30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Źe by začátek konce řidičů?  (Přečteno 2236 krát)

yyz9a1

  • Příspěvků: 259
    • Zobrazit profil
Źe by začátek konce řidičů?
« kdy: 20 Srpna 2019, 16:15:25 »

Tak už to hezky začíná

https://www.lidovky.cz/svet/ridici-zbystrete-nemci-chystaji-zmenu-silnicnich-pravidel-prohresky-budou-trestat-nekompromisne.A190819_173454_ln_zahranici_rsa

Skopčáci chtějí začít pokutovat vypínání elektronických píčovin v autech... ono je v tom článku pár dalších zajímavých hovadin, ale tahle zaujala.
IP zaznamenána

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 228
    • Zobrazit profil
Re:Źe by začátek konce řidičů?
« Odpověď #1 kdy: 20 Srpna 2019, 21:58:25 »

Článek jsem četl, ale zdá se mi to celé nějaké divné. Třeba zavádění max povolené rychlosti odbočování náklaďáků vpravo??  Dělá mi problémi sy to v praxi byť jen představit. To s tím vypínáním nemlich to samé.

Kontrola by mohla vypadat následovně:

MZ: Vypnul jste?
SP: Nevypnul.
MZ: Kápněte božskou, člověče!
SP: Dobře soudruhu, vypnul.
MZ: Vidíte jak se vám ulevilo, tak to máme za 30e.

(Major Zeman, Sprostý Podezřelý)
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Źe by začátek konce řidičů?
« Odpověď #2 kdy: 21 Srpna 2019, 08:25:39 »

no to je dobry, moje auto pri ostrejsi jizde si kdejaky asistenty deaktivuje samo a brzdici vypina jako prvni :D to se clovek nebude moct v risi na silnici ani pobavit, bleee
IP zaznamenána

yyz9a1

  • Příspěvků: 259
    • Zobrazit profil
Re:Źe by začátek konce řidičů?
« Odpověď #3 kdy: 21 Srpna 2019, 08:49:31 »

Článek jsem četl, ale zdá se mi to celé nějaké divné. Třeba zavádění max povolené rychlosti odbočování náklaďáků vpravo??  Dělá mi problémi sy to v praxi byť jen představit. To s tím vypínáním nemlich to samé.

Tak rychlost náklaďáku při odbočování je měřitelná snadno a slibuje i solidní výběr.
Co se týče těch asistentů, kontrola asi možná není ale jsou v tom dvě nebezpečí. 1) zcela jistě řidiče auta s vyputým asistentem uvaří soud v případě nehody, i kdyby to nebyla jeho vina a ten pěšák nebo pumpička mu skočili rovnou na haubnu. V takovém případě bych očekával tak 8-10let  :P  2) lze očekávat že ve velmi brzké době bude nařízeno že ty kraviny prostě vypnout nepůjdou.

Celkem živě si pamatuji šéfikovo volvo, kde s tím při zapnutých asistentech po Praze prostě jezdit nedalo, protože to před autem nechávalo mezeru o které si všichni kolem mysleli že je tam právě pro ně.
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Źe by začátek konce řidičů?
« Odpověď #4 kdy: 21 Srpna 2019, 09:07:09 »

Tak rychlost náklaďáku při odbočování je měřitelná snadno a slibuje i solidní výběr.

Neumim si predstavit, jak je mozne "snadno" merit rychlost vozu jedouciho po oblouku s malym polomerem...
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Źe by začátek konce řidičů?
« Odpověď #5 kdy: 21 Srpna 2019, 09:14:40 »

Neumim si predstavit, jak je mozne "snadno" merit rychlost vozu jedouciho po oblouku s malym polomerem...
A hlavně proč. Předpokládám, že řidič náklaďáku netouží sklopit na sebe ten náklaďák, jen aby pak v nemocnici vykládal, jak hezky říznul zatáčku.
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 678
    • Zobrazit profil
Re:Źe by začátek konce řidičů?
« Odpověď #6 kdy: 21 Srpna 2019, 09:47:38 »

Proc? Na to je snadna odpoved. Protoze prachy, moc. Proc je dnes instalovana vetsina radaru?

Jak pravi pravidlo predbezne opatrmosti, hope in the best, prepare for the worst. Kupujte veterany, nebudou  :(
IP zaznamenána

yyz9a1

  • Příspěvků: 259
    • Zobrazit profil
Re:Źe by začátek konce řidičů?
« Odpověď #7 kdy: 21 Srpna 2019, 10:04:59 »

Tak rychlost náklaďáku při odbočování je měřitelná snadno a slibuje i solidní výběr.

Neumim si predstavit, jak je mozne "snadno" merit rychlost vozu jedouciho po oblouku s malym polomerem...

Myslím že většin laserů to po drobném sodtwarovém patchi a hlavně úpravě návodu k použití zvládne. Když lze průkazně měřit alkohol v krvi pralinkometrem z dechu, tak lze asi všechno...
IP zaznamenána