30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Oznámení o pokračování řízení o přestupku  (Přečteno 2286 krát)

Slezicz

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil

Nasel jsem za oknem auta listek s informaci, ze se mam dostavit podat vysvetleni, proc jsme stal v Pesi zone s doplnkovou znackou zasobovani 17-9h, dele nez 15 min. Jednak nikde neni definovane, ze zasobovani muze probihat pouze 15m. Za dalsi na listky za steracem nereaguji. Listek jsem recykloval. Po nejake dobe mi prisla vyzva do datove schranky - auto je firemni. Pozadovali 400,-. Prvni vyzvu jsem ignoroval, tak pritvrdili a chteli 1500,-. Na tuto vyzvu jsem zareagoval vasim dokumentem - Odpor. Nyni mi prisel dalsi dokument s Oznamenim o pokracovani v rizeni prestupku s moznosti nahlednout k dukaznim materialum.

Prosim o radu jak dale postupovat. Predem dekuji ;-)

Dokument prikladam.
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Oznámení o pokračování řízení o přestupku
« Odpověď #1 kdy: 10 Září 2019, 13:50:46 »

V tom přípise se nikde nevyskytuje přesný paragraf a odstavec, ze kterého je řidič viněn (a tedy neporušení čeho přesně provozovatel nezajistil).

Na druhou stranu se v tom přípise (pokud jsem to nepřehlédl) nepíše nic o 15 minutách. V zákoně se píše o tom, kde je v pěší zóně povoleno stání. Je otázka, zda vozidlo stálo nebo bylo zastaveno.

Píší, že máte právo žádat ústní jednání. Zvažte, zda má cenu žádat ÚJ a žádat / navrhovat výslech příslušníků MP.
IP zaznamenána

Slezicz

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Oznámení o pokračování řízení o přestupku
« Odpověď #2 kdy: 16 Září 2019, 17:54:45 »

V Příkaze se píše, že právnická osoba se uznává vinnou z porušení ustanovení §10 odst. 3 zák o sil. prov. a z naplnění skutkové podstaty přestupku ve smyslu § 125f odst. 1 téhož.

Neboť neznámý řidič neoprávněně stál od 0:00 - 0:30 v úseku platnosti svislé dopravní značky IZ 6a (Pěší zóna) s vyznačeným povolením vjezdu pro zásobování v době 17:00 - 9:00, přičemž vozidlo stálo na místě, které nebylo označeno jako parkoviště, čímž porušil ustanovení §39 odst. 5 zák. o sil. prov., kdy toto jednání vykazuje znaky přestupku podle ustanovení §125c odst. 1 písm. k) téhož.

Byl jsem na úřadě podívat se na důkazní materiál. Paní, která spis vyřizuje nebyla přítomná. Zachytil jsem kolegyni, která mi ve spěchu oznámila, že řidič stál na chodníku a že se můžu zúčastnit (mlčky) mimoústního jednání, kde se seznámím s důkazními materiály.

Upřímně nevím kde bych měl stát při zásobování tak abych neporušoval zákon, když jsem v pěší zóně, kde není nikde vyznačené parkoviště?
« Poslední změna: 16 Září 2019, 18:07:36 od Slezicz »
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Oznámení o pokračování řízení o přestupku
« Odpověď #3 kdy: 16 Září 2019, 18:50:56 »

Par. 39 odst. 5 by dával smysl.

Při zásobování se s autem nestojí, ale zastavuje, ne?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Oznámení o pokračování řízení o přestupku
« Odpověď #4 kdy: 16 Září 2019, 23:15:39 »

Při zásobování se s autem nestojí, ale zastavuje, ne?

Ale jestli můžou dokázat dobu nejméně 30 minut tak se to na zastavení bude hrát těžko..
IP zaznamenána