30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Rychlost ve městě +32 km/h, ztotožněn, zahájení řízení  (Přečteno 2030 krát)

stylR

  • Příspěvků: 55
    • Zobrazit profil

Zdravím,

byl jsem změřen superbem ve městě, 82 km/h na 50. Ztotožněn. Přišel příkaz - podán odpor.

Předvolání k ústnímu jednání je za 14 dní. Podal jsem žádost o kopii spisu, nicméně ten mi asi nezašlou (tohle město to odmítá a je to na delší lokty)

Vzhledem k tomu, že jsem několik let na ÚJ nebyl, tak bych se místních matadorů chtěl jenom zeptat, jaké jsou aktuální tipy na následující průběh, resp. nejlepší strategie na takovéto ústní jednání.

Přijít a podat námitku podjatosti? Zaslat námitku pár dní předem? Dostavit se, nahlédnout do spisu, okopírovat a požádat o lhůtu k vyjádření?

Akceptovatelnou omluvenku pro úřad se mi sehnat nepodaří.

Předem díky za rady.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost ve městě +32 km/h, ztotožněn, zahájení řízení
« Odpověď #1 kdy: 06 Září 2019, 15:18:10 »

Vyjádřím se jen k omluvence, ten zbytek nechám zkušenějším - záleží asi na úřadu a formě omluvy. Já zaslal omluvu, že ... dva dny? před UJ odjíždím na dovolenou a po návratu budu mít v práci závěrku a žádám o termín nejdřív 10. v měsíci... a úplně bez problému. Ale co jsem načetl tak by mohli mít problém s nějakou další omluvou, pokud by jich bylo víc, ...
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 235
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost ve městě +32 km/h, ztotožněn, zahájení řízení
« Odpověď #2 kdy: 06 Září 2019, 20:26:28 »

Nejlepe nafotit predvolani a hodit sem. Je tam oznamena vypoved svedku? Vyhrozuji tim, ze na ustnim jednani je jedina a posledni sance seznamit se a vyjadrit k podkladum pro vydani rozhodnuti?
Pokud svedci nejsou, tak ustni asi nema cenu, poslal bych nejakou slabou omluvenku a nejak to dopadne. Nahlizet do spisu jde kdykoli, nejen pri ustnim jednani a naopak to slibuje vykolejeni ourady a mnoho jeho chyb pouzitelnych do budoucna.
Je mozne rict, ktere mesto nebo alespon kraj?
IP zaznamenána

stylR

  • Příspěvků: 55
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost ve městě +32 km/h, ztotožněn, zahájení řízení
« Odpověď #3 kdy: 08 Září 2019, 13:31:05 »

Je to z Moravskoslezského kraje. V předvolání je pouze na konci větou uvedeno, že “Po ukončení dokazování bude obviněnému v závěru nařízeného ústního jednání dána možnost vyjádřit se k podkladům rozhodnutí před vydáním rozhodnutí.”




Sent from my iPhone using Tapatalk
IP zaznamenána