30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Prekluze - bude mi oznámeno úřadem?  (Přečteno 11117 krát)

Kuko28

  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Prekluze - bude mi oznámeno úřadem?
« kdy: 19 Listopadu 2014, 09:36:02 »

Bohužel jsem zde nenašel přesný popis, tak se raději zeptám

po uplynutí roční lhůty a prekluzi údajného přestupku, bude mi tato skutečně úřadem oznámena? nebo si to prostě musím hlídat sám?

díky
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Prekluze - bude mi oznámeno úřadem?
« Odpověď #1 kdy: 19 Listopadu 2014, 10:04:58 »

Mě to neoznámili ani jednou (cca 10 případů už do prekluze došlo).  :(
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Prekluze - bude mi oznámeno úřadem?
« Odpověď #2 kdy: 19 Listopadu 2014, 10:58:06 »

Nebude.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Prekluze - bude mi oznámeno úřadem?
« Odpověď #3 kdy: 19 Listopadu 2014, 11:14:47 »

Podle mého názoru je jejich povinností účastníka řízení seznámit s každou změnou, tudíž i s ukončením řízení (byť z důvodu prekluze). Nicméně problém je v tom, že úřadu (a ani úředníkovi) nehrozí za porušení správního řádu (či přímo i zákona) žádný postih, na rozdíl od občana. Takže na to z vysoka ssskašlou.
Jednou jsem je vyzval ke „konání“ a tak mi poslali vztekle nedoporučeně že to tedy ukončili prekluzí… (případ, kdy jsem si chtěl vyfotit městapo, jak parkuje na vyhrazeném stání pro invalidy a oni proti mně vystartovali, že si mne odvezou na služebnu ke zjištění totožnopsti, zkrotili je až přivolaní PČRisté)
IP zaznamenána

VK II

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:Prekluze - bude mi oznámeno úřadem?
« Odpověď #4 kdy: 19 Listopadu 2014, 11:23:22 »

Tak mě bylo také řečeno,že je k tomu nikdo nedonutí...Faktem je,že mě kupodivu cca 4 měsíce po prekluzi poslali vyrozumění,že došlo k zániku odpovědnosti za přestupek ;)
IP zaznamenána

Nimra

  • Příspěvků: 24
    • Zobrazit profil
Re:Prekluze - bude mi oznámeno úřadem?
« Odpověď #5 kdy: 19 Listopadu 2014, 11:28:14 »

A co si po uplynutí prekluze nechat poslat spis podle InfZ? Snad by tam mohli mít rozhodnutí o zastavení řízení.

(U jednoho z "mých" řízení dojde k prekluzi zanedlouho, právě proto si chci poté nechat poslat spis, abych měl jistotu, že mne neobesílali na nesprávnou adresu nebo nedělali podobná alotria, která by skončila přidělením bodů a udělením pokuty, aniž bych o tom věděl).

Z nejmenovaného magistrátu (nešlo o Prahu) mi rozhodnutí přišlo bez jakékoli iniciativy z mé strany. Jinak samozřejmě rozhodnutí o odložení se neposílá...
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Prekluze - bude mi oznámeno úřadem?
« Odpověď #6 kdy: 19 Listopadu 2014, 11:58:14 »

A co si po uplynutí prekluze nechat poslat spis podle InfZ? Snad by tam mohli mít rozhodnutí o zastavení řízení.

Mohli, ale taky nemusí.
Jsou spisy, ke kterým se dostanou např. za 1,5 roku od spáchání. Takže zkusit se to může, ale raději bych pár měsíců po prekluzi počkal.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Prekluze - bude mi oznámeno úřadem?
« Odpověď #7 kdy: 19 Listopadu 2014, 12:18:02 »

Ale stejně to rozhodnutí o prekluzi k ničemu moc nebude.

Datum přestupku ze spisu vidíte a kdyby posílali nějaké papíry tak to ze spisu taky vidíte.
Chyták může být leda že prekluze je ve skutečnosti delší než si myslíte- jako SPRDEL.
IP zaznamenána

Kuko28

  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Prekluze - bude mi oznámeno úřadem?
« Odpověď #8 kdy: 19 Listopadu 2014, 12:52:52 »

špatné parkování podle 125f (klasicky "výzvou") spadá pod roční lhůtu, jestli se nepletu. takže když byl údajný přestupek spáchán 1.1.2014 a do 1.5.2014 se nic nerozhodne, tak nastává prekluze, čili se to odkládá.

jde mi hlavně o jeden případ spojený s odtahem, který po prekluzi bude mít dohru
IP zaznamenána

3rl

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 239
    • Zobrazit profil
Re:Prekluze - bude mi oznámeno úřadem?
« Odpověď #9 kdy: 19 Listopadu 2014, 17:24:23 »

Bohužel jsem zde nenašel přesný popis, tak se raději zeptám
po uplynutí roční lhůty a prekluzi údajného přestupku, bude mi tato skutečně úřadem oznámena? nebo si to prostě musím hlídat sám?
díky

Prekluze sama nastává prostě ze zákona. Nejde o žádné její oznamování, takže ani její neoznámení nemá na nic vliv.
Úřad má řízení zastavit, jelikož odpovědnost za přestupek zanikla, a o tom má obviněného vhodně vyrozumět.

Pokud již běželo řízení o správním deliktu, prekluze není 1 rok, záleží nicméně na tom, jestli váš úřad poslouchá rady z ministerstva.
« Poslední změna: 19 Listopadu 2014, 17:27:16 od 3rl »
IP zaznamenána

Kuko28

  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Prekluze - bude mi oznámeno úřadem?
« Odpověď #10 kdy: 20 Listopadu 2014, 09:37:49 »

bylo to jen v první fázi - "výzva" ---> bonz ---> ticho po pěšině
IP zaznamenána

3rl

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 239
    • Zobrazit profil
Re:Prekluze - bude mi oznámeno úřadem?
« Odpověď #11 kdy: 20 Listopadu 2014, 10:50:52 »

Pokud nebylo vůbec žádné řízení zahájeno, tak úřad věc z důvodu prekluze odloží, obviněného vyrozumívat nemusí.
IP zaznamenána