jízda bez ŘP, sepsáno, nechali jej jet dál. K dnešnímu dni nebyl v této záležitosti obeslán.

Já myslím, že oni si ho prolustrovali, v systému ještě zadžení ŘP nebylo (jinak by ho nenechali jet) a pak se na to vybodli - nechtělo se jim to sepisovat.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol+zákaz řízení
« Odpověď #6 kdy: 16 Září 2019, 23:16:01 »

b) pán musel (no nemusel, ale nešlo to asi v té chvíli jinak) vézt imobilní manželku k lékaři, takže na konci května 2019 jel bez ŘP. V Praze odlapen PČR, posouzeno jako jízda bez ŘP, sepsáno, nechali jej jet dál. K dnešnímu dni nebyl v této záležitosti obeslán.

Já myslím, že oni si ho prolustrovali, v systému ještě zadžení ŘP nebylo (jinak by ho nenechali jet) a pak se na to vybodli - nechtělo se jim to sepisovat.

Dík, taky myslím. Snad to pánovi dobře dpadne. btw ...jméno psát nebudu, ale je to česká rocková hudební legenda......
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol+zákaz řízení
« Odpověď #7 kdy: 18 Září 2019, 12:10:28 »

Horáček?

Už zase otravujete? Proč si myslíte, že by vám měl někdo sdělovat jméno obviněného?!? A máte-li na mysli Michala Horáčka, tak tomu rozhodně není 79. Ale to byste to téma musel místo pustého plácání přečíst od začátku.
IP zaznamenána

re4zon

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol+zákaz řízení
« Odpověď #8 kdy: 19 Září 2019, 09:10:47 »

Hlavně Michal Horáček je leccos, ale rozhodně ne rocková legenda  ;D
IP zaznamenána