30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: 90 km/h v obci - nezastavili mě  (Přečteno 8655 krát)

kamzet

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
90 km/h v obci - nezastavili mě
« kdy: 23 Listopadu 2014, 08:58:51 »

Chtěl jsem se vás zeptat PČR měřila tzv. „trojnožkou" v obci kde jsem jel 90 km/h. Když jsem projížděl okolo u trojnožky zrovna policista nestál, protože někoho kasírovali, tudíž mě nikdo nezastavil. Mohu něco očekávat?? Děkuji za odvovědi
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:90 km/h v obci - nezastavili mě
« Odpověď #1 kdy: 23 Listopadu 2014, 11:41:32 »

Buď nic nebo předvolání k podání vysvětlení a to buď od PČR nebo od městského úřadu. Od PČR to lze ignorovat, pak to buď vyšumí nebo předají na městský úřad. U městského úřadu odmítnout podat vysvětlení a je od toho klid nadobro.
IP zaznamenána

kamzet

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:90 km/h v obci - nezastavili mě
« Odpověď #2 kdy: 23 Listopadu 2014, 12:58:11 »

Díky
IP zaznamenána

unlimited

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 210
    • Zobrazit profil
Re:90 km/h v obci - nezastavili mě
« Odpověď #3 kdy: 23 Listopadu 2014, 18:25:02 »

Jsou i názory, že měřící technika nastavená na automatickej režim, kterou neobsluhuje orgán lze brát jako měření automatickym technickym prostředkem bez obsluhy a tak je možný aplikovat SprDel. Osobně jsem k tomu skeptickej a prokázání bezoblužnosti by bylo výživnější než u jinejch stacionárních měření, protože ta technika tam asi nestojí jentak bez obsluhy/dohledu a někdo jí musel v blízký době stejně obsluhovat a nastavit na automatickej režim.

Každopádně tak jako tak se vyplatí aplikovat naprášení cizince/mrtvoly před odmítnutim výpovědi, člověk tim může jenom získat.
IP zaznamenána

max

  • Příspěvků: 211
    • Zobrazit profil
Re:90 km/h v obci - nezastavili mě
« Odpověď #4 kdy: 24 Listopadu 2014, 10:10:57 »

@unlimited: jenže oni si v metodice 8/2013-160-OST/5 hodili klacek pod nohy:

3.2.1. Vyřízení věci výzvou k zaplacení určené částky
Jelikož účelem a smyslem předmětné právní úpravy je rychlé a neformální vyřízení – postih
řidičů za méně závažné přestupky proti bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních
komunikacích, které byly zaznamenány zpravidla automatizovanými systémy nebo i jiným
způsobem, neumožňujícím okamžité zjištění a ověření totožnosti řidiče vozidla, a které by
zpravidla bylo možné na místě vyřídit blokovou pokutou
, je třeba v dotčeném správním řízení
věnovat zvýšenou pozornost věcné stránce a upřednostnit ji před stránkou formální, zejména
pak nepřipustit ryze obstrukční argumenty.


Působí to na mě tak, že pokud opice přepne trojnožku do automatického módu a pak si jde vlézt do auta a ohřívat si zadel, tak jedná v rozporu s metodikou. Nedá se sice na tom kdovíjak stavět, ale jako bod do případného odvolání je to celkem použitelné.

Je vůbec nějakým způsobem "automatizovaný technický prostředek používaný bez obsluhy" definován?
IP zaznamenána

unlimited

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 210
    • Zobrazit profil
Re:90 km/h v obci - nezastavili mě
« Odpověď #5 kdy: 24 Listopadu 2014, 13:59:20 »

Právěže není a je to natolik relativní pojem, že z naprosté automatiky lze udělat neautomatiku (úsekové měření taky musel někdo nainstalovat a pravidelně se udržuje) a naopak (orgán je v autě s radarem, nastaví radar a parametry měření a potom už jenom hlásí do vysílačky). Jinak metodika není závazná, pouze informuje, jak by se mělo postupovat. A navíc i "oficiální" metodika MD má v sobě naprostý nesmysly. Třeba konstrukce o evidentně nedostupné osobě a následném odložení + zahájení SprDele je naprostá kravina.

Obecní úřad obce s rozšířenou působností správní delikt podle odstavce 1 projedná, pouze pokud učinil nezbytné kroky ke zjištění pachatele přestupku (čili měla by bejt výzva, ale nakonec asi soudy stejně zamáznou, že možnost je dána ve výzvě a pokud ji dotyčný nevyužije, bere se to jako odmítnutí) a
a) nezahájil řízení o přestupku a věc odložil, protože nezjistil skutečnosti odůvodňující zahájení řízení proti určité osobě (klasicky odmítnutí výpovědi/ignorace výzvy, pokud napráskáte konkrétího řidiče - nebude to řetězení řidičů, tak jste z toho venku.), nebo
b) řízení o přestupku zastavil, protože obviněnému z přestupku nebylo spáchání skutku prokázáno. (pokud prásknete cizince nebo mrtvolu, nelze nezahájit řízení, protože dotyčný je evidentně nedostupný, nereakce napraskaého neodůvodňuje odložení, to by bylo v rozporu § 3 SŘ a zásadou materiální pravdy)
« Poslední změna: 24 Listopadu 2014, 14:04:57 od unlimited »
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:90 km/h v obci - nezastavili mě
« Odpověď #6 kdy: 24 Listopadu 2014, 15:37:09 »

Čili pojďme to řešit, až něco přijde  ;)
IP zaznamenána

Derek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 134
    • Zobrazit profil
Re:90 km/h v obci - nezastavili mě
« Odpověď #7 kdy: 24 Listopadu 2014, 17:02:25 »

Ja aktualne resim neco trohu podobneho.
Mereni laserem na Rohanskem nabrezi smerem do centra. Za teodolitem stal organ, ale podle vseho stahovali (a na miste resili) tak jedno auto za hodinu a nebo nikoho a naprosto vetsinu jen fotili.
Za necely mesic dorazilo stupidne zpracovane predvolani do datovky provozovatele vozidla (s.r.o.) - neobtezovali se ani vyplnit me jakozto jedinneho statutara, specifikace prestupku taky prakticky zadna.
Statutar PO poslusne napraskal sam sebe, ale v roli FO.
Douska "FO mela zapujceno vozidlo k uzivani a mela udelana pravo zapujcit vozidlo treti osobe" podle vseho velky efekt nemela. Na druhou stranu druha vyzva byla takove "mene strojova", bez pouceni o nahrade mzdy a dokonce podepsana rucne. Tak jsem si nejspis ziskal jejich pozornost.

Ja jako FO mam zrovna na kline papirovy dopis s odmitnutim vypovedi a odmitnutim dostavit se.
Trochu vaham, aby si to prave zmetci nepredelali na "automaticke" mereni, ale taky si rikam, ze kdo se boji, nesmi do lesa.
Tak jim to zejtra asi odeslu a uvidime.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:90 km/h v obci - nezastavili mě
« Odpověď #8 kdy: 24 Listopadu 2014, 17:32:43 »

Trochu vaham, aby si to prave zmetci nepredelali na "automaticke" mereni, ale taky si rikam, ze kdo se boji, nesmi do lesa.
Je dost pravděpodobné, že kdyby jeli v automatickém režimu, tak by rovnou přišla výzva k úhradě určené částky.
IP zaznamenána