30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Kolize se značením  (Přečteno 4336 krát)

Tomfox

  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
Kolize se značením
« kdy: 29 Července 2019, 11:27:35 »

Dobrý den,
měl jsem na dálnici kolizi se značením zúžení vozovky. Jeden panák značení byl větrem sfouknutý do silnice. Vedle mne, samozřejmě, zrovna jelo auto, takže jsem nemohl uhnout a prudce to zašlajfovat mi taky nepřipadlo jako nejlepší nápad, tak jsem se pokusil vlézt. No, nevlezl jsem se, značku jsem nabral levým zrcátkem a o podstavec prorazil levou přední gumu. Auto jsem nicméně udržel v pruhu a ani ze zadu do mne nikdo neplácnul. Takže nikdo nic, jen já zrcátko a gumu. I když jsou silničáři lopaty, tak se zachovali správně, postavili se za mne s blikačem a pomohli vyměnit pneu, abych co nejkratší dobu zavazel v jízdním pruhu. Taky mne utěšovali, že těch značek se rozjebe tolik, že je ani nestačej vyměňovat. Pak ovšem dorazili opicajti a ty nezajímalo nic jinýho, než jakej na mne ušít přestupek a samo přímo tam, na dálnici. Hovada. Řek jsem, že jim teda nic neřeknu a vyjádřím se v případném správním řízení. Čekal jsem že se na to vykašlou, ale ono ne. Dorazil příkaz. Odpor samozřejmě podávám. Tak jsem se chtěl zeptat, jestli jste někdo něco podobnýho už absolvoval a jak to vést. S argumenty na rychlost a parkování jsem již pracoval, ale tenhle přestupek je pro mne novum.
Díky za pomoc.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Kolize se značením
« Odpověď #1 kdy: 29 Července 2019, 11:34:35 »

Nikdo neví zda jste v ten moment řídil zrovna vy.
IP zaznamenána

Tomfox

  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
Re:Kolize se značením
« Odpověď #2 kdy: 29 Července 2019, 11:40:34 »

No to by šlo za provozovatelem a to je můj otec. Toho bych z toho radši vynechal, má už věk.
Ještě jedna otázka, pokud nevydá SO1 rozhodnutí do roka, tak to prekluduje, je tak? Nebo stačí do roka zahájit řízení?
Edit: Už to vidím, do dvou let musí rozhodnout, do roka zahájit.
« Poslední změna: 29 Července 2019, 11:42:07 od Tomfox »
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Kolize se značením
« Odpověď #3 kdy: 29 Července 2019, 12:27:45 »

Za otcem trestní odpovědnost nepůjde, nejsou zde splněny podmínky pro přestupek provozovatele. Vnést do hry pochybnosti ohledně osoby řidiče v okamžiku střetu se více než nabízí.
Řízení bylo zahájeno doručením příkazu. Teď musí (bude-li příkaz zrušen odporem) do roka vydat rozhodnutí, tím si restartují lhůtu o další rok. Roční lhůtu si můžou obnovovat až na dobu tří let od spáchání.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

Tomfox

  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
Re:Kolize se značením
« Odpověď #4 kdy: 29 Července 2019, 13:57:25 »

No teď je ještě otázka co jim nakukala moje. Přestože jsem ji říkal, ať řekne že nebude vypovídat, tak prej řekla, že spala až do okamžiku střetu. Je to holt ženská a nedá si poradit :-(. Teda oni opicajti na nás dost tlačili a děcka už brečeli vzádu, tak to ženskou rozhodí. Ona to tu a ani Dfense nečte a tak to pak dopadá. Lze změnit výpověď s tím, že byla učiněna pod nátlakem?
Každopádně odpor a zjistit spis, pak se asi uvidí. Ale 1500 za takovou pitomost... To mi ještě ten opicajt mimo záznam říkal, že mi to chtěl nechat za 500 :-D.
IP zaznamenána

Keach

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:Kolize se značením
« Odpověď #5 kdy: 30 Července 2019, 15:05:17 »

Mělo by to být v pohodě. Jestliže řekla, že spala. Neřekla jim, kdo řídil. Navíc přiznání ve výpovědi se nedá brát jako jediný důkaz.
« Poslední změna: 30 Července 2019, 15:07:20 od Keach »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Kolize se značením
« Odpověď #6 kdy: 30 Července 2019, 15:54:02 »

No ale mohou si jí kdykoliv předvolat....a pokud to je "holt ženská a nedá si poradit" a rozhoděj jí děcka co brečej vzadu, pak si dejte pozor jak se do toho pustíte. V každém případě opět má tu možnost se k věci nevyjadřovat...ale nejprve si zajistěte, že toho svého práva využije - pokud ne a nebo nota bene si s Vámi hodlá tímto prostřednicvím něco "vyřídit" (už jsem takovou kudlu do zad také viděl) pak raději zaplaťe.
Pokud ovšem bude v protokolu uvedeno něco ve smyslu "manžel řídil a já ve chvíli kdy nás to hovado chtělo zabít spala"...pak budou Vaše tvrzení o tom že jste neřídil považovat za účelové

Nicméně mne napadá že i v tom případě lze hrát (samozřejmě nejlépe po jasné dohodě s paní) tu hru, že budete to řízení házet jeden na druhého, ale ani jeden z Vás se nepřizná.
« Poslední změna: 30 Července 2019, 16:48:48 od pk202 »
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 922
    • Zobrazit profil
Re:Kolize se značením
« Odpověď #7 kdy: 30 Července 2019, 22:37:08 »

Možná jsem to správně nepochopil,ale pokud je překážka ve vozovce a řidič nepřekročil v daném úseku zúžení maximální povolenou rychlost, tak jak se na to dá napasovat , že se plně nevěnoval řízení ? Dokonce když se právě snažil tu překážku objet.
Co kdyby na tu překážku najel a následkem toho se vozidlo střetlo s druhým vozidlem jedoucím ve vedlejším pruhu?
Pak by byl opět argument, že se plně nevěnoval řízení a měl se snažit překážku objet?
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil
Re:Kolize se značením
« Odpověď #9 kdy: 30 Července 2019, 23:43:04 »

On by vcas zastavit samozrejme stihnul, ale ti nalepeni zezadu na nej uz ne. Alespon tak to vyhodnotil a predesel tak retezove nehode. Je to vlastne hrdina a pozadoval bych omluvu od policie.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Kolize se značením
« Odpověď #10 kdy: 30 Července 2019, 23:47:31 »

panák značení byl větrem sfouknutý NAHLE do silnice  a vytvoril tak nahlou prekazku... nefoukl vitr/skacel se zrovna tesne pred vama?
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Tomfox

  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
Re:Kolize se značením
« Odpověď #11 kdy: 31 Července 2019, 12:02:48 »

Ano, takhle jsem to hodlal prezentovat. Náhle vzniknuvší překážka, zúžené místo kde není kam uhnout a vyhodnocení, že prudké brždění způsobí řetězovou kolizi. Ale tady mi radí ať raději nepřiznám kdo řídil. To mám strach, že by to zkusili napasovat na sprdel provozovatele a otec by jim zaplatil výpalné. Nechápe, že by stačilo říct, že auto půjčil mně a je z toho venku. Pohrozili by mu soudem a on by vyměk. Tak nevím.
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:Kolize se značením
« Odpověď #12 kdy: 31 Července 2019, 12:26:25 »

Vy se nepřiznáte. Obešlou provozovatele. Ten Vás udá. Vy se nepřiznáte. Konec.
Odpovědnost provozovatele na toto napasovat nejde, jak už bylo zmíněno výše. Není to parkování nebo automatickým prostředkem zjištěný přestupek.
Pokud by si snad otce předvolali, můžete jít s ním jako zástupce a tím minimalizovat případný nátlak. Případnou korespondenci také můžete vyřizovat s ním.

Nechuť riskovat otcův stres je samozřejmě další věc.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Kolize se značením
« Odpověď #13 kdy: 31 Července 2019, 12:40:51 »

No ale mohou si jí kdykoliv předvolat....a pokud to je "holt ženská a nedá si poradit" a rozhoděj jí děcka co brečej vzadu, pak si dejte pozor jak se do toho pustíte.

Asi nejlepší taktika bude aby tam vůbec nechodila.. napíše dopis že odpírá podat vysvětlení.

panák značení byl větrem sfouknutý NAHLE do silnice  a vytvoril tak nahlou prekazku...

Já bych asi použil tohle.
IP zaznamenána

Tomfox

  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
Re:Kolize se značením
« Odpověď #14 kdy: 31 Července 2019, 13:33:34 »

J0hn: To je samozřejmě jasný postup. Ale opravdu do toho nechci otce tahat. Má už 73 a kchár ma fakt na nákupy do Kaufu a na hřbitov k máti. Navíc takovýmu člověku už nevysvětlíte, že opicajti tu nejsou proto aby pomáhali a chránili, ale že je zajímá pouze a jen vaše portmonka a to, jak z ní vytáhnout nějakou pokutičku. Podal jsem odpor, zjistím co nalhali do spisu a nejspíš půjdu cestou co psal 2M, tudíž náhle sfouknutý panák značky. To by snad mělo projít. Přece když vám spadne větev na auto, tak to taky není nevěnování se řízení. Nebo jo?
IP zaznamenána