30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Homologace (atest) doplňku karoserie  (Přečteno 9412 krát)

Bob

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Homologace (atest) doplňku karoserie
« kdy: 23 Srpna 2019, 16:22:43 »

Vyzná se tu někdo prosím v atestech (homologacích) doplňků karoserie, jako jsou spojlery, wotuningovaný nárazníky apod.?
Doplňky schválené k provozu na sobě mají nějaký Ečko, popř. atest 8SD. Eviduje se někde seznam takto schválených doplňků, popř. je potřeba k nim mít i např. nějaký certifikát? Nebo je šance, že si na doplněk, který jakýmkoliv schválením nedisponuje, nějaké schválení vyrobím a při silniční kontrole projdu beze ztráty kytičky?
Zamlouvá se mi myšlenka na CNC nebo 3D tiskárně vyrobit raznici a zvenku laminátového doplňku ji obtisknout do měkkého tmelu, aby to bylo zvenku hezky vidět a při kontrole se snáz argumentovalo...
Díky
IP zaznamenána

Féna

  • Příspěvků: 137
    • Zobrazit profil
Re:Homologace (atest) doplňku karoserie
« Odpověď #1 kdy: 24 Srpna 2019, 10:20:17 »

Pokud se nepletu, pri silnicni kontrole to nema poloopice co resit, proste reknes, ze je to original a hotovo. Ja mam na jednom aute originalni mlhovky s pridavnymi dalkovymi svetly a to pravidelne nekoho drazdi. Jestli tam nejake schvaleni je, tak je uvnitr narazniku a poslani do prdele zatim na vsechny fungovalo, in na TK.

Na TK se pak legalizace napriklad vyfuku resi tak, ze se najde vyrobce, ktery atest ma, udela se kopie stitku (napriklad vygravirovanim na kousek nerezoveho plechu), ten pak pripevnis a hotovo, nikdo vetsinou nic neresi.

Ale legalizovat laminat bude slozitejsi, ten material asi vetsina lidi pozna.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Homologace (atest) doplňku karoserie
« Odpověď #2 kdy: 25 Srpna 2019, 22:43:46 »

u těch votuzingových věcí je podstatné, jestli nemění vnější rozměry
pak je třeba vyrobit ten štítek na věc, typový list výrobce obsahující schválení a celé to nechat zapsat do TP
dostanete se třeba k takové radosti, že boční nášlapy a přední naviják změní užitečnou hmotnost o 70kg
ale to se netýká laminátu
IP zaznamenána

Bob

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Homologace (atest) doplňku karoserie
« Odpověď #3 kdy: 29 Srpna 2019, 15:14:02 »

Ne, v mém případě to na rozměry nemá vliv. Ale je to taková opičárna, že těžko tvrdit, že je to tam originál  ;D
A je nutné mít takový doplněk v TP? Nestačí tedy nějaký štítek na tom doplňku?
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Homologace (atest) doplňku karoserie
« Odpověď #4 kdy: 29 Srpna 2019, 23:03:04 »

dnes těžko říct - tedy ode mě
z laminátu jsem vyrostl v 90 a to tam bylo slavné 8SD
nyní jsem řešil, co jsem napsal a tam to bylo, jak jsem napsal
IP zaznamenána

Luban

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Homologace (atest) doplňku karoserie
« Odpověď #5 kdy: 29 Srpna 2019, 23:09:55 »

Dneska je buzerace za cokoliv, včetně upravené jednotky, silikonových (barevných) hadic v motorovym prostoru, ovládání výfukového systému (oem od výrobce). Navíc je nakřivo vyražený, vypálený homologace, SD8 nebo TUV certifikační kartičky (který moc neuznávají, protože je zase ČR víc papežtější než Papež) neoklamou. Takže bych nějaký doplňky bez zapsání moc nezkoušel, je to pak jen o benevolenci fízla.

Mike>"...typový list výrobce obsahující schválení" to je zkušenost jen s reálným nebo i s výrobou onoho listu? Druhá varianta by se mi líbila více :)
IP zaznamenána

Jeff

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
Re:Homologace (atest) doplňku karoserie
« Odpověď #6 kdy: 30 Srpna 2019, 02:48:55 »

v motorovym prostoru
Co by dělal fízl v motorovém prostoru?
IP zaznamenána
Markus Meechan | Carl Benjamin | Milton Friedman | John Stossel | Tucker Carlson | Katie Hopkins | Tommy Robinson  | Jordan Peterson | Dave Rubin | Ben Shapiro

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Homologace (atest) doplňku karoserie
« Odpověď #7 kdy: 30 Srpna 2019, 09:30:35 »

s tuzingem resp stylingem nejvetsi problem pak maji pojistovny v pripade nehody ci poskozeni pokud jsou ty veci nehomologovany pro dany auto, ono vubec pak nejaka nehoda s tim je problem, kdyz to sam natankuje do zdi tak to je samo sumak :)
IP zaznamenána

Luban

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Homologace (atest) doplňku karoserie
« Odpověď #8 kdy: 30 Srpna 2019, 10:38:19 »

Co by dělal fízl v motorovém prostoru?

Nutně potřeboval zkontrolovat identifikační znaky vozidla, zdali není kradené... Což zvlášť při "spolupráci", kdy člověk nemůže najít otevření kapoty/jede zrovna do servisu/takhle to koupil, bývá nově zvykem.

FOMP> já pevně doufám, že éra toho největšího tuzingu skončila někdy s miléniem. Pokud se teda nebavíme o tom posadit auto nejlíp na vzduchovej podvozek na zem, případně čínský coilover sešněrovat těsne nad kola a tvářit se že jakože cult... Ještě tohle vymýtit a je to fajn :)

Nicméně už je pár procesů, kdy se v případě nehody pojištovna odvolávala na velikost kol, nezapsaných v TP. Ale soudní znalec to shodil ze stolu, protože se změna chování vozidla neprokázala natolik rozdílná, že kdyby tam byly oem kola, tak se nehoda nestala. Každopádně pojišťovna hledá kdejakou možnost jak neplnit.
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Homologace (atest) doplňku karoserie
« Odpověď #9 kdy: 30 Srpna 2019, 18:23:24 »

Ono jde někoho popotahovat za silikonové hadice na fridex? To je myšleno vážně?
IP zaznamenána

Jeff

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
Re:Homologace (atest) doplňku karoserie
« Odpověď #10 kdy: 30 Srpna 2019, 18:32:45 »

Nutně potřeboval zkontrolovat identifikační znaky vozidla, zdali není kradené...
Jakožto důsledný motorista jsem samozřejmě četl návod k mému vozidlu, ve kterém stojí, že než otevřu kapotu musím počkat až auto vychladne. Ještě by se panu policistovi něco stalo a mě za to popotahovali. Hezky si počkáme až bude rafička teploty úplně dole a pak se na to můžeme vrhnout. (Respektive pak si vzpomenu, že v motorovém prostoru žádný identifikační znak není a ukážu mu ten co je v kufru. Moje paměť už taky není co bývala...)
Ostatně já mam času dost.  :)
IP zaznamenána
Markus Meechan | Carl Benjamin | Milton Friedman | John Stossel | Tucker Carlson | Katie Hopkins | Tommy Robinson  | Jordan Peterson | Dave Rubin | Ben Shapiro

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Homologace (atest) doplňku karoserie
« Odpověď #11 kdy: 31 Srpna 2019, 23:12:23 »

2 Luban :
no, to co jsem dostal k navijáku vypadalo, jako že někdo vyrobil
ale úřad s tím neměl problém
resp. když tam bylo i razítko technika K, tak to nějak zvlášť nestudoval
naopak nášlapy se zas nelíbily technikovi, ale k těm byl typový list renomovaného výrobce, takže s odporem orazil
na těch byla zespodu jen taková ta hliníková samolepka s číslem, které souhlasilo s tím v typovém listu

smajlíky jsem záměrně vynechal...
IP zaznamenána

Luban

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Homologace (atest) doplňku karoserie
« Odpověď #12 kdy: 07 Září 2019, 23:58:10 »

Mike> Díky za info, takže přesně jak má dle zákona být :)
IP zaznamenána