30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: "výzva" - bez data spáchání údajnéo přestupku  (Přečteno 18467 krát)

nicolbolas

  • Příspěvků: 51
    • Zobrazit profil
Re:"výzva" - bez data spáchání údajnéo přestupku
« Odpověď #15 kdy: 19 Listopadu 2014, 11:18:41 »


Na to jsem zapomněl i já, kdybyste měl datovku a přišlo to normální poštou tak to můžete klidně ignorovat (jestli jste nepodepsal převzetí nebo něco).

napadla mě hypotetická otázka, to se ale netýká tohoto případu, jak postupovat, pokud vám to opravdu úřad pošle poštou a vy máte isds.

1) zastihne vás poš´tačka, vy odmítnete převzít, ona tam napíše odmítl převzít a pošle to zpět, jak si to úřad vyloží?
2) nezastihne vás, máte oznámení o doporučeném dopisu, ale nevíte jakém. jdete na přepážku, a tam je to stejné, napíšou tam odmítnuto převzetí.

3) dopis si prostě nevyzvednete, toto je ideální postup, ale nemůžete ho aplikovat, pokud vám chodí i jiné dopisy. já tedy dělám vše proto, aby mi je nikdo neposílal... ale
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:"výzva" - bez data spáchání údajnéo přestupku
« Odpověď #16 kdy: 19 Listopadu 2014, 11:39:32 »

"1) zastihne vás poš´tačka, vy odmítnete převzít, ona tam napíše odmítl převzít a pošle to zpět, jak si to úřad vyloží?"


Možná u Vás pošta takhle funguje, ale mně to připadá jako scifi  :)
Že mi pošta hodí do schránky oznámení a ani nezazvoní ačkoliv jsem celý den doma tak to jo, ale že by mi nutili dopis  :D

Ale "Já tu zrovna nemám doklady tak mi dejte oznámení a já si pro to dojdu jindy" by mělo fungovat vždycky.

"2) nezastihne vás, máte oznámení o doporučeném dopisu, ale nevíte jakém. jdete na přepážku, a tam je to stejné, napíšou tam odmítnuto převzetí."
"3) dopis si prostě nevyzvednete, toto je ideální postup, ale nemůžete ho aplikovat, pokud vám chodí i jiné dopisy."

Když máte datovku tak by úřady neměly papírové dopisy posílat vůbec. A skoro všechny pošta stejně na konci lhůty hodí normálně do schránky* a pak zjistíte o co jde.

* Sice to má nepříjemné výjimky jako platební rozkaz od soudu, ale u soudů jsou na datovky zvyklí a stejně mají povinnost do do datovky poslat. A na oznámení je napsané co s tím dopisem pak udělají tak si můžete vyzvedávat jen ty které do schránky nehodí.
IP zaznamenána

nicolbolas

  • Příspěvků: 51
    • Zobrazit profil
Re:"výzva" - bez data spáchání údajnéo přestupku
« Odpověď #17 kdy: 15 Prosince 2014, 18:22:06 »

tak datum už mám, údajně 11.10.2014,
zaslali "Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky II."
jinak je vše stejné.
takže mám tři varianty: 1) zaplatit, 2) ignorovat a doufat, že ještě budou prošetřovat a neudělají rovnou sprdel, 3) udat řidiče ze záhrobí nebo
b) cizince ve schránce - doufat že pošta bude do jeho schránky doručovat fikcí?

případně pokud udělám 2), tak potom budu opět mít šanci na 3) ?

jinak mám pocit že tento úřad to jentak nenechá, je to menší město, odepsali mi hned druhý den

soubory: chvíli to tu nechám, pak případně na pm


v odpovedi byla také citace jejich dopisu a pak citace všech souvisejících zákonů

1) ted když vím jak je to s datem, platí na mě už ta nová prekluze 3 roky?
2) mám si rovnou teď zažádat o spis? ...... neposlali mi vůbec žádnou fotku  z radaru, nic, jen tu výzvu. mám datovku. je to normální?
nutně potřebuju vědět jak ta fotka vypadá, kvůli tomut:
dfens(): "- pokud jste na fotce z radaru k poznání, nepomůže Vám ani mrtvola a úřad si smlsne na snadno odhalené lži. Řešením je již zmiňovaná sluneční clona. "

3) neznamená to, že teď mohou hodit rovnou sprdel, protože 60 dní na zjiš´tování pachatele už uteklo?
« Poslední změna: 16 Prosince 2014, 22:30:10 od nicolbolas »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:"výzva" - bez data spáchání údajnéo přestupku
« Odpověď #18 kdy: 17 Prosince 2014, 08:05:57 »

případně pokud udělám 2), tak potom budu opět mít šanci na 3) ?

"Správně" ano. Úřad by pak měl řešit přestupek a vyzvat provozovatele k podání vysvětlení.
Někdy ale místo toho zahájí rovnou SPRDEL. To by pak bylo nutné rozporovat.

Volba taktiky závisí i jestli to řeší úřad který toho má hodně (Praha apod = ignorování má větší efekt) nebo málo.
IP zaznamenána