30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Odvolání na magistrát  (Přečteno 3219 krát)

sabca88

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
[?] Odvolání na magistrát
« kdy: 09 Září 2019, 07:40:26 »

Dobrý den, v dubnu tohoto roku jsem jela autem, kde mi behem jizdy upadla RZ, pred jizdou jsem vse kontrolovala a byla tam. Po měsíci mi přišel příkaz, podala jsem odpor, následně správní orgán naplanoval ustni jednani, kam jsem se nedostavila a ani neomluvila, nebot jsem byla na dovolene.

a) Ted mi od nich prislo rozhodnuti, a v dopise je, ze mohu podat odvolani na magistrat, ja myslela, ze odvolani se podava vzdy na vyšší instanci, ne?
b) Jo a když mi to bylo doručeno 6. září, mohu to odvolání poslat až 21. září?
c) Má někdo vzor, jak má vypadat odvolání?

Chci to odvolani podat, protoze mi spravni organ neposlal zadny dopis ohledne nahradniho terminu k dostaveni se k podani vysvetleni, nenechali me nahlednout do spisu a ani mi neposlali dopis, abych se se seznamila s podklady pro vydani rozhodnuti.
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Odvolání na magistrát
« Odpověď #1 kdy: 09 Září 2019, 09:51:11 »

Dobrý den.

a) Odvolání se podává u správního orgánu, který napadené rozhodnutí vydal. Orgán totiž může odvolání sám vyhovět, jinak ho předá i se spisem vyšší instanci.
b) Kalkulačka. Doručeno 6. 9. 2019. První den lhůty je 7.9.2019. 15. den je 21.9.2019, ale to je víkend. Poslední den lhůty je následující pracovní den. Poslední den ještě ve lhůtě je 23.9.2019.
c) Náležitosti odvolání jsou popsáný ve správním řádu. Pokud by vám něco chybělo, orgán by vás měl vyzvat k doplnění.

Pokud nebyla výzva k seznámení se s poklady pro vydání rozhodnutí součástí předvolání k ÚJ, je to výborný odvolací důvod.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:Odvolání na magistrát
« Odpověď #2 kdy: 09 Září 2019, 13:22:25 »

Dobrý den,

doporučuje se podat nejprve blanketní odvolání. Poté Vás musí SO vyzvat k doplnění. Získáte tím nějaký čas.

Chci to odvolani podat, protoze mi spravni organ neposlal zadny dopis ohledne nahradniho terminu k dostaveni se k podani vysvetleni, nenechali me nahlednout do spisu a ani mi neposlali dopis, abych se se seznamila s podklady pro vydani rozhodnuti.

Vy jste se omlouvala z ÚJ a SO Vám omluvu neuznal?
Byla jste nahlížet do spisu, ale oni Vás nenechali nahlédnout?
Jak píše iWarp, o možnosti seznámit se s podklady pro vydání rozhodnutí píšou většinou už v předvolání k ÚJ. Není kvůli tomu potřeba posílat extra dopis.
IP zaznamenána

sabca88

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:Odvolání na magistrát
« Odpověď #3 kdy: 18 Října 2019, 11:16:33 »

Dobrý den, tak blanketní odvolání jsem podala, SO mě vyzval k doplnění, jenže můj dotaz nyní je, jak vlastně má vypadat takové odvolání? Je někde nějaký obecný vzor, nebo to je na delší lokte a  musím to vypracovat, aby to bylo nějak dlouhé? Když jsem podávala odpor, tak to jsem napsala, jen, že v zákonné lhůtě podávám odpor a tím to končí, nyní mi napsali, abych doplnila, v čem přesně podávám odvolání...
IP zaznamenána

sabca88

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:Odvolání na magistrát
« Odpověď #4 kdy: 18 Října 2019, 11:18:21 »

Dobrý den,

doporučuje se podat nejprve blanketní odvolání. Poté Vás musí SO vyzvat k doplnění. Získáte tím nějaký čas.

Chci to odvolani podat, protoze mi spravni organ neposlal zadny dopis ohledne nahradniho terminu k dostaveni se k podani vysvetleni, nenechali me nahlednout do spisu a ani mi neposlali dopis, abych se se seznamila s podklady pro vydani rozhodnuti.

Vy jste se omlouvala z ÚJ a SO Vám omluvu neuznal?
Byla jste nahlížet do spisu, ale oni Vás nenechali nahlédnout?
Jak píše iWarp, o možnosti seznámit se s podklady pro vydání rozhodnutí píšou většinou už v předvolání k ÚJ. Není kvůli tomu potřeba posílat extra dopis.

Vy jste se omlouvala z ÚJ a SO Vám omluvu neuznal? Dobrý den, neomlouvala jsem se, neboť jsem nevěděla, že nějaké ústní jednání bylo nařízeno, neboť v té době jsem byla na dovolené.
Byla jste nahlížet do spisu, ale oni Vás nenechali nahlédnout? Do spise jsem nenahlížela
Jak píše iWarp, o možnosti seznámit se s podklady pro vydání rozhodnutí píšou většinou už v předvolání k ÚJ. Není kvůli tomu potřeba posílat extra dopis. - Myslela jsem, že před rozhodnutím se posílá extra dopis, který by měl vést k seznámí se s podklady pro vydání patřičného rozhodnutí...
IP zaznamenána