30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: žádost o plat dle InfZ - zatím remíza  (Přečteno 5254 krát)

foxinus

  • Příspěvků: 45
    • Zobrazit profil
žádost o plat dle InfZ - zatím remíza
« kdy: 30 Srpna 2019, 16:13:24 »

V rámci jedné doprovodné akce mně tady vykrystalizovala vcelku zajímavým způsobem žádost o plat úřední osoby podle InfZ. Vzhledem k okolnostem bych to nerad nechal úplně vyšumět, takže kdyby měl někdo inspirativní nápad, jak se aktuálně zkusit vypořádat s testem proporcionality, budu velice rád. Je to popsáno ke konci „rozhodnutí_SO2“. Rád bych jim tam třeba sdělil, že povinnost zveřejnění případu k diskuzi automaticky přechází na povinný subjekt a je dána §5 odst. 3 InfZ :)  Jak by se s tím vypořádali…

A ještě by mě zajímalo, pokud by někdo věděl, že když na základě žádosti dle InfZ posílají nesmysly nebo hausnumera, jestli je to řešitelné jen na základě stížnosti proti postupu SO nebo je i jiný způsob. InfZ pravdivost informací samozřejmě neřeší a podařilo se mi dopátrat jen jednoho rozsudku, který nařizoval povinnému subjektu nápravu.
IP zaznamenána

foxinus

  • Příspěvků: 45
    • Zobrazit profil
Re:žádost o plat dle InfZ - zatím remíza
« Odpověď #1 kdy: 03 Října 2019, 16:25:27 »

Budu průběžně doplňovat vývoj, pokud by to chtěl někdo v budoucnu využít...
IP zaznamenána

foxinus

  • Příspěvků: 45
    • Zobrazit profil
Re:žádost o plat dle InfZ - zatím remíza
« Odpověď #2 kdy: 14 Ledna 2020, 20:03:14 »

Doplňuji zbývající dokumenty, kdyby z nich chtěl někdo čerpat. Shozeno jen  z důvodu  nesplnění jedné podmínky platového testu – nezbytnosti   požadované informace pro vedení  diskuze o věcech veřejného zájmu. Zajímavé formulace jsou až v závěrečném rozhodnutí  od SO2...
IP zaznamenána